اردبیل

پالس های لیزری فوق کوتاه، میکروب های بزرگ را خرد می کند

محققان دانشکده پزشکی دانشگاه واشنگتن در سنت لوئیس دریافته‌اند که لیزرهایی که پالس‌های بسیار کوتاه نور ساطع می‌کنند می‌توانند باکتری‌های مقاوم به چند دارو و هاگ‌های باکتری مقاوم را از بین ببرند.

بهبود کاهش بینایی با قرار گرفتن در معرض نور قرمز

یک مطالعه جدید پیشگام توسط محققان UCL نشان می دهد که تنها سه دقیقه قرار گرفتن در معرض نور قرمز عمیق یک بار در هفته، زمانی که در صبح تحویل داده می شود، می تواند به طور قابل توجهی کاهش بینایی را بهبود بخشد.

باکتری های روده حافظه زنبورها را بهبود می بخشد

یک تیم تحقیقاتی بین المللی نوع خاصی از باکتری روده را در زنبورها کشف کرده اند که می تواند حافظه را بهبود بخشد.

به مناسبت هفته بسیج؛

برگزاری جشنواره جهادگران علم و فناوری شهرستان اصلاندوز

به مناسبت هفته بسیج جشنواره جهادگران علم و فناوری در شهرستان اصلاندوز استان اردبیل با حضور مسئولین، نخبگان و مخترعین، بسیجیان برگزار و از فناوران و نخبگان برتر تجلیل شد.

برگزاری گردهمایی بزرگ رزمایش اقتدار بسیج در اردبیل

گردهمایی بزرگ رزمایش اقتدار بسیج با حضور فرمانده سپاه حضرت عباس (ع)، معاون فرهنگی و تبلیغات نمایندگی ولی فقیه در سپاه پاسداران و بسیجیان در سالن ۶ هزار نفری رضازاده برگزار شد.

برگزاری سومین دوره مسابقات علمی و پژوهشی دست سازه های علمی در شهرستان نمین به روایت تصویر

سومین دوره مسابقات علمی و پژوهشی دست سازه های علمی در شهرستان نمین در رده دانش آموزی برگزار شد.

برپايي نمايشگاه دستآوردهاي علمي-پژوهشي و ابتكارات خلاقانه از اعضاي بسيجي به مناسبت هفته بسيج

نمايشگاه دستآوردهاي علمي-پژوهشي و ابتكارات خلاقانه از اعضاي بسيجي به مناسبت هفته بسيج با حضور جانشین فرمانده ناحیه مقاومت بسیج اردبیل در دانشگاه آزاد اسلامی واحد اردبیل بر پا شد.

برگزاری جشنواره جهادگران علم و فناوری بسیج در شهرستان گرمی

به مناسبت هفته مبارک بسیج به همت علمی و پژوهشی ناحیه مقاومت بسیج سپاه شهرستان گرمی، "هشتمین جشنواره جهادگران علم و فناوری بسیج" با حضور فرهیختگان علمی، مبتکرین و مخترعین، نخبگان و ایده پردازان و صاحبان آثار علمی برگزار گردید و از منتخبین برتر بسیجی عرصه علم و پژوهش تجلیل بعمل آمد.

برگزاری اولین همایش استانی نماز در اردبیل

اولین همایش استانی نماز با حضور نماینده ولی فقیه در استان، معاون فرهنگی و تبلیغات نمایندگی ولی فقیه در سپاه حضرت عباس (ع) و مسئولین استان اردبیل در سالن ولایت برگزار شد.

نمایشگاه دستاوردهای مخترعین در اردبیل برگزار شد به روایت تصویر

نمایشگاهی از دستاوردهایی از مخترعین و مبتکرین با حضور مقامات استانی، روسای دانشگاه ها، رئیس پارک علم و فناوری و اقشار بسیجی در سالن ولایت اردبیل برگزار شد.