ایلام

با توان شرکت های دانش بنیان بومی صورت گرفت؛

مکانیزه شدن تخلیه و شارژ بستر نم زدایی و کاتالیستی پالایشگاه گاز ایلام

مدیرعامل شرکت پالایش گاز ایلام گفت:با برنامه ریزی های صورت گرفته و مذاکره با شرکت های دانش بنیان بسترهای نم زدایی، کاتالیستی پالایشگاه گاز ایلام به صورت مکانیزه تخلیه و شارژ شدند.

گفتگوی خبرگزاری علم و فناوری با مخترع آبدانانی

بی توجهی به نخبگان پدیده فرار مغزها را در پی دارد/تجاری سازی محصولات دانش بنیان چالشی پیش روی شرکت های دانش بنیان

علی دانیالی مخترع آبدانانی اظهار کرد: امیدواریم با هم افزایی نهاد های علمی و کاهش واردات محصولات مشابه شرکت های دانش بنیان داخلی، شاهد رشد و تقویت اقتصاد ملی و رونق اشتغالزایی در کشور باشیم.

سازمان بسیج علمی، پژوهشی و بسیج سازندگی در ایلام تفاهمنامه همکاری امضاء کردند

به منظور استفاده بهینه از ظرفیت ها، ایجاد و گسترش همفکری و همکاری های آموزشی، پژوهشی و ارتقاء خدمات علمی و پشتیبانی از محققان و نخبگان تفاهمنامه همکاری بسیج علمی و پژوهشی و بسیج سازندگی امضاء شد.

آب در معرض ورشکستگی است/شیوه های مدیریت منابع آبی اصلاح شود

رئیس دانشکده کشاورزی ایلام اظهار کرد: مدیریت اصولی آب در حوزه کشاورزی یک ضرورت بوده و لازم است با اقداماتی همچون ارزیابی و استعداد یابی منطقه ای بر اساس شرایط نوسانات اقلیمی و طراحی الگوهای کشت متناسب با شرایط محلی و نیازهای جامعه به استفاده بهینه از این منبع حیاتی امیدوار بود.

تجمیع ظرفیت ها و پتانسیل های استان برای حمایت حداکثری از نخبگان/استعدادیابی و استعدادپروری را از دوران کودکی و نوجوانی آغاز کنیم

فرمانده سپاه امیرالمومنین(ع) استان ایلام اظهار کرد: استان ایلام از ظرفیت های عظیم نخبگی برخوردار است، اما بهره مندی از این ظرفیت مغفول مانده نیازمند حرکت در مسیر نخبگان و حمایت همه جانبه مسئولان از فعالیت های توسعه محور است.

رویکرد توسعه متوازن استان با هم افزایی نهادهای علمی دنبال شود

رئیس بنیاد نخبگان استان ایلام گفت: اگر از ظرفیت های استان به نحو مطلوب استفاده شود و همه نهادهای علمی به سمت یک مقصد واحد در حرکت باشند شکل گیری توسعه متوازن در استان را شاهد خواهیم بود.

موتور محرکه مدارس راهیان کوثر حرکت بر مدار الگوی صالح است/نمایش جلوه هایی از معنویت در مدارس با گرامیداشت اعیاد اسلامی

مدیر دبستان پسرانه راهیان کوثر ایلام گفت: فلسفه شکل گیری مدارس راهیان کوثر بر مبنای تعلیم و تربیت دانش آموزان بر اساس مکاتب اسلامی بوده و با اجرای برنامه های متنوع در اعیاد و مناسبت های خاص سعی داریم تا جلوه ای از اسلوب و رویه ی ائمه اطهار را به دانش آموزان معرفی کنیم.

تزریق ۴۴۶ میلیون مترمکعب گاز طبیعی به خط سراسری تولید/راه اندازی مرکز نوآوری در دستور کار پالایشگاه گاز ایلام

مدیرعامل شرکت گاز استان ایلام گفت: تزریق ۴۴۶ میلیون مترمکعب گاز طبیعی به خط سراسری تولید، صدور ۳۴ هزار تن گاز اتان، تولید بیش از ۱۳ هزار تن گوگرد و تزریق بیش از ۱۷ هزار مگاوات ساعت برق به شبکه سراسری و استانی از جمله اقدامات شرکت گاز استان در سه ماهه نخست سال جاری است.

نمایشگاه دستاوردهای علمی نخبگان بسیجی در ایلام

بسیجیان پایگاه علمی حضرت عباس (ع)شهرستان ایلام دستاوردهای علمی خود را در معرض نمایش قرار دادند.

طراحی تلکابین و تراموای زیردریایی توسط مخترع ایلامی

"سجاد خاکی" از مخترعان استان ایلام است که توانسته با اختراع دستگاهی به شیوه نوین، یک انقلاب در صنعت گردشگری و حمل و نقل دریایی ایجاد کند و امکان بازدید آسان برای بازدیدکنندگان مناظر زیر دریایی را فراهم آورد.