چهارمحال و بختیاری

۵۵۰ هکتار از اراضی زراعی شهرستان خانمیرزا علیه آفت ملخ سمپاشی شد

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان خانمیرزا گفت :۵۵۰ هکتار از اراضی زراعی در بخش های ارمند و تنگ کلوره شهرستان خانمیرزا علیه آفت ملخ سمپاشی شد.

درخشش انجمن علمی مهندسی مواد و متالورژی دانشگاه شهرکرد در سیزدهمین جشنواره بین‌المللی حرکت

انجمن علمی دانشجویی مهندسی مواد و متالورژی دانشگاه شهرکرد توانست در بخش مسابقات جشنواره بین المللی حرکت عنوان برگزیده شایسته تقدیر را کسب کند.

چهارمحال و بختیاری طی دو هفته آینده وضعیت خطرناکی را تجربه می کند

رئیس مرکز بهداشت چهارمحال و بختیاری گفت: متاسفانه در حال حاضر استان چهارمحال و بختیاری در وضعیت کرونا جز چهار استان اول است و تا دو هفته آینده وضعیت بسیار حساس و خطرناکی را در استان تجربه می کنیم.

بیوسنسور برای شناسایی سم در مواد لبنی و غلات هم کاربرد دارد/با حمایت مسئولین طرح را به مرحله تجاری سازی می رسانم

طراح زیست حس گر یا بیو سنسور برای شناسایی سم در مواد لبنی گفت: زیست حس گر یا بیو سنسور برای شناسایی سم در مواد لبنی مثل شیر طراحی شده که نمونه اولیه را ساخته و در نمایشگاه علم و فناوری ارائه شد که در صورت ساپورت مالی این محصول بعد از تایید نهایی تجاری سازی می شود.

آبخوان‌داری، علمی با گستره وسیع، برای همه زوایای زندگی بشریت

رئیس اداره مهندسی و مطالعات اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری چهارمحال و بختیاری گفت: نباید به آبخوان‌داری صرفاً به‌عنوان یک علم محدود نگاه کرد، این علم می‌تواند به‌صورت گسترده در تمامی زوایای زندگی بشری امروز مشاهده شود.

مبتلایان به کرونای انگلیسی باید در نقاهتگاه قرنطینه شوند

رئیس مرکز بهداشت چهارمحال و بختیاری و معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد گفت: باتوجه به شیوع ویروس جهش‌یافته انگلیسی و قدرت سرایت بالایی که این ویروس دارد قرنطینه خانگی افراد مبتلا به کرونا خطرات بسیاری به دنبال دارد و افراد مبتلا باید در نقاهتگاه نگه‌داری شوند.

سازندگان فاقد صلاحیت عامل اصلی عمر کم ساختمان های ایرانی

عمر خانه های ایرانی تنها ۲۵ سال است ، این در حالی است که عمر ساختمان های اروپایی ۱۰۰ سال است و یکی از علت های اصلی آن سازندگان فاقد صلاحیت است که مصالح استاندار در ساختمان سازی به کار نمی برند.

پیری زودرس، پوکی استخوان و کمبود ویتامین D در کمین مردم استان‌های سردسیر

کارشناس ارشد حرکات اصلاحی و آسیب‌شناسی ورزشی گفت: افرادی که در استان‌های سردسیر زندگی می‌کنند زودتر به سن پیری می‌رسند، همچنین مردمی که در استان‌های گرمسیر زندگی می‌کنند خوش‌خلق‌تر، سرحال‌تر و خوشحال‌تر بوده و بهتر با مردم ارتباط می‌گیرند.

یک طرح از ۷ طرح رسیده به جشنواره جهادگران علم و فناوری پذیرفته شد

مسئول سازمان بسیج علمی پژوهشی چهارمحال و بختیاری گفت: از هفت طرح نخبگان بسیجی چهارمحال و بختیاری ، یک طرح در جشنواره جهادگران علم و فناوری پذیرفته شد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی؛

واکسیناسیون کووید ۱۹ در چهار محال و بختیاری آغاز شد

احمد شیرانی رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد گفت: فاز اول واکسیناسیون کووید ۱۹ در چهارمحال و بختیاری برای نیرو های آی سی یو آغاز شد.