اردبیل

افتتاح ساختمان جهاد دانشگاهی اردبیل با حضور رئیس جهاد دانشگاهی کشور

ساختمان جهاد دانشگاهی اردبیل با حضور رئیس جهاد دانشگاهی کشور افتتاح شد

مرکز تحقیقات سرطان توسط جهاد دانشگاهی در استان اردبیل راه اندازی شود

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل در دیدار با رئیس جهاد دانشگاهی کشور بر ضرورت راه اندازی مرکز تحقیقات سرطان توسط جهاد دانشگاهی در استان تاکید کرد.

تفاهم نامه همکاری بین سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری با اداره کل استاندارد اردبیل امضا شد

تفاهم نامه بین اداره کل استاندارد استان اردبیل و سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری سپاه حضرت عباس (ع) در خصوص مشارکت در تدوین استانداردهای ملی امضاء شد.

ضربان ساز "انقلابی" با گوش دادن به ریه ها با نارسایی قلبی مقابله می کند

دانشمندان پتانسیل بزرگی را در فناوری ضربان‌سازی می‌بینند که این زمان‌بندی طبیعی را بیشتر تقلید می‌کند و در حال آماده‌سازی برای آزمایش یک دستگاه جدید «انقلابی» هستند که دقیقاً این کار را پس از آزمایش‌های موفقیت‌آمیز روی حیوانات انجام می‌دهد.

برگزاری اولین همایش دانشگاه آرمانی در دانشگاه محقق اردبیلی

اولین همایش ملی دانشگاه آرمانی در گام دوم انقلاب به میزبانی دانشگاه محقق اردبیلی و با حضور نماینده ولی فقیه و امام جمعه استان اردبیل، اساتید به صورت مجازی و حضوری در سالن بصیرت دانشگاه برگزار شد.

توسط محققان دانشگاه محقق اردبیلی تحقق یافت؛

ابداع دستگاهی برای تولید خوراک دام، طیور و آبزیان با استفاده از پسماندهای قابل بازیافت شهری

محققان دانشگاه محقق اردبیلی موفق به ابداع دستگاهی شدند که می تواند از پسماندهای قابل بازیافت شهری برای دام، طیور و آبزیان خوراک تولید کند.

چگونه هوش مصنوعی می تواند کشف دارو و نانوپزشکی را به طور اساسی متحول کند

استفاده از هوش مصنوعی برای حل چالش‌های کشف دارو می‌تواند درمان کند و سرعت کشف و توسعه داروهای جدید برای هر بیماری را تجدید کند.

ایجاد مرکز ژنتیک بین المللی شتر دوکوهانه با تفاهم نامه وزارت جهاد کشاورزی با سازمان فائو در اردبیل

مرکز ژنتیک بین المللی شتر دوکوهانه با تفاهم نامه وزارت جهاد کشاورزی با سازمان فائو در جعفر آباد بیله سوار و جهاد آباد مشگین شهر استان اردبیل ایجاد می شود.

استان اردبیل به عنوان پایلوت گلخانه‌های کشور انتخاب شد

توسعه کشت‌های گلخانه‌ای در ایران یکی از مهم‌ترین سیاست‌های افزایش بهره‌وری اقتصادی در کشاورزی و مدیریت راهبردی آب است. ۱۱۵ هکتار شهرک گلخانه‌ای در استان اردبیل با هدف رونق تولید و اشتغال راه اندازی می‌شود.