بوشهر

یادداشت؛

هوشمندانه کار کنید؛ یعنی «موثرتر بودن» است

اگر تصور دارید که هر چقدر ساعت های بیشتری کار کنید، نتیجه بهتری به دست خواهید آورد، سخت در اشتباهید، سخت کوشی خوب است ولی به جای توجه به ساعت کاری، به برنامه ریزی درست روی رسیدن به اهداف کاری متمرکز شوید.

نخبه بسیجی برازجانی؛

تحقق رویای کودکی یک نوجوان/والدین در پرورش استعداد فرزند خود نقش دارند

نوجوان بسیجی دشتستانی که از کودکی علاقه به هواپیما، تانک، توپ داشت و هر چیزی از تلویزیون می‌دید مانند آن را نقاشی می‌کرد توانست با کمک خانواده و مسئولین پژوهشی بسیج استعدادهای نهفته خود را شکوفا سازد و پهپاد بسازد و تصمیم دارد اختراعات دیگری نیز به نام خود به ثبت برساند.

علم و فناوری گزارش می‌دهد؛

شیر بدون لاکتوز جایگزینی مناسب برای افرادی مبتلا به lactose intolerance

برخی از افراد بعد از غذا خوردن یا آشامیدن فرآورده‌های لبنی دچار اسهال، گاز و نفخ می‌شوند ولی نمی‌دانند دلیل این امر چیست؟ این افراد به بیماری «عدم تحمل لاکتوز (lactose intolerance)» مبتلا هستند و قادر به هضم کامل قند شیر یا لاکتوز نیستند.

فرمانده پایگاه مقاومت علمی شهید فولادی؛

هسته‌های چهارگانه پایگاه علمی شهید فولادی فعال خواهد شد

پایگاه علمی شهید فولادی شهرستان بوشهر به مناسبت هفته بسیج، نشستی با چند تن از نخبگان به منظور فعال‌سازی هسته‌های علمی با رعایت نکات بهداشتی برگزار نمود.

بیشتر بدانید؛

مدرنا یا فایزر یا اکسفورد؛ همه‌چیز درباره واکسن کووید-۱۹

بیماری همه‌گیر کرونا ویروس منجر به مرگ میلیون‌ها نفر در سراسر جهان شده است، این موضوعی است که شرکت‌های داروساز را برای تولید واکسن درمان این بیماری به تکاپو وامی‌دارد، Moderna و Oxford و Pfizer که نتایج اولیه آزمایش واکسن تولید شده خود را گزارش می‌دهند اما هنوز ماه‌ها مانده تا به طور گسترده در دسترس عموم قرار بگیرد.

دغدغه‌های یک نخبه:

نخبه‌های ناکار آمد نسازیم/ باید نگاه ظرفیت‌مدارانه را تقویت کنیم

نخبه بوشهری با اشاره به اهمیت جوان‌گرایی و تخصص‌گرایی گفت: این موضوع بهترین مکمل مدیریت در هر زمینه است اما باید در بحث نخبه‌سازی دقت کنیم که نخبه‌های ما ارق ملی داشته باشند با بوجود آمدن کوچکترین مشکل در کشور، از کشور جدا نشوند و بمانند و با مقاومت مشکلات را برطرف نمایند.

دوازدهمین جشنواره جهادگران علم و فناوری استان بوشهر برگزار شد

دوازدهمین جشنواره جهادگران علم و فناوری استان بوشهر با حضور نخبگان و مسئولین به منظور تقدیر از برترین‌های معاونت علمی و پژوهشی سپاه امام صادق (ع) در حسینیه عاشقان ثارالله برگزار شد.

گفتگو با دختر نخبه برازجانی؛

قهرمان محاسبات ذهنی ریاضی درمسابقات جهانی ۲۰۱۹ترکیه

دانش آموزان نخبه آکادمی چرتکه رهام موفق به کسب ۲۹ مقام قهرمانی در مسابقات جهانی محاسبات ذهنی ریاضی با چرتکه ۲۰۱۹ ترکیه شدند.

توسط نخبه بوشهری؛

دستگاه اندازه‌گیری پارامترهای خطوط انتقال پرتابل اختراع شد

هدف این پروژه، طراحی و ساخت دستگاه قابل حمل اندازه گیری ولتاژ، جریان و ضریب توان در فیدرهای MV شبکه توزیع نیروی برق است و مشکلات نویز اطراف خط انتقال، عایقی و ایمنی اندازه گیری و ارسال بیسیم اطلاعات به کامپیوتر یا تلفن همراه، چالش های اصلی این پروژه هستند.

معاونت جهاد علمی و پژوهشی سپاه امام صادق(ع) استان بوشهر؛

دوازدهمین همایش جهادگران علم و فناوری استان بوشهر برگزار می‌شود

همزمان با هفته بسیج، معاونت جهاد علمی و پژوهشی سپاه امام صادق(ع) استان بوشهر، دوازدهمین همایش جهادگران علم و فناوری به منظورتجلیل از مخترعین و مبتکرین پژوهشگران برتر در روز یکشنبه در حسینیه عاشقان ثارالله برگزار می نماید.