اردبیل

برگزاری نشست خانه نخبگان شهرستان اردبیل به روایت تصویر

نشست خانه نخبگان شهرستان اردبیل با حضور جانشین فرمانده ناحیه مقاومت بسیج اردبیل و اعضای خانه نخبگان در سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری اردبیل برگزار گردید.

با همکاری محقق ایرانی تحقق یافت؛

طراحی حسگری الهام‌گرفته از استتار ماهی مرکب می‌تواند تشخیص دهد که چه زمانی بیش از حد آفتاب خورده‌اید

حسگرهای سازگار با محیط زیست مبتنی بر کاغذ که در مورد آفتاب سوختگی قریب الوقوع هشدار می دهند، که برای کاهش بروزسرطان پوست به دلیل قرار گرفتن در معرض اشعه ماوراء بنفش طراحی شده اند.

دانشمندان شیشه زیست فعال را ۱۰۰ برابر کشنده تر برای باکتری ها می سازند

محققان دانشگاه آستون بریتانیا کشف کرده اند که بسته به اینکه دو اکسید فلزی با هم ترکیب شوند، شیشه زیست فعال حاصل می تواند بسیار موثرتر از شیشه ساخته شده با یکی از اکسیدها به تنهایی باشد.

مدیر شرکت دانش بنیان آریاراد خبر داد:

رونمایی و راه اندازی خط تولید دستگاه اکسیژن ساز در آینده ای نزدیک

دستگاه اکسیژن ساز های ویژه مطب پزشکی، درمانگاهی و کلینیکی، خانگی شرکت دانش بنیان آریاراد(گروه تولیدی رادکو)، بزودی رونمایی و خط تولید این محصولات رسما راه اندازی خواهد شد.

روش جدید می‌تواند مقاومت آنتی‌بیوتیکی را در باکتری‌های کشنده خنثی کند

دانشمندان رویکرد کاملا جدیدی را برای مبارزه با باکتری‌های مقاوم به آنتی‌بیوتیک کشف کرده اند که در صورت موفقیت‌آمیز، به حل بحران سلامتی کمک می‌کند که هر ساله باعث مرگ و میر بیشتر از ایدز یا مالاریا می‌شود.

بررسی عملکرد شهرک های صنعتی در نحوه واگذاری زمین

در نشست خانه نخبگان بسیج علمی استان اردبیل عملکرد شهرک های صنعتی در نحوه واگذاری زمین ها بررسی شد.

درزگیر با مهندسی نانو منجر به بتن بادوام تر می شود

یک مهر و موم نافذ مهندسی نانومواد که توسط محققان دانشگاه ایالتی واشنگتن ساخته شده است، می تواند بهتر از بتن در برابر رطوبت و نمک - دو عامل مخرب در زیرساخت های بتنی در حال فروپاشی در ایالت های شمالی - محافظت کند.

یک "موتور" از دست رفته باعث از کار افتادن تخمک ها می شود

یک تیم تحقیقاتی در مؤسسه ماکس پلانک (MPI) برای علوم چند رشته ای کشف کرده است که تخم های انسان پروتئین مهمی را که به عنوان یک موتور مولکولی عمل می کند، از دست داده است.

افتتاح ساختمان جهاد دانشگاهی اردبیل با حضور رئیس جهاد دانشگاهی کشور

ساختمان جهاد دانشگاهی اردبیل با حضور رئیس جهاد دانشگاهی کشور افتتاح شد

مرکز تحقیقات سرطان توسط جهاد دانشگاهی در استان اردبیل راه اندازی شود

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل در دیدار با رئیس جهاد دانشگاهی کشور بر ضرورت راه اندازی مرکز تحقیقات سرطان توسط جهاد دانشگاهی در استان تاکید کرد.