بوشهر

طی بررسی انجام شده؛

۵ نوشیدنی برای تقویت سیستم ایمنی بدن/نقش رژیم و مکمل‌های غذایی در طی درمان COVID-۱۹

سبک زندگی یکی از عوامل تاثیرگذار اصلی بر شرایط سیستم ایمنی بدن انسان است در این روز ها که ویروس کرونا در حال مبتلا نمودن افراد زیادی است، بالا بردن قدرت سیستم ایمنی بدن به شدت توصیه می‌شود، در این گزارش با پنج نوشیدنی که می‌تواند سیستم ایمنی بدن شما را تقویت کند آشنا خواهید شد.

محققان در مرکز سرطان دانشگاه کلرادو؛

محققان از عصاره دانه انگور برای نابود کردن سلولهای سرطانی استفاده می‌کنند

محققان در مرکز سرطان دانشگاه کلرادو در حال بررسی اثر عصاره دانه انگور (GSE) بر سلولهای سرطانی هستند که در سر و گردن یافت می‌شوند. یک مطالعه منتشر شده نشان می‌دهد که GSE سلول‌های سرطانی سر و گردن را نابود می‌کند، در عین حال به سلول‌های سالم آسیبی وارد نمی‌کند.

برگزاری دوره مجازی با موضوع بصیرت؛

اولین دوره آموزش بصیرتی به صورت مجازی

گروه تربیت فرهنگی اجتماعی دانشگاه مجازی جامعه المصطفی اقدام به برگزاری «اولین دوره آموزش بصیرتی به صورت مجازی» با همکاری مسئولین استان‌ها می‌نماید.

درختان در یافتن جهت جغرافیایی در جنگل بهترین ابزارند

قطعا می‌دانید که ۴ جهت اصلی جغرافیایی وجود دارد، شمال، جنوب، شرق و غرب. اگر صورت شما به سمت شمال است، سمت راست شما از شرق و سمت چپ شما غرب و پشت شما جنوب است. بنابراین با درک یکی از اصلی‌ترین مسیرها می‌توانید تمام مسیرها را پیدا کنید. این ۳ روش جالب را از دست ندهید.

لگجین گیاهی است که در دل سنگ هم رشد می کند

در استان بوشهر همانند سایر شهرهای ایران در فصل‌های مختلف گیاهان متعددی می‌روید مانند گیاه «لگجی» که از گیاهان بومی استان بوشهر بوده که نام علمی این گیاه caparis spinosa می‌باشد و می‌تواند هم خاک رس و شنی، سنگی یا ماسه‌ای را با کمتر از ۱٪ ماده آلی تحمل کند.

شرکت دانش بنیان زیستاب جلبک لیان بوشهر؛

شرکت زیستاب ماهیانه ۴۰ کیلوگرم پودر خشک اسپیرولینا تولید می‌کند

شرکت زیستاب جلبک لیان جنوب، از شرکت های نوپا در زمینه کشت وتولید و فراوری ریزجلبک اسپیرولینا است و در حال حاضر راندمان ماهیانه تولیدات این شرکت ۴۰ کیلوگرم پودر خشک اسپیرولینا است و مقدمات اولیه برای تاسیس یک مجتمع با زیربنای ۷ هزار مترمربعی در سال ۱۳۹۸ را فراهم نموده است.

معرفی مشاهیر استان بوشهر در قرن معاصر؛

زندگینامه دکتر سیدجعفر حمیدی/یکی از خیابانهای تهران به نام وی نامگذاری شد

دکتر سیدجعفر حمیدی فرزند سید آقا در سال ۱۳۱۵ در بندر بوشهر متولد شد. وی تحصیلات ابتدایی تا متوسطه را در بوشهر سپری نمود.پس از آن به عنوان شاگرد اول دیپلم ادبی بدون کنکور دوره لیسانس ادبیات فارسی را در دانشگاه شیرازگذرانید. وی پس از خدمت سربازی به تدریس در دبیرستان سعادت بوشهر مشغول شد.

لازمه تبدیل جهش تولید به ابزار قدرت؛

تحولات بنیادین در نهادهای اقتصادی، حقوقی، سیاسی و اجتماعی باید صورت گیرد

برای این که جهش تولید طبق فرمایشات مقام معظم رهبری به "ابزار قدرت" تبدیل شود، لازم است تحولات بنیادینی در نهادهای اقتصادی-حقوقی، سیاسی و اجتماعی صورت گیرد.

معرفی نرم افزار؛

نحوه برش تصاویر به شکل دایره /فتوشاپ، پرکاربردترین نرم افزار برای ویرایش عکس

یکی از نرم افزارهای گرافیکی که قابلیت‌های بسیاری دارد، نرم افزار فتوشاپ است؛Adobe Photoshop نرم افزاری گرافیکی جهت ایجاد، ترکیب، ویرایش، بازسازی و یا دگرگونی عکس‌ها و نگاره‌ها و برای سیستم‌عامل ویندوز و مکینتاش به‌کار می‌رود.