چهارمحال و بختیاری

ضرورت استفاده از اپلیکشن‌ها در بخش کشاورزی و دامپروری

پیشرفت تکنولوژی در زمینه صنایع کشاورزی و دامپروری از گذشته تا به امروز سیر تحول عظیمی را پیموده و استفاده از فناوری‌های نوین سبب کاهش ضایعات و افزایش بهره‌وری در این زمینه گردیده و با بهره‌گیری از فناوری‌های روز و هوشمند کردن هرچه بیشتر حوزه کشاورزی و دامپروری می توان قدم موثری در افزایش و جهش تولیدات در بخش کشاورزی برداشت.

یادداشت/

روابط راهبردی تهران پکن یا قرارداد ۲۵ ساله ایران و چین

این روزها از گوشه و کنار، خودی و غیرخودی زمزمه قراردادی موسوم به ۲۵ ساله ایران و چین در انظا ر و اکناف و در فضای مجازی دست به دست می شود که جمهوری اسلامی ایران همانند رژیم قاجار جزایر خود را به چین واگذار نموده و یا اجاره داده است.

برای خرید یک پاور بانک مناسب چه نکاتی را مد نظر قرار دهیم

برای خرید یک پاور بانک مناسب و با کیفیت لازم است که چند نکته را مدنظر بگیریم چراکه نسبت به میزان استفاده از گوشی های هوشمند نیز پاوربانک های با مشخصات مختلف وجود دارد.

از علم تا عمل/شرکت دانش تجهیز تنها تولید کننده تجهیزات شبیه سازی آزمایشگاه در ایران

مدیرعامل شرکت دانش بنیان دانش تجهیز فرزانه گفت: شرکت دانش بنیان دانش تجهیز اولین و تنها تولیدکننده تجهیزات شبیه سازی آزمایشگاه در ایران بوده که این یک تکنولوژی پیشرفته در دنیا است.

افزایش پایش حیات وحش و دام در مناطق حفاظت شده چهارمحال و بختیاری

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان از افزایش پایش کارشناسان برای شناسایی و جلوگیری از شیوع بیماری‌های مشترک حیات وحش و دام‌های اهلی در مناطق حفاظت شده استان خبرداد.

کتاب « حیوانات در ادبیات داستانی کودکان» وارد بازار نشر شد

کتاب « حیوانات در ادبیات داستانی کودکان » به همت انتشارات جهاد دانشگاهی چهارمحال و بختیاری چاپ و منتشر شد.

علم و فناوری گزارش می دهد؛

آینده مَسکن برای جوانان تماشایی است!

جوانان چهارمحال و بختیاری همچون دیگر جوان ها از افزایش بی رویه قیمت مسکن گلایه دارند و از مسئولین می خواهند که هرچه سریعتر به این معظل بزرگ رسیدگی کنند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد:

شمار مبتلایان به ویروس کرونا در چهارمحال و بختیاری رو به افزایش است

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد گفت: آمار مبتلایان سرپایی در چهارمحال و بختیاری همچنان بالاست.

دارو سازی هوشمند راهی برای درمان سرطان

مهشید گیوریان دانش آموخته کارشناسی ارشد دانشگاه صنعتی امیرکبیر در رشته مهندسی پزشکی گفت: دارویی که در این طرح مورد استفاده قرار گرفته، بربرین کلراید نام دارد که در این دارو از عصاره زرشک با خاصیت های فراوانی از جمله آنتی باکتریایی، ضدسرطانی، ضد الزایمر و ... استفاده می شود.

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه شهرکرد:

دانشگاه شهرکرد در زمینه کرونا و مشکلات آن طرح‌های پژوهشی خوبی داشته است

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه شهرکرد گفت: دانشگاه شهرکرد در زمینه کرونا و مشکلات آن طرح‌های پژوهشی خوبی داشته است، طرح‌های فناورانه مناسبی ازجمله تشخیص دقیق ویروس کرونا با استفاده از بایوسنسورها، تحقیق در زمینه تهیه و تولید واکسن اختصاصی برای مبارزه با این ویروس با همکاری علوم پزشکی و دانشگاه آزاد استان با محوریت دانشگاه شهرکرد، پذیرش واحدهای در مراکز رشد و نوآوری دانشگاه، داشتیم که این امر بیانگر نقش پررنگ دانشگاه در بعد مسئولیت اجتماعی است.