اردبیل

برگزاری سمینار و بازدید تخصصی دانشجویان از نیروگاه سیکل ترکیبی سبلان اردبیل

جمعی از دانشجویان دانشگاه های استان اردبیل با هدف آشنایی با برترین سطح فناوری از نیروگاه سیکل ترکیبی سبلان بازدید بعمل آوردند.

داشتن برنامه و مطالعه شرط موفقیت در کنکور

برنامه ریزی از ملزومات زندگی هر انسان می باشد و افراد، برای سازمان دهی اعمال روزانه یا امور کاری و تحصیلی خود نیاز به یک نقشه راه یا همان برنامه ریزی دارند.

کاهش مرگ و میر با مصرف دگزامتازون

گزارش جدید نشان می دهد که دگزامتازون خطر مرگ ناشی از عفونت شدید کروناویروس را تا ۵۶ درصد کاهش می دهد.

نمایشگاه دستاوردها و توانمندی‌های مرکز رشد مشترک سازمان بسیج علمی و پژوهشی و پارک علم و فناوری استان اردبیل برگزار می شود

نمایشگاه دستاوردها و توانمندی‌های مرکز رشد مشترک سازمان بسیج علمی و پژوهشی و پارک علم و فناوری استان اردبیل با هدف جذب و کمک به افراد نوآور و ایده‌پرداز برگزار می شود.

ذخیره انرژی در گیاهان با ریشه های الکترونیکی

دانشمندان فرآیند ذخیره انرژی را که نیاز به آبیاری گیاهان با محلول خاصی برای رسانایی الکتریکی ریشه‌هایشان دارد، به عنوان اثبات مفهومی برای ابرخازن‌های مبتنی بر ریشه و همچنین سیستم‌های بیوهیبریدی که فرآیندهای بیولوژیکی را با عملکرد الکترونیک ترکیب می‌کنند، می‌دانند.

شکست رکورد جهانی نازک ترین آشکارساز اشعه ایکس که تا کنون ساخته شده است

محققان Exciton Science از نانوصفحات مونو سولفید قلع (SnS) برای ایجاد نازک‌ترین آشکارساز اشعه ایکس که تا کنون ساخته شده است، استفاده کرده‌اند که به طور بالقوه امکان تصویربرداری فوری از زیست‌شناسی سلولی را فراهم می‌کند.

برای کاهش مقاومت آنتی بیوتیکی به دنبال طلا بروید

تحقیقات جدید راهی برای استفاده از نانو خوشه‌ها برای تقویت آنتی‌بیوتیک‌های رو به زوال را شناسایی کرده است.

دندان های شیری می توانند در مورد خطر ابتلای کودک به اختلالات سلامت روان صحبت کنند

یک مطالعه جدید نشان می دهد که ضخامت علائم رشد در دندان های شیری می تواند به شناسایی کودکان در معرض خطر افسردگی و سایر اختلالات سلامت روان در آینده کمک کند.

مدیر مرکز حمایت از مخترعین و مبتکرین سازمان بسیج علمی اردبیل مطرح کرد؛

جشنواره جهادگران علم و فناوری فرصتی برای بهره مندی آحاد جامعه از ثمرات علم، فن‌آوری و نوآوری

مدیر مرکز حمایت از مخترعین و مبتکرین سازمان بسیج علمی سپاه حضرت عباس (ع) استان گفت: هدف اصلی برگزاری جشنواره جهادگران علم و فناوری، بهره مندی آحاد جامعه از ثمرات علم، فن‌آوری و نوآوری است.

تشخیص مقاومت آنتی بیوتیکی در کمتر از ۹۰ دقیقه

دانشمندان دانشگاه ایالتی واشنگتن در جستجوی جایگزینی سریع‌تر، تکنیکی را توسعه داده‌اند که در آن از یک کاوشگر الکترونیکی برای اندازه‌گیری سیگنال الکتروشیمیایی تولید شده توسط باکتری‌ها هنگام متابولیسم و تنفس استفاده می‌شود.