بوشهر

محققان ایرانی موفق شدند:

دستیابی ایران به فناوری‌های جدید/ ساخت اولین نمونه نسل سوم واکسن کرونا در کشور

محققان شرکت دانش بنیان هوم ایمن زیست فناور با همکاری شرکت بیوسان فارمد موفق به ساخت نخستین نمونه واکسن نوترکیب نسل جدید علیه ویروس کرونا شدند که مبتنی بر فناوری بسیار پیشرفته‌ای است و تنها در اختیار ۵ مجموعه فناور بزرگ دنیاست.

گفتگویی به مناسبت هفته نیروی انتظامی؛

نیروی انتظامی مهمترین نقش را در تأمین امنیت اجتماعی بر عهده دارد

یکی از مهمترین اهداف تشکیل معاونت اجتماعی در نیروی انتظامی پیشگیری اجتماعی از آسیب‌های اجتماعی و جرایم است که برای رسیدن به این هدف اقدامات گسترده‌ای از طریق ساز کارهایی از قبیل مشارکت عمومی، آموزش همگانی، مشاوره و مدد کاری اجتماعی اطلاع رسانی، تولید مستندات اجتماعی و تحقیقات و برآورد آسیب‌های اجتماعی شکل می‌گیرد.

مهم ترین راهکار جهش تولید، افزایش بهره وری از طریق توسعه فناوری است

فناوری اطلاعات و ارتباطات عامل اساسی در توسعه و رشد اقتصادی و رسیدن به جامعه های دانش محور است و این ابزار تحول عظیمی در مفهوم اقتصاد جهان ایجاد کرده و در کاهش آسیب‌های اجتماعی، رفع مشکلاتی همچون بیکاری، تورم، مسکن و به‌حرکت درآوردن چرخ عظیم اقتصاد یک جامعه نقش‌آفرین است.

طبق بررسی انجام شده:

زنان باردار می‌توانند ذرت بخورند/ از خواص آن بیشتر بدانید

بارداری دوره‌ای است که بدن نیاز به رژیم غذایی سالم دارد و خوردن غذای مقوی موضوعی است که باید بیشتر به آن توجه شود و با توجه به هوس‌های رایج زنان از جمله خوردن ذرت، این سوال مطرح می‌شود که آیا زنان باردار می‌توانند ذرت بخورند یا خیر؟

بیشتر بدانید:

بورسیت چیست؟/ شایعترین مکان برای ایجاد آن در شانه، آرنج و مفصل ران است

بورسیت (bur-SY-tis) یک بیماری دردناک است که کیسه‌های کوچک و پر از مایعات که بورس(bur-SEE) نامیده می‌شوند و بین ماهیچه‌ها، تاندون‌ها و استخوان‌های مجاور مفاصل قرار می‌گیرند را تحت تأثیر قرار می‌دهد و حرکات آن‌ها را تسهیل می‌کنند و هنگامی اتفاق می‌افتد که بورس‌ها و یا کیسه‌های سینوویال (Bursa or Synovial bursa) ملتهب می‌شوند.

معرفی کتاب؛

بورس از زیر صفر/ با صبوری و مطالعه به این بازار جذاب واردشوید!

ورود به بازار بورس برای هموطنان ما بسیار جذاب شده و شاهد ورود سیل عظیمی از مردم به این بازار هستیم اما اگرکسی در این زمینه اطلاعات کافی نداشته باشد دچار خسارت و زیان بسیاری می‌شود. مجتبی عرب زاده در کتاب بورس از زیر صفر، اطلاعاتی لازم و ضروری جهت آغاز فعالیت در بورس ارائه می‌کند.

مدیر علمی سپاه شهرستان خارگ؛

علم و پیشرفت فراگیر نیاز اول کشور ماست

مدیر علمی سپاه شهرستان خارگ گفت: علم و پیشرفت فراگیر نیاز اول کشور ماست بنابراین یکی از وظایف علمی و پژوهشی سپاه، پشتیبانی و تقویت تشکل‌های علمی، پژوهشی و فناوری بسیجی برای ورود به عرصه علم، نهضت نرم افزاری و توسعه فناوری کشور است.

طبق بررسی انجام شده:

اطلاعات جمعیتی شبکه‌های اجتماعی در سال ۲۰۲۰/ فیسبوک پرمخاطب‌ترین بستربرای کسب‌وکارها است

رسانه‌های اجتماعی روزانه برای سرگرمی، معاشرت و حتی اطلاع از اخبار به‌کارگرفته می‌شوند، دانستن اینکه در کدام پلتفرم داده‌های جمعیتی بیشتری وجود دارد بسیار مهم است زیرا در طول دو دهۀ گذشته، شبکه‌های اجتماعی به‌‎عنوان یکی از کانال‎های اصلی بازاریابی رشد کرده‎اند.

طبق مطالعه انجام شده:

مگس پران چشم درمان قطعی ندارد!/ شایع‌ترین علت بروز آن، جداشدگی زجاجیه است

آیا تا به حال به لکه‌های ریز در در میدان دید خود توجه کرده‌اید و فکر کرده‌اید «اینها چه چیزهایی هستند؟» به آنها «مگس‌پران یا لکه‌های شناور چشم» گفته ‌می‌شود،این لکه‌های شناور، ممکن است به صورت نقاطی به رنگ تیره یا خاکستری، به صورت رشته‌ای یا تار عنکبوتی شناور باشند.

معرفی کتاب:

روانشناسی عزت نفس/ یک نیاز اساسی انسان برای رشد طبیعی و سالم

عزت نفس تجربه‌ای است که در عمق وجود اشخاص قرار دارد و نحوه‌ای است که ما در مورد خودمان می‌اندیشیم و احساس می‌کنیم، چیزی نیست که دیگران بخواهند در مورد آن برای ما تصمیم بگیرند.