بوشهر

با تلاش محققان؛

تاکسی‌های پرنده بر فراز شهرها/ رویایی که تبدیل به حقیقت خواهد شد

اتومبیل‌های پرنده، که اکنون به آنها تاکسی هوایی می‌گویند، در گذشته در رویاها و در فیلم‌های تخیلی ما وجود داشته است اما امروزه با تلاش محققان این رویا تبدیل به حقیقت شده است که می‌توان از طریق این وسیله از ترافیک‌های سنگین شهری خداحافظی کرد.

محققان دانشگاه لینشوپینگ (Linkoping) سوئد:

مولکولی جدید، برای ذخیره کارآمد انرژی خورشیدی در پیوندهای شیمیایی

محققان دانشگاه لینشوپینگ (Linkoping) سوئد، مولکولی تولید کرده‌اند که انرژی حاصل از نور خورشید را جذب می‌کند و آن را در پیوندهای شیمیایی ذخیره می‌کند. یک استفاده طولانی مدت از مولکول، جذب انرژی خورشیدی به طور کارآمدو ذخیره آن برای مصرف بعدی است.

طبق گزارش جدید مجله انجمن پزشکی آمریکا (JAMA)؛

درمان آپنه خواب با یک عمل جراحی/ بهترین روش درمانی اختلال خواب

طبق گزارش جدید مجله انجمن پزشکی آمریکا (JAMA)، یک عمل جراحی ساده و در عین حال موثر، متخصصان استرالیایی را بر آن داشته است تا آن را به عنوان گزینه‌ای برای متخصصان در سراسر جهان برای مدیریت موارد دشوار آپنه خواب انسدادی (OSA) معرفی کنند.

در کنگره بین المللی انجمن تنفسی اروپا؛

گذشت زمان باعث بهبودی آسیب قلبی و ریوی بیماران COVID-۱۹ می‌شود

طبق اولین پیگیری احتمالی بیماران آلوده به ویروس کرونا، در کنگره بین المللی انجمن تنفسی اروپا محققان دریافتند ویروس COVID-۱۹ می‌تواند به مدت طولانی باعث آسیب ریوی و قلبی در مبتلایان به این ویروس شود، اما این روند با گذشت زمان بهبود می‌یابد.

بر اساس مطالعه جدید؛

تأثیر داروهای غیراستروئیدی ضدالتهابی (NSAIDs)بر کرونا

بر اساس مطالعه جدیدی که در(۸ سپتامبر ۲۰۲۰) در PLOS Medicine توسط آنتون پوتگارد از دانشگاه جنوب دانمارک منتشر شده است، استفاده از داروهای ضد التهاب غیر استروئیدی (NSAIDs) مانند ایبوپروفن و دیکلوفناک در افرادی که آزمایش COVID-۱۹ مثبت دارند، هیچ عارضه‌ای ندارد.

طبق تحقیقات انجام شده توسط دانشگاه کوئینزلند استرالیا؛

کنترل آفات طبیعی: کنترل بیولوژیکی آفات حشرات، میلیاردها دلار به کشاورزان کمک می‌کند

طبق تحقیقات انجام شده توسط دانشگاه کوئینزلند استرالیا، کنترل بیولوژیک آفات و بیماریهای گیاهی باعث کاهش جمعیت آفت‌ها به وسیلهٔ دشمنان طبیعی (حشرات، کرم‌ها و گیاهان هرز) شده و موجب صرفه جویی میلیاردها دلار برای کشاورزان آسیا و اقیانوس آرام می‌شود.

متخصص و دکترای رشته برنامه ریزی درسی؛

آینده مدراس و معلمی و کارکردهای معلم متناسب با آن/ شش مولفه را برای دنیای آموزش

علیرضا یوسفی، متخصص و دکترای رشته برنامه ریزی درسی با اشاره به تغییرات روز افزون در حوزه اقصادی و سیاسی و آموزش گفت: برای آینده باید چشم اندازی ترسیم کنیم که در آن به بخش آموزش توجه ویژه شود که ببینیم چه آینده‌ای برای معلمی و مدرسه داری متصور خواهد بود.

محققان انستیتو فناوری ماساچوست (MIT) در آمریکا؛

رباتی که علائم حیاتی بیماران COVID-۱۹ را بدون تماس اندازه گیری می‌کند

محققان انستیتو فناوری ماساچوست (MIT) در آمریکا و بیمارستان Brigham) و Women’s Hospital) امیدوارند که با استفاده از روبات‌ها بتوانند علائم حیاتی بیماران از راه دوراندازه گیری کنند، تا خطری را که افرادی که مسئول انجام تست کرونا هستند تهدید می کند کاهش دهند.

در کنفرانس بین المللی چاقی:

مواد غذایی فرآوری شده، باعث پیری سلول می شود

بر اساس تحقیقاتی که روز سه شنبه در یک کنفرانس پزشکی آنلاین(کنفرانس چاقی اروپا و کنفرانس بین المللی چاقی(ECOICO ۲۰۲۰)) ارائه شد، افرادی که مقدار زیادی غذاهای فوق فرآوری شده می‌خورند، منجر به تغییر کروموزوم‌های مرتبط با پیری می‌شوند.

تحقیقات جدید نشان می‌دهد:

کودکان بی‌علامت ممکن است «ناقلان خاموش کرونا » در جامعه باشند

تحقیقات جدید نشان می‌دهد که کودکان می‌توانند عامل انتقال ویروس COVID-۱۹ باشند، حتی اگر هیچ علائمی نداشته باشند و ممکن است هفته‌ها آزمایش‌ کرونایشان مثبت بماند.