بوشهر

معرفی مشاهیر استان بوشهر در قرن معاصر؛

رئیسعلی دلواری سمبل قیام ضد انگلیسی و دشمن سرسخت اجنبی/ روز ۱۲ شهریور را روز مبارزه ملی با استعمارگران

یکی از این جوانان دلیر بوشهری که با رشادت‌های خود از مرزهای جنوبی ایران در برابر هجوم و حمله دشمنان خارجی محافظت و علیه نیروهای انگلیسی در جنگ جهانی اول قیام کرده، کسی نیست جز رئیسعلی دلواری که رهبری مبارزات در جنوب کشور، در تنگستان و بوشهر برعهده داشته است.

مسئول سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری استان بوشهر:

امروزه دانشگاه‌ها باید مسئله محور عمل كنند/هسته‌های نخبگانی باید فعال گردد

دکتر حمزه شیخیانی؛ مسئول سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری استان بوشهر با بیان اینكه دانشگاه‌ها امروزه باید مسئله محور عمل كنند، گفت: توجه به حل مسائل روز برای دانشگاه‌ها ضروری است و مراکز علمی بسیج باید ارتباط خوبی با دانشگاه‌ها داشته باشند تا به کمک یکدیگر راه حل‌های مناسب برای رفع مشکلات کشور بیابند.

براساس تحقیقات جدید دانشگاه واشنگتن:

ذخیره انرژی الکتریکی با آجرهای هوشمند / دیوارها می‌توانند به عنوان باتری‌های عظیم عمل کنند

محققان دانشگاه واشنگتن، روشی را برای ساخت «آجرهای هوشمند» طراحی کرده‌اند که قادر به ذخیره مقدار قابل توجهی انرژی هستند و می‌توان در یک ساعت آنها را هزاران بار شارژ کرد.

جانشین بسیج علمی استان بوشهر؛

باور توانستن در جامعه باید نهادینه‌سازی شود

نهادینه‌سازی باور توانستن در جامعه است باید در گام اول تولیدکننده به این باور برسد که کالای تولیدی او توانایی رقابت با جنس خارجی را دارد از آن‌طرف مصرف‌کننده داخلی هم باید نسبت به تولیدات داخلی به این باور برسد که این تولیدات می‌تواند نیازهای او را مرتفع کند.

فرمانده سپاه امام صادق (ع) استان بوشهر:

یکی از مولفه‌های قدرت، تولید علم است/دشمن به دنبال تخریب شخصیت‌های علمی است

«سردار علی رزمجو»، فرمانده سپاه امام صادق (ع) استان بوشهر گفت: اندیشه ‌علم‌گرایی و خودکفایی و رشد و پیشرفت در علوم مختلف در نظام‌ها قابل اهمیت است و شورای علمی بسیج در مقیاس استان بوشهر باید به جایی برسد که قدرت رقابت با استکبار را داشته باشد و یکی از مولفه‌های قدرت، تولید علم است.

توسط محققان مؤسسه پلی‌تکنیک ویرجینیا؛

میکروبیوم موجود در دهان انسان، عامل سرطان روده شناخته شد

مجموعه متنوعی از باکتری‌ها به عنوان بخشی از یک اکوسیستم حیاتی موسوم به میکروبیوم در دهان انسان زندگی می‌کنند. محققان مؤسسه پلی‌تکنیک ویرجینیا فناوری کشف کرده‌اند که یکی از این باکتری های رایج می‌تواند دهان را ترک کند و به طور بالقوه باعث شیوع سلول‌های سرطانی موجود در سایر نقاط بدن شود.

دانشمندان معتقدند؛

هواپیماهای بدون سرنشین ممکن است روزی به گرده افشانی مصنوعی کمک کند

دانشمندان سعی می‌کنند با روش‌های جدید و به کمک پهپادها برای بمباران کردن گل‌ها با حباب‌های صابون حاوی گرده و گرده افشانی استفاده ‌کنند تا بتوانند روزی به کشاورزان در گرده افشانی محصولات خود کمک کنند.

مسئول بسیج جامعه زنان سپاه امام صادق (ع) استان بوشهر:

احیای فرهنگ کتابخوانی وظیفه‌ای همگانی است/ افراد اهل مطالعه، آرامش بیشتر و استرس کمتری دارند

مسئول بسیج جامعه زنان سپاه امام صادق (ع) استان بوشهربا اشاره به اهمیت به کتاب و مطالعه گفت: از جمله مسائل فرهنگی کشور، احیای فرهنگ کتابخوانی می‌باشد که همه بخش‌ها در قبال آن مسئولیت دارند و باید با قدرت و دانایی زیاد بر مسائل فرهنگی بازرسی نمایند و آنها را حل کنند.

براساس گزارش روزنامه نیوانگلند ژورنال؛

داروهای میگرنی باعث ایجاد یک بیماری عجیب "قرون وسطایی" شده است

طبق یک گزارش جدید، زنی که از داروی میگرنی استفاده می‌کرد با عوارض نادری همچون احساس سوزش در پاها و بی حس شدن یکی از انگشتان پا مواجهه شد.

رئیس دانشگاه خلیج فارس استان بوشهر:

دانشگاه خلیج فارس بوشهر؛ اقدامات انجام شده در مقابله با کرونا

دکترعبدالمجید مصلح، رئیس دانشگاه خلیج فارس استان بوشهر گفت: دانشگاه خلیج فارس با شیوع ویروس کرونا و با هدف صیانت هر چه بیشتر از سلامت کارکنان، اعضای هیات علمی و دانشجویان، در هماهنگی با مصوبات ستاد ملی مبارزه با کرونا و کمیته بحران استان بوشهر، از تاریخ ۴/۱۲/۱۳۹۸ با تشکیل نخستین جلسه اضطراری هیأت رئیسه، اقدامات پیشگیرانه خود را آغاز کرد.