چهارمحال و بختیاری

در چهارمحال و بختیاری؛

اجرای طرح جهاد فرصت آفرینی آموزشی در بیش از ۲۰۰ مدرسه ابتدایی مناطق روستایی و محروم

معاون آموزش ابتدایی آموزش‌وپرورش استان از اجرای طرح جهاد فرصت آفرینی آموزشی در بیش از ۲۰۰ مدرسه ابتدایی مناطق روستایی و محروم استان خبر داد.

آلزایمر، بیماری اسرارآمیز دوران سالمندی

عضو هیأت علمی دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد به تشریح علل و عوامل بیماري بروز و شيوع بيماري آلزايمر پرداخت.

مدیرکل آموزش و پرورش استان چهارمحال و بختیاری؛

اجرای سند تحول بنیادین مورد تأکید مقام معظم رهبری است/شعار سال تحصیلی جدید، «مدیریت با کیفیت مدرسه سالم و بانشاط»

مدیر کل آموزش و پرورش چهارمحال و بختیاری گفت: با توجه به شرایط حال حاضر، می‌بایست عملکرد سال گذشته در دوران کرونا را به دقت بررسی کنیم و با شناسایی نقاط ضعف و قوت و همچنین فرصت‌ها و تهدیدهای موجود، برای سال تحصیلی جدید به‌صورت منظم و عملیاتی برنامه‌ریزی کنیم چراکه در سال گذشته قریب به ۸۰ درصد آموزش‌ها به‌صورت حضوری انجام شده بود ولی در سال تحصیلی جدید با شرایط ویژه ای روبرو هستیم که ممکن است از ابتدای سال، حضور دانش‌آموزان را نداشته باشیم که این مشکل برای دانش آموزان پایه های اول، هفتم و دهم دوچندان است.

پروژه های منابع طبیعی و آبخیزداری با کمترین تنش اجتماعی اجرا گردد

ابراهیم پیرزادیان معاون مرکز جنگل های خارج از شمال سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور گفت: بخشی از چرخه اقتصاد و تولیدات کشور در عرصه های منابع طبیعی تأمین می گردد و باید پروژه های منابع طبیعی و آبخیزداری با کمترین تنش اجتماعی اجرا گردد.

رئیس مرکز تحقیقات دانشگاه آزاد شهرکرد؛

۱۰ گونه گیاهی در چهارمحال و بختیاری مورد ارزیابی قرار گرفت

مهرداد عطایی رئیس مرکز تحقیقات دانشگاه آزاد شهرکرد گفت: تا کنون توانسته ام ۱۰ گونه گیاهان دارویی که برخی بومی استان چهارمحال و بختیاری و برخی هم از دیگر اقسا نقاط کشور است را در این استان جمع آوری و طرح تولید و فراوری گیاهان دارویی را راه اندازی نمایم.

افراد در صورت احساس سرماخوردگی اصول قرنطینگی را رعایت کنند

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی، خدمات بهداشتی و درمانی چهارمحال و بختیاری گفت: هرکسي احساس سرماخوردگي دارد مبنا را بر ابتلا به کرونا گذاشته و اصول قرنطينگي را رعايت کند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان در دیدار با کارکنان هسته گزینش:

گزینش باید قانون‌مدار، دقیق و بروز باشد

مدیر کل آموزش و پرورش چهارمحال و بختیاری گفت: تعاملات مثبت و سازنده هسته گزینش با بدنه آموزش و پرورش موجب خواهد شد که نگاه به گزینش مثبت ارزیابی شود.

کارشناس گیاهان دارویی؛

۱۶۰۰ هکتار از مزارع چهارمحال و بختیاری گیاه دارویی کشت می شود

اعظم شیخ سامانی، کارشناس گیاهان دارویی گفت : چهارمحال و بختیاری دارای ۱۶۰۰ هکتار سطح زیر کشت گیاهان دارویی است که از این میزان ۶۰۰ هکتار آن کاشت گل محمدی و هزار هکتار دیگر آن مابقی گیاهان دارویی کشت می‌شود.

مدیر کل آموزش و پرورش چهارمحال و بختیاری؛

ضرورت نهادینه کردن پژوهش و تحقیق در مدارس

مدیر کل آموزش و پرورش چهارمحال و بختیاری گفت: فرهنگ تحقیق‌وپژوهش بایستی در مدرسه‌ها نهادینه شود و از ظرفیت معلمان محقق و پژوهشگر در این زمینه استفاده شود.

استفاده از ماسک را باید از خانه‌های خود شروع کنیم

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد و رئیس مرکز بهداشت چهارمحال و بختیاری گفت: استفاده از ماسک را بايد از خانه‌هاي خود شروع كنيم و هر فردي به محض آنكه بخواهد از خانه خارج شود از ماسك استفاده كند.