بوشهر

علم و فناوری گزارش می‌دهد؛

مرگ خاموش ۲۱۴ نفر در ۴ ماه نخست امسال/ استان بوشهربدون فوتی

بنابر آمار اعلام شده توسط سازمان پزشکی قانونی کشور در چهار ماه نخست سال، بیشترین فوتی‌های ناشی از مسمومیت با گاز مونوکسید کربن مربوط به استان‌های تهران با ۴۰ فوتی است و استان بوشهر جز ۵ استانی است که هیچ فوتی ناشی از مسمومیت با گاز مونوکسید کربن به ثبت نرسیده است.

بیانیه‌ای به مناسبت شهادت شهیدفخری زاده؛

شهادت این شهید، امضای خونینی بر این حقیقت است که دستیابی به پیشرفت علمی تنها راه اقتدار است

بسیج علمی، پژوهشی و فناوری سپاه امام صادق(ع) استان بوشهر به نمایندگی از جامعه بسیجیان عرصه علم و پژوهش این استان، طی بیانیه‌ای شهادت محسن فخری زاده را تسلیت و این اقدام را محکوم می‌نماید.

نخبه بسیجی برازجانی؛

تحقق رویای کودکی یک نوجوان/والدین در پرورش استعداد فرزند خود نقش دارند

نوجوان بسیجی دشتستانی که از کودکی علاقه به هواپیما، تانک، توپ داشت و هر چیزی از تلویزیون می‌دید مانند آن را نقاشی می‌کرد توانست با کمک خانواده و مسئولین پژوهشی بسیج استعدادهای نهفته خود را شکوفا سازد و پهپاد بسازد و تصمیم دارد اختراعات دیگری نیز به نام خود به ثبت برساند.

معرفی کتاب؛

کتاب «اخلاق و فناوری» اثر دكتر هرمان تی. تاوانی به فارسی ترجمه خواهد شد

متخصصان فناوری اطلاعات نه تنها باید درک کاملی از آخرین فن‌آوری داشته باشند، بلکه باید در اصول اخلاقی نیز برنامه ریزی کنند، دكتر هرمان تی. تاوانی، استاد فلسفه در ریور كالج نیوهمشایر و رئیس انجمن بین‌المللی اخلاق و تكنولوژی اطلاعات (INSEIT)، نویسنده کتاب«اخلاق و فناوری» توانسته است در کتاب خود به این موضوع بپردازد.

علم و فناوری گزارش می‌دهد؛

مرکز نوآوری و توسعه هوش مصنوعی؛ راهی برای تبدیل شدن به قطب علمی در این رشته

با توجه به توانمندی‌هایی که در کشور ما وجود دارد اما دانشمندان هوش مصنوعی به دلیل عدم وجود توان پردازشی و داده‌ها هنوز دارای چالش جدی هستند و برای رفع این چالش‌ها "مرکز توسعه نوآوری هوش مصنوعی ایران" در بهمن ماه سال گذشته راه اندازی شد تا با استفاده از ظرفیت موجود در کشور به قطب تأثیرگذار علمی در زمینه هوش مصنوعی تبدیل شویم.

یادداشت؛

هوشمندانه کار کنید؛ یعنی «موثرتر بودن» است

اگر تصور دارید که هر چقدر ساعت های بیشتری کار کنید، نتیجه بهتری به دست خواهید آورد، سخت در اشتباهید، سخت کوشی خوب است ولی به جای توجه به ساعت کاری، به برنامه ریزی درست روی رسیدن به اهداف کاری متمرکز شوید.

علم و فناوری گزارش می‌دهد؛

شیر بدون لاکتوز جایگزینی مناسب برای افرادی مبتلا به lactose intolerance

برخی از افراد بعد از غذا خوردن یا آشامیدن فرآورده‌های لبنی دچار اسهال، گاز و نفخ می‌شوند ولی نمی‌دانند دلیل این امر چیست؟ این افراد به بیماری «عدم تحمل لاکتوز (lactose intolerance)» مبتلا هستند و قادر به هضم کامل قند شیر یا لاکتوز نیستند.

فرمانده پایگاه مقاومت علمی شهید فولادی؛

هسته‌های چهارگانه پایگاه علمی شهید فولادی فعال خواهد شد

پایگاه علمی شهید فولادی شهرستان بوشهر به مناسبت هفته بسیج، نشستی با چند تن از نخبگان به منظور فعال‌سازی هسته‌های علمی با رعایت نکات بهداشتی برگزار نمود.

بیشتر بدانید؛

مدرنا یا فایزر یا اکسفورد؛ همه‌چیز درباره واکسن کووید-۱۹

بیماری همه‌گیر کرونا ویروس منجر به مرگ میلیون‌ها نفر در سراسر جهان شده است، این موضوعی است که شرکت‌های داروساز را برای تولید واکسن درمان این بیماری به تکاپو وامی‌دارد، Moderna و Oxford و Pfizer که نتایج اولیه آزمایش واکسن تولید شده خود را گزارش می‌دهند اما هنوز ماه‌ها مانده تا به طور گسترده در دسترس عموم قرار بگیرد.

دغدغه‌های یک نخبه:

نخبه‌های ناکار آمد نسازیم/ باید نگاه ظرفیت‌مدارانه را تقویت کنیم

نخبه بوشهری با اشاره به اهمیت جوان‌گرایی و تخصص‌گرایی گفت: این موضوع بهترین مکمل مدیریت در هر زمینه است اما باید در بحث نخبه‌سازی دقت کنیم که نخبه‌های ما ارق ملی داشته باشند با بوجود آمدن کوچکترین مشکل در کشور، از کشور جدا نشوند و بمانند و با مقاومت مشکلات را برطرف نمایند.