اردبیل

معاون مرکز نوآوری دانشگاه محقق اردبیلی مطرح کرد:

در آینده غذایی برای خوردن نداریم/ لزوم توجه به کشاورزی هوشمند

معاون مرکز نوآوری دانشگاه محقق اردبیلی گفت: کشاورزی هوشمند یک مفهوم کشاورزی مدرن است که به دنبال استفاده از فناوری برای بهبود تولید محصولات کشاورزی است.

اپلیکیشن گوشی هوشمند خطر ژنتیکی شما را برای بیماری قلبی محاسبه می کند

یک تیم تحقیقاتی اسکریپس با همکاری محقق ایرانی خود اپلیکیشنی برای گوشی‌های هوشمند ایجاد کردند که می‌تواند خطر ژنتیکی کاربران برای بیماری عروق کرونر (CAD ) را محاسبه کند

برگزاری مراسم تودیع و معارفه مسئول ناحیه بسیج دانشجویی استان اردبیل به روایت تصویر

مراسم تودیع و معارفه مسئول ناحیه بسیج دانشجویی استان اردبیل با حضور رئیس سازمان بسیج دانشجویی کشور، مسئولین علمی استان اردبیل، اساتید و دانشجویان دانشگاه های استان در سالن بصیرت دانشگاه محقق اردبیلی برگزار گردید.

بازدید از طرح های تحقیقاتی دانش بنیان در بخش کشاورزی شهرستان گرمی

فرمانده بسیج سپاه شهرستان گرمی از طرح های تحقیقاتی دانش بنیان در بخش کشاورزی در راستای تحقق شعار سال ۱۴۰۱ بازدید و سرکشی کردند.

ضرورت توجه به رفع موانع قانونی و اجرایی بخش دانش‌بنیان در استان اردبیل

اولین نشست قرارگاه اقتصاد دانش بنیان با حضور استاندار اردبیل، معاون هماهنگی امور اقتصادی، روسای دانشگاه ها، و مدیران استانی و فعالان مجموعه های دانش بنیان و علم و فناوری برگزار شد.

فرمانده سپاه حضرت عباس (ع) استان اردبیل مطرح کرد:

بسیج و سپاه از شرکت های دانش بنیان حمایت می کند

سردار محمدی اصل گفت: برای توسعه ی شرکت های دانش بنیان، مراکز حمایتی باید همه جانبه از توسعه و پیشرفت این شرکت ها حمایت کنند و مجموعه بسیج به صورت جدی از مراکز رشد شهرستانی حمایت می کند.

طراحی زره گیاهی برای محافظت از گیاهان در برابر حشرات

محققان دانشگاه ایالتی کارولینای شمالی یک پارچه نساجی به نام "زره گیاهی" طراحی کردند که حشرات را مجبور می کند در صورت تلاش برای رسیدن به گیاه، مسیری مانند پیچ ​​و خم را طی کنند.

زباله های پلاستیکی تصفیه شده در جذب دی اکسید کربن خوب است

روش شیمیایی تازه کشف شده آزمایشگاه دانشگاه رایس را برای تبدیل زباله های پلاستیکی به یک جاذب موثر دی اکسید کربن (CO۲) برای صنعت توصیف می کند.

کاردامون پتانسیل درمانی برای سرطان سینه

بر اساس یک مطالعه جدید با استفاده از سلول های سرطانی انسان، کاردامون - یک ترکیب طبیعی موجود در ادویه هل و سایر گیاهان - می تواند پتانسیل درمانی برای سرطان سینه سه گانه منفی داشته باشد.

خواص بلوبری در ترمیم زخم دیابتی

پژوهشگران دریافتند عصاره فنولی به دست آمده از بلوبری وحشی، به بهبود عروق و مهاجرت سلولی در سلول‌های بند ناف انسان کمک می‌کند که مراحل حیاتی در روند بهبود زخم به شمار می‌روند.