اردبیل

تولید محصولات کشاورزی پر بازده با هدف تحقق شعار سال

مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی بسیج جامعه کشاورزی شهرستان گرمی و مرکز جهاد کشاورزی بخش موران در سال زراعی جاری با هدف تحقق شعار سال ۱۴۰۱، در سطح ۷ هکتار اقدام به کشت ارقام مختلف محصولات کشاورزی در مزارع تولیدی خود نموده است.

تحمل گرما با نانوسیم های سیلیکونی جدید

نانوسیم‌های ساخته‌شده از ایزوتوپ خاصی از سیلیکون می‌توانند ۱۵۰ درصد بهتر از سیلیکون معمولی گرما را هدایت کنند و به طور بالقوه منجر به خنک‌تر شدن تراشه‌های کامپیوتری شوند.

جذب چربی های مضر با استفاده از برگ های آناناس

تحقیقات نشان داده است که از برگ‌های آناناس می‌توان برای جذب چربی‌های مضر از غذاهای اخیراً مصرف‌شده در سیستم گوارش ما نیز استفاده کرد.

جلوگیری از زوال عقل با مصرف یک مشت بلوبری در روز

مطالعات دانشمندان نشان دادند که مصرف روزانه بلوبری در میانسالی می تواند خطر زوال شناختی افراد را در سال های آخر زندگی کاهش دهد.

درخشش دانشجویان دانشگاه محقق اردبیلی در همایش مالکیت فکری

نخستین همایش گرامیداشت روز جهانی مالکیت فکری به منظور تجلیل از مخترعین و طراحان صنعتی جوان کشور در اردیبهشت ماه ۱۴۰۱ برگزار شد و دانشجویان دانشگاه محقق اردبیلی در این رویداد ملی درخشیدند.

ضرورت راه اندازی و تقویت مرکز رشد و پارک علم و فناوری در شهرستان گرمی

جلسه خانه نخبگان علمی بسیج شهرستان گرمی با حضور خبرگان، نخبگان و ایده پردازان بسیجی و اعضای شورای علمی خانه نخبگان گرمی امروز سه شنبه ۲۰ اردیبهشت ماه در مکان سالن جلسات دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهرستان گرمی برگزار شد.

عملکرد شرکت‌های دانش‌بنیان منجر به تغییر و بهبود اقتصاد می شود

عملکرد شرکت‌های دانش‌بنیان با توجه به ماهیت آنها به صورت اساسی منجر به تغییر و بهبود اقتصاد می‌شود.

اقتصاد دانش بنیان و اهمیت آن در پیشبرد اقتصاد کشور

در یک اقتصاد مبتنی بر دانش، گسترش دانش و مهارت‌ها به نوآوری منجر می‌شود که این خود، سبب افزایش بهره‌وری، افزایش درآمدها و کاهش تورم و بیکاری خواهد شد.

مسئول سازمان بسیج سازندگی سپاه حضرت عباس (ع) استان اردبیل مطرح کرد:

فعالیت ۲۲۰۰ گروه جهادی در اردبیل

مسئول سازمان بسیج سازندگی سپاه حضرت عباس (ع) استان اردبیل گفت: ۲۲۰۰ گروه جهادی در اردبیل در عرصه های مختلف عمومی و تخصصی فعالیت می کنند.

فناوری جدید تصویربرداری برای تشخیص سرطان پوست

یک دستگاه دستی در حال توسعه می تواند پوست را اسکن کرده و انواع مختلف سرطان پوست را تشخیص دهد.