چهارمحال و بختیاری
چهارمحال و بختیاری

معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی :

روند سرانه مطالعه در کشور رو به کاهش است / دسترسی آسان مردم به کتاب مهم ترین راهکار جلوگیری از سرانه کاهش مطالعه

معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به روند کاهشی سرانه مطالعه در کشور، ایجاد زیرساخت‌های مناسب فرهنگی و دسترسی آسان مردم به کتاب را مهم ترین راهکار جلوگیری از این روند عنوان کرد.

درج نشانگر رنگی تغذیه‌ایی بر روی ۹۸.۲ درصد محصولات توليدي در چهارمحال و بختياري

مدیر اداره نظارت بر مواد غذایی، آشامیدنی، آرايشي و بهداشتي دانشگاه علوم پزشکي شهرکرد گفت: ۹۸.۲ درصد محصولاتي که در استان توليد مي‌شود تحت کنترل بوده و نشانگرهاي رنگي تغذيه‌ايي براي آن‌ها درج شده است.

مدیرکل آموزش و پرورش چهارمحال و بختیاری خبر داد؛

توزیع ۳۱ هزار دفترچه کاغذی از محل صرفه‌جویی حذف قبوض برق دربین دانش آموزان استان

مدیرکل آموزش و پرورش چهارمحال و بختیاری از توزیع ۳۱ هزار دفترچه کاغذی از محل صرفه‌جویی حذف قبوض برق دربین دانش آموزان استان خبر داد.

۸۰ نوع بیماری توسط سلول های بنیادی درمان می شود/ذخیره سازی ۱۱۵ هزار نمونه خون بندناف در بانک خصوصی

مدیر عامل بانک سلول های بنیادی خون بند ناف رویان گفت: ۸۰ نوع بیماری از جمله انواع سرطان ها، تالاسمی ، بیماری های مربوط به نقص سیستم ایمنی در کشور توسط سلولهای بنیادین درمان می شود.

بیماری اچ ای وی بیماري شناخته شده و قابل درمان است

عضو کمیته کشوری ایدز و استاد دانشگاه، با بیان اینکه بيماري اچ اي وي علي رغم ۲۰ ، ۲۵ سال گذشته هم اکنون بيماري شناخته شده اي است افزود: اين بيماري قابل درمان و کنترل است و با انجام مراقبت هاي لازم مانند ساير بيماري ها فرد مي تواند با وجود ابتلا به آن، زندگي طبيعي و طول عمر بالا داشته باشد.

درمان بیماران در روستای چنار محمودی در اولویت است

معاون بهداشت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، با بیان اینکه راه های انتقال ویروس اچ اي وي قطعا مورد بررسي قرار خواهد گرفت افزود: در حال حاضر درمان مبتلايان به اين ويروس در اولويت قرار دارد.

تست اچ ای وی بیش از ۹۵ درصد از اهالی چنار محمودی منفي است

معاون بهداشت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: تست اچ ای وی بیش از ۹۵ درصد از افراد غربالگری شده روستاي چنار محمودي منفي است.

وظیفه علوم پزشکی درمان کسانی است که مبتلا به بیماری اچ آی وی شده اند

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد گفت: وظیفه دانشگاه علوم پزشکی درمان مردم بوده و تمام مطالبات مردم مبنی بر شناسایی، درمان و پیگیری شرایط مردم به خوبی دنبال شده و خدمات خوبی ارائه شده است.

شرایط لردگان باهوشیاری مردم آرام شد

استاندار چهارمحال و بختیاری گفت: عموم مردم شریف لردگان همراهی و همکاری خوبی با نیروهای انتظامی و امنیتی داشته و دارند و همین عامل باعث عقیم ماندن ضد انقلاب در بین خواسته های مردم در این شهر شد.

اقدامات علمی و تخصصی در جهت شناسایی، درمان و پیشگیری از اشاعه بیماری ایدز شروع شد

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی چهارمحال و بختیاری گفت: با هماهنگی و تماس با وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی و مسئولین استانی اقدامات علمی و تخصصی در جهت شناسایی، درمان و پیشگیری از اشاعه بیماری شروع شد و کما کان ادامه دارد.