آذربایجان غربی

مدیرعامل و رئیس هیات مدیره موسسه فناوری هوشمند شبکه «زر» مطرح کرد؛

۷ فروند هواپیما شرکت هواپیمایی« آنا » خرداد ۱۴۰۲ وارد فرودگاه ارومیه می‌شود

مدیرعامل و رئیس هیات مدیره موسسه فناوری هوشمند شبکه «زر» گفت: بر اساس قرارداد‌های منعقد شده فی‌مابین شرکت هواپیمایی آنا و شرکت فناوری هوشمند شبکه "زر" مقرر شد در خردادماه ۱۴۰۲ ۷ فروند هواپیما از طریق این شرکت به فرودگاه ارومیه اضافه شود.

مدیرعامل و رئیس هیأت مدیره مؤسسه فناوری هوشمند «شبکه زر» مطرح کرد؛

اجرای طرح‌های مبتنی بر فناوری‌های نوین مالی شبکه زر در آذربایجان غربی

مدیرعامل و رئیس هیأت مدیره مؤسسه فناوری هوشمند «شبکه زر» از اجرای طرح های مبتنی بر فناوری‌های نوین مالی در آذربایجان غربی خبر داد.

مدیر آموزش و پرورش ناحیه ۲ ارومیه خبر داد؛

موج مسمومیت دانش‌‌آموزان به ارومیه رسید / بستری ۱۱دانش‌آموز در مراکز درمانی

مدیر آموزش و پرورش ناحیه ۲ ارومیه از مسمومیت ۱۱ دانش‌۲آموز و یک نفر کار هنرستان عسگری ارومیه بر اثر استشاق گاز سمی خبر داد و گفت: در حال حاضر طبق بررسی‌های انجام شده توسط کارشناسان مربوطه منشاء و نوع گاز استنشاق شده مشخص نشده و تحقیقات برای رسیدن به نتیجه و منشاء گاز ادامه دارد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان‌غربی اعلام کرد؛

وسعت دریاچه ارومیه تا۹۰ کیلومتر افزایش یافت

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان‌غربی از افزایش وسعت دریاچه ارومیه به وسعت ۹۰ کیلومتر نسبت به دی ماه امسال خبر داد و گفت: طبق آخرین ارزیابی انجام شده وسعت دریاچه ارومیه به یک هزار و ۴۰ کیلومتر مربع رسید که وسعت دریاچه در دی ماه سال جاری ۹۵۰ کیلومتر مربع بود.

گزارش تصویری مسابقات رباتیک دانشگاه صنعتی ارومیه؛

برگزاری سومین دوره مسابقات رباتیک دانشگاه صنعتی ارومیه

سومین دوره مسابقات رباتیک دانشگاه صنعتی ارومیه با شرکت ۴۷ تیم رباتیک در دانشگاه صنعتی ارومیه در رده‌های کودکان، نوجوانان و دانشجویان برگزار شد.

برگزاری سومین دوره از مسابقات رباتیک دانشگاه صنعتی ارومیه؛

حضور۴۷تیم در سومین دوره از مسابقات رباتیک دانشگاه صنعتی ارومیه

دبیر اجرایی سومین دوره مسابقات رباتیک دانشگاه صنعتی ارومیه از آغاز مسابقات رباتیک دانشگاه صنعتی ارومیه خبر داد و گفت: ۴۷ تیم در رده‌های کودکان، نوجوانان و دانشجویان در این مسابقات شرکت کردند.

آیین افتتاحیه خانه نخبگان بسیج؛

افتتاح خانه نخبگان بسیج /"دکتراحسان اکرمی" به عنوان مسوول خانه نخبگان بسیج استان آذربایجان‌غربی منصوب شد

معاون بسیج علمی، پژوهشی و فناوری سپاه شهداء آذربایجان‌غربی از راه اندازی خانه نخبگان بسیج برای اولین بار در پایگاه ثارالله مسجد لطفعلی خان ارومیه خبر داد و اظهار داشت: خانه نخبگان بسیج جهت توانمندسازی و سازماندهی نخبگان بسیجی راه‌اندازی شده است.

ساخت ربات ناجی توسط نوجوان میاندوآبی؛

ساخت ربات ناجی توسط دانش‌آموز ۱۴ساله میاندوآبی

یک نوجوان ۱۴ساله میاندوآبی موفق به طراحی ربات ناجی شده است که این ربات در مسیرهای مسدود شده مانند معدن، ساختمان‌ها، تونل‌ها و مکان‌های دیگر که انسان‌ها و امدادگران نمی‌توانند وارد شوند کمک شایانی می‌تواند به امدادگران یا افراد گرفتار در این مسیرها انجام دهند.

در گفت‌وگو با علم و فناوری مطرح شد؛

علم بشر تاکنون قادر به پیش‌بینی دقیق زمان وقوع زلزله نیست/لزوم اتکا به اصول و مقررات ساخت و ساز

عضو هیات علمی دانشگاه ارومیه گفت: علم بشر تاکنون قادر به پیش‌بینی دقیق و جلوگیری از وقوع زلزله نیست بنابراین تنها راهکار، اتکا به اصول و مقررات ساخت و ساز و استفاده از فناوری‌های به روز در جهت بهبود عملکرد سازه‌ها و محدود کردن خطرات ناشی از پارامترهای متنوع نامشخص در فرآیند زلزله در محدوده‌های مجاز خواهد بود.

آواربرداری از مناطق زلزله زده خوی؛

آخرین وضعیت مناطق زلزله زده خوی /آغاز بازسازی و آواربرداری از مناطق زلزله زده

هشتم بهمن ماه ۱۴۰۱ زلزله ۵.۹ ریشتری شهرستان خوی درآذربایجان‌غربی را لرزاند این زمین لرزه ۳نفر فوتی و بیش از هزار مصدوم برجای گذاشت و براثر آن ۲۱۲۰ واحد تخریب و ۱۱ هزار و ۱۰۰واحد نیز آسیب دید و در حال حاضرپس از گذشت ۲۳ روز از زلزله شهرستان خوی روند بازسازی منازل و ساختمان‌های تخریب شده آغاز شده است و جهادگران همچنان پای کارامدادرسانی و آواربرداری در مناطق زلزله زده خوی هستند.