بوشهر

گزارش عملکرد خانه نخبگان بسیج شهداء دانشجو شهرستان دشتی

خانه نخبگان بسیج شهداء دانشجو شهرستان دشتی در تاریخ ۵ آذرماه ۱۳۹۸ در محل دانشگاه آزاد اسلامی واحد خورموج افتتاح گردید.

فرمانده سپاه امام رضا(ع) شهرستان دشتی؛

خانه نخبگان باید به حل مسئله‌ی گفتمان جهشی بپردازد

سرهنگ محمدرضا زارعی تبار فرمانده سپاه امام رضا(ع)شهرستان دشتی در اولین جلسه کارگروه جهش تولید گفت: با توجه به تاکیدات مقام معظم رهبری در بحث «جهش تولید»، مهم‌ترین زاویه‌ای که ایشان به قضیه پرداختند مسئله‌ی گفتمان جهشی است؛ یعنی ما در عقلانیت جمعی ملی‌مان باید به "حرکت‌های جهشی" و "ما می‌توانیم" فکر کنیم.

براساس تحقیقات ارائه شده؛

مکمل‌های پروبیوتیک عامل مهم در کاهش وزن در کودکان چاق شناخته شد

مطالعات نشان می‌دهند که مکمل‌های حاوی پروبیوتیک در طی ۱۲ هفته می‌تواند منجر به کاهش قابل توجهی از وزن در کودکان چاق گردد.

کارشناسان در آمریکا هشدار دادند؛

کاهش تعداد نوزادان متولد شده در امریکا برای پنجمین سال متوالی

نرخ تولد در آمریکا از سال ۲۰۱۸ میلادی با کاهش حدود یک درصدی به حدود ۳.۷ میلیون رسیده است و این میزان درباره مادران نوجوان و آنهایی که در دهه ۲۰ سالگی بسر می‌برند، همچنان سیر نزولی دارد.

در گزارشی از کنفرانس بین المللی ایدز ؛

انتقال ویروس کرونا از طریق جفت از مادر به نوزاد

در گزارشی از کنفرانس بین المللی ایدز که به صورت مجازی برگزار شددکتر Claudio Fenizia، از دانشگاه میلان ایتالیا گفت: از ۳۱ زن باردار آلوده به ویروس SARS-CoV-۲ ، دو نوزاد آنها با این عفونت مبتلا شدند.

یک گزارش جدید نشان می‌دهد؛

زباله های الکترونیکی تا سال ۲۰۳۰ می‌تواند به ۷۵ میلیون تن برسد

یک گزارش جدید نشان می‌دهد که میزان زباله‌های الکترونیکی دور ریخته شده رو به افزایش است براساس گزارش Global E-Waste Monitor ۲۰۲۰ ، تا سال ۲۰۳۰، این تعداد به ۷۴.۷ میلیون تن افزایش می‌یابد.

توسط دانشمندان انجام شد؛

ابزاری که به طور خودکار ریاضی را به تصویرگری زیبا و آموزنده تبدیل می‌کند

محققان دانشگاه کارنگی ملون ابزاری را ایجاد کردند که قادر است از طریق نرم‌افزار، معادلات ریاضی را به تصاویر و نمودارها تبدیل کند.

محققان دانشگاه "هاروارد؛

استفاده از نانوفیبرهای جدیدبرای محافظت افراد در شرایط خاص

محققان دانشگاه هاروارد با همکاری مرکز فرماندهی توسعه ظرفیتهای ارتش آمریكا (CCDC SC) و وست پوینت(West Point) ، ماده نانوالیاف سبک و چند منظوره را تهیه كرده‌اند كه می‌تواند از افراد در برابر درجه حرارت شدید و تهدیدات بالستیک محافظت كند.

معرفی کتاب؛

رهایی از زندان ذهن

کتاب رهایی از زندان ذهن اثر ماتئو مک کی و کاترین سوتکر، مترجی این اثر توسط دکتر زهرا اندوز و دکترحسن حمیدپور با موضوع روان درمانی و مشاوره_ درمان های موج سوم است که در سه بخش و ۱۲۰ صفحه به رشته تحریر در آمده است.

طبق تحقیقات جدید دانشمندان،

انسولین جدید Ultrafast برای مدیریت سریعتر قند خون در دیابت

طبق تحقیقات جدید دانشمندان، یک فرمول جدید و فوق العاده سریع انسولین را تولید نموده‌اند که تقریبا بلافاصله پس از تزریق به خوک‌های دیابتی شروع به کار می‌کند، و به طور بالقوه دو برابر سریعتر از گزینه تجاری موجود عمل می‌کند.