بوشهر

محققان دانشگاه "علم و فناوری هنگ‌کنگ"؛

چشم مصنوعی جدید، که ممکن است از چشم انسان فراتر رود!

محققان دانشگاه "علم و فناوری هنگ‌کنگ" یک چشم سایبورگ ساختند که عملکرد و ساختار آن ویژگی‌های مشترک زیادی با همتای انسانی خود دارد و از ساختار چشم انسان تقلید می‌کند و به همان اندازه نسبت به نور حساس است و نسبت به یک چشم واقعی، زمان واکنش سریع‌تری دارد.

مرکز رشد و خلاقیت شهید ضنجرسیم شهرستان دشتستان؛

رایزنی انعقاد تفاهم نامه همکاری با بسیج ادارات و کارمندان وحقوقدانان /جهش تولید منوط به تلاش جهادی و همگانی است

به منظور تحقق منویات و فرامین مقام معظم رهبری (مد ظله العالی) در راستای تحقق شعار سال(جهش تولید)، اولین جلسه رایزنی تفاهم‌نامه همکاری مرکز رشد و خلاقیت شهید ضنجرسیم شهرستان دشتستان با سازمان بسیج ادارت و کارمندان و سازمان بسیج حقوقدانان سپاه امام صادق (ع) و حوزه مقاومت بسیج ادارات کل استان بوشهر برگزار گردید.

کارگروه تخصصی «جهش تولید» خانه نخبگان شهرستان دشتی؛

نقشه راه علمی و اقتصادی حریم رودخانه مند بزودی ارائه می‌شود

اولین جلسه کارگروه تخصصی «جهش تولید» خانه نخبگان شهرستان دشتی با موضوع احصاء مسائل رودخانه مند با رویکرد تحلیل علمی و کاربردی مسائل و راهبردهای منجر به اشتغال و جهش تولید با حضور جمعی از نخبگان در محل دفتر مدیر خانه نخبگان در دانشگاه آزاد اسلامی واحد دشتی برگزار گردید.

موفقیتی برای صنعت هواپیمایی کشور؛

جوانان بوشهری پیش قدم در ساخت هواپیمای فوق سبک/«اولین هواپیمای تجربی کشور» به پرواز درآمد

تیم پروازی و متخصص، شرکت «شهپر سیمرغ طلایی» استان بوشهر توانسته است با ساخت «اولین هواپیمای تجربی کشور»، آن را در حضور کارشناسان و بازرسان کارگروه وسایل پرنده فوق سبک سازمان هواپیمایی کشوری و مسئولان لشکری بر فراز آسمان زیبا کنار به پرواز در آورد.

دانشگاه علوم پزشکی بوشهر؛

شیوع کرونا، فرصتی برای ارائه راهکارهای نوین آموزشی شد

دکتر شهناز پولادی، رییس دانشکده پرستاری و مامایی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: اگرچه شیوع کرونا در کشورمان مشکلات و سختی‌هایی را بر سر راه نظام آموزشی قرار داده‌است، اما فرصتی ایجاد کرده تا راهکارهای نوین آموزشی در بوته آزمایش قرار گیرد.

بنیاد بین المللی غدیر شعبه استان بوشهر؛

غدیر، مسئولیتی خطیر و وظیفه‌ای همگانی است

غدیر را مسئولیتی خطیر و فراگیر و وظیفه‌ای بزرگ و همگانی می‌داند که هیچ کسی حق ندارد در برابر آن ساکت و بی‌تفاوت باشد و همه پیروان قرآن و پیامبر باید پیام غدیر را به مردم عصر خود و به آیندگان برسانند .

«رله سوئیچ سنکرون در شبکه»، سود‌دهی صنعت را بالا می‌برد

استفاده از طرح «رله سوئیچ سنکرون در شبکه» مي‌تواند باعث كاهش اضافه ولتاژهاي گذرای ناشی از وصل خط انتقال يا باز و بست آن و همچنين برقرار كردن ترانسفورماتور در شبكه گردد.

رئیس خانه نخبگان بسیج شهرستان دشتی؛

کارگروه تخصصی تولید محتوای فرهنگی در حوزه خانواده در خانه نخبگان فعال شد

جلسه کارگروه تخصصی تولید محتوای فرهنگی به منظور پیشگیری از آسیب های اجتماعی با همکاری خانه نخبگان بسیج شهرستان دشتی با حضور مسئولین و کارشناسان مرکز بهداشت شهرستان، بهزیستی، بسیج رسانه در محل دانشگاه آزاد اسلامی واحد خورموج برگزار گردید.

«قایق‌های خورشیدی» کمترين آلودگي هوا و ارتعاشات گازهاي گل خانه‌اي را توليد مي‌کند

افزایش گاز‌های گلخانه‌ای و سوخت‌های فسیلی، اصلی‌ترین معضل در گرم شدن کره زمین محسوب می‌شوند، «طرح و ایده قایق‌های خورشیدی» با توجه به توان و شغل اصلی مردم بوشهر و اکثر شهرهای جنوبی می‌تواند راهکاری جهت برطرف شدن این مشکل باشد.

طبق تحقیقات دانشمندان؛

COVID-۱۹ باعث تغییر در پلاکت های خون می شود

به گفته‌ی دانشمندان، تغییر در پلاکت‌های خون ناشی از COVID-۱۹ می‌تواند به بروز سکته‌های قلبی، سکته‌های مغزی و سایر عوارض جدی در برخی از بیماران مبتلا به این بیماری منجر شود.