بوشهر

باستان شناسان در اکتشافی؛

موزائیک‌هایی کاملا سالم متعلق به روم باستان در تاکستان ایتالیایی کشف شد

باستان شناسان یک پارچه موزائیک مربوط به دوره روم باستان کاملاً سالم از یک ویلای رومی باستان مربوط به یک قرن پیش در نزدیکی شهر ورونا در شمال ایتالیا کشف کردند.

مسئول بسیج علمی و پژوهشی سپاه امام صادق ع استان بوشهر؛

یکی از اهداف ایجاد پایگاه علمی، جذب و هدايت و حمايت از نوآوران است

پايگاه علمي و پژوهشي به عنوان يكي از پايگاه‌هاي زيرمجموعه سازمان بسيج علمي و فناوري با اهداف شناسايي، جذب و هدايت ايده‌هاي خلاقانه، هدايت و حمايت از نوآوران، محققان و فعالان عرصه علم و فناوري و توسعه و تقويت تشكل هاي اين بخش با روحيه و تفكر بسيجي راه اندازي شده است.

بیشتر بدانید:

تزریق اسید هیالورونیک باعث درمان قطعی زانو درد نیست

تزریق اسید هیالورونیک درمانی است که با هدف تسکین علائم آرتروز زانو و تأخیر در نیاز به جراحی تعویض مفصل زانو انجام می‌شود و جراحان ارتوپدی آمریکا، این درمان توصیه نمی‌شود، زیرا بسیاری از افراد مزایای مورد نظر را دریافت نمی‌کنند.

در کلام امام خمینی (ره) آمده است:

تخصص باتعهد، یکی از شرایط کارگزاران نظام اسلامی است

از دیدگاه امام خمینی(ره)، از شرایط کارگزاران نظام اسلامی، تخصص به همراه تعهد آنان است و تخصص، زمانی ارزش خواهد داشت که در اختیار اهداف عالی انسانی و الهی قرار گیرد، وگرنه ابزاری خواهد بود در جهت ظلم و ستم به مردم، و وسیله ای در به انحراف کشیدن آنان است.

الزامات جهش تولید؛

انقلاب نهادی، یکی از الزامات جهش تولید است

علی حسین صمدی، بخش اقتصاد دانشگاه شیراز گفت:جهش تولید، نیازمند تغییرات نهادی گسترده (اقتصادی-حقوقی، سیاسی، و اجتماعی-فرهنگی) و عمیق (در زمینه تولید علم، اندیشه و تولید کالاها و خدمات) یا در یک کلام، انقلاب نهادی است.

براساس یک تحقیقات دانشمندان،

ویتامین D در میزان مرگ و میر COVID-۱۹ نقش دارد

محققان پس از مطالعه داده‌های جهانی از داستان کروناویروس جدید (COVID-۱۹)، یک رابطه قوی بین کمبود شدید ویتامین D و میزان مرگ و میر کشف کرده‌اند.

براساس یک مطالعه،

زنبورها تشخیص می دهند که شش نفر بیشتر از چهار نفر است

یک مطالعه جدید در دانشگاه کلن ثابت کرده است که حشرات می‌توانند کارهای اساسی شناختی عددی را انجام دهندهمچنین از شبکه عصبی آنها می‌توان برای انجام یادگیری موفق ماشین استفاده کرد.

براساس یک مطالعه،

افراد مبتلا به زوال عقل در معرض خطر ابتلا به COVID-۱۹ شدید هستند

محققان دانشکده پزشکی دانشگاه Exeter و دانشکده پزشکی دانشگاه کانکتیکات با بررسی داده های مربوط به Biobank انگلستان دریافتند خطر ابتلا به عفونت شدید COVID-۱۹ را در بین شرکت کنندگان اجداد اروپایی که حامل دو ژن معیوب APOE (با نام E۴e۴) بسیار بیشتر است.

حماسه خرمشهر در بیان یک رزمنده ؛

خرمشهر را خدا آزاد کرد/کل تفکر حضرت امام در قالب گفتمان انقلاب اسلامی آمده است

امام خمینی(ره) فرمودند: «خرمشهر را خدا آزاد کرد»؛ اشاره ای که حضرت امام در خصوص آزادسازی خرمشهر داشتند یک تیتر است؛ تیتری از کل تفکر حضرت امام که در قالب گفتمان انقلاب اسلامی آمده است یعنی کارهای بزرگی که ما باورمان نمی‌شد انجام شد و اگر امروز ما بخاطر خدا، اراده کنیم و با تدبیر و اندیشه هم حرکت کنیم به سرعت موفق می‌شویم.

الزامات جهش تولید؛

جهش تولید نیازمند یک انقلاب نهادی در اقتصاد ایران پسا-کرونا

دکترعلی حسین صمدی، دانشیار دانشگاه شیراز گفت: جهش تولید، نیازمند تغییرات نهادی گسترده (اقتصادی-حقوقی، سیاسی، و اجتماعی-فرهنگی) و عمیق در زمینه تولید علم، اندیشه و تولید کالاها و خدمات است.