بوشهر

علم و فناوری گزارش می دهد:

رویدادی در جنوب استان بوشهر برگزار شد/با نمایش ایده‌ها دیده شو!

اولین رویداد دیده شو در جنوب استان بوشهر با هدف گسترش فرهنگ نوآوری، خلاقیت و کارآفرینی به مناسبت سالگرد تاسیس دانشگاه علمی کاربردی به میزبانی مرکز آموزش علمی کاربردی کنگان برگزار شد.

پایگاه علمی باید مسیر رشد را برای نخبگان فراهم سازد

مسئول علمی پژوهشی شهرستان جم گفت: یک پایگاه علمی بسیج باید نسبت به توانمندی‌های خود واقف بوده و بسیجیان حوزه استحفاظی خود را نسبت به شکوفایی استعداد هایشان راهنمایی کرده، و زمینه رشد علمی و پژوهشی آنان را فراهم سازد.

بر اساس جدیدترین تحقیقات؛

نوشیدن قهوه بعد از صبحانه یا قبل از آن/ تاثیر منفی آن بر کنترل قند خون

براساس جدیدترین تحقیقات دانشمندان، نوشیدن یک فنجان قهوه در اولین ساعات صبح پس از بیدار شدن از خواب می‌تواند تاثیر منفی بر کنترل قند خون بگذارد که خود عاملی برای ابتلا به بیماری دیابت و عارضه‌های قلبی است.

مجله گیاه شناسی انجمن Linnean منتشر شد:

دستورالعمل‌هایی جدید برای پرورش‌دهندگان گیاهان/ تولید محصولات کشاورزی به روشی پایدارتر

دانشمندان دانشگاه پورتسموث و باغ گیاه‌شناسی رویال کیو، فرمولی که به پرورش‌دهندگان گیاهان و کشاورزان در سراسر جهان کمک می‌کند تا محصولات را به روش پایدارتری پرورش دهند ارائه کردند.

محققان دانشگاه بریتیش کلمبیا کانادا:

محققان معتقدند میوه نان می‌تواند سوپرفود مناسبی باشد

مطالعات جدید نشان می‌دهد که استفاده از میوه نان به عنوان بخشی از یک رژیم غذایی سالم محسوب می‌شود و آرد تولید شده از میوه‌های آن یک پروتئین فاقد گلوتن، شاخص گلیسمی کم، مواد مغذی و کامل برای غذاهای امروزی است.

طبق مطالعه انجام شده:

میوه نان بدون گلوتن است/ کمک می‌کند تا سلامت قلب را بهبود بخشد

میوه نان(Breadfruit) دارای مواد فیتو شیمیایی( (Phytochemicals که کمک به جلوگیری از آترواسکلروز، که در آن شریان‌ها به علت رسوبات چرب سخت می‌شوند.

در مجله PLOS ONE :

سمعک کم هزینه؛ فقط با یک دلار، شنوایی خود را بازیابید

دستگاه LoCHAid؛ دستگاهی که با کمترین هزینه امکان شنوایی را برای افراد مسن در سراسر جهان که توانایی خرید سمعک‌های موجود را ندارند،فراهم می‌سازد تا به خوبی بشنوند.

به مناسبت هفته دفاع مقدس؛

تفاهم‌نامه همکاری بین بسیج مهندسین و مرکز فنی و حرفه ای و مرکز رشد شهرستان دشتی/ آموزش کسب و کارهای جدید باید جایگزین آموزش‌های سنتی شود

تفاهم‌نامه همکاری بین بسیج مهندسین و مرکز فنی و حرفه‌ای و مرکز رشد شهرستان دشتی به منظور استفاده از ظرفیت‌های موجود هر یک در ارائه خدمات بهتر به افراد جامعه در سالن جلسات مرکز فنی و حرفه‌ای شهرستان دشتی منعقد شد.

در نشست هم‌اندیشی مجازی اساتید؛

چالش اساسی در حوزه اقتصادی، جدا شدن اخلاق از اقتصاد است/«اقتصاد اسلامی از واقعیت تا عمل»

نشست هم‌اندیشی مجازی اساتید دانشگاه‌های استان بوشهر با موضوع «اقتصاد اسلامی از واقعیت تا عمل» با حضور دکتر حمزه شیخیانی، رئیس بسیج جهاد علم و فناوری سپاه امام صادق(ع) و دکتر قربانی، رئیس دانشگاه پیام نور مرکز گناوه برگزار شد.

برای اولین بار در سطح کشور:

«نوجوان بوشهری» منتشر شد/، اولین نشریه‌ای که تماما توسط دانش‌آموزان تهیه و تنظیم شده است

بسیج دانش آموزی شهید فهمیده استان بوشهر، اولین نشریه الکترونیکی به نام «نوجوان بوشهری» با هدف ارتقا سطح فرهنگی اجتماعی و علمی دانش آموزان منطقه منتشر کرد.