خراسان جنوبی

توسط مهندسان دانشگاه کالیفرنیا (UC) ساخته شد:

"ربات ماهی مرکب" دقیقاً مانند همزاد واقعی خود ، با ایجاد جت های آب پیش می رود

این ربات با الهام از ماهی مرکب همانند یک فانوس کاغذی و به گونه ای طراحی شده تا انرژی کشسانی را در داخل پوست و مجموعه ای از دنده های انعطاف پذیرش در هنگام جذب آب، ذخیره کند. دنده ها به یک جفت صفحه دایره ای در دو انتهای بدن متصل می شوند که یکی از طریق یک نازل در آب اطرافش کشیده شده و همچنین با انقباض بدن نرمش، آن را بیرون می کشد.

یکی دیگر از وحشی ترین شکارچیان دریایی ماقبل تاریخ کشف شد:

گونه جدید "موساسور" مانند تمساح، پوزه بلندی داشته است

در کنار کوسه مگالودون، موزاسور احتمالاً یکی از وحشی ترین شکارچیان دریایی ماقبل تاریخ بوده است. گونه ای از خزندگان که قبلاً ناشناخته بودند و اکنون طبقه بندی شده اند. این دایناسور از یک پوزه تمساح-مانند استفاده می کرده که احتمالاً به او اجازه می داده طعمه هایی را که دیگران از دست داده اند، شکار کند.

در جدیدترین تحقیقات دانشمندان بررسی شد:

تقویت ژنتیکی گوشت در آزمایشگاه با مواد مغذی گیاهی

ده ها میلیون نفر در سراسر جهان از کمبود ویتامین A رنج می برند. کمبود تغذیه یک مشکل به ویژه در کودکان است، زیرا هر سال حدود نیم میلیون کودک بینایی خود را به دلیل کمبود تغذیه از دست می دهند. سلول های گوشتی پرورشی در آزمایشگاه به طور ژنتیکی اصلاح شده تا بتا کاروتن را که یک ترکیب پیش ساز متابولیزه است به ویتامین A در بدن انسان تبدیل کند.

جدیدترین یافته ها در طراحی بدنه هواپیما:

استفاده از اسرار آیرودینامیکی حرکت ماهی در طراحی بدنه هواپیما

دانشمندان اروپایی که در حال تحقیق در مورد نیروهای آیرودینامیکی هستند، راه های جالب توجه جدیدی برای مطالعه در مورد فلس های ماهی گشوده اند. این درک جدید از الگوی جریان بر روی سطح پوست این موجود، در ایجاد آرایش های مقیاس ماهی زیست - الهامی برای تحقیقات بیشتر مورد استفاده قرار گرفت که به اعتقاد تیم تحقیق می تواند منجر به کاهش ۲۵ درصدی نیروی مقاومت سیال در وسایل نقلیه هوایی شود.

به تازگی مشخص شد :

آزمایش بزرگ WHO نشان می دهد که رمدسیویر مرگ در اثر کرونا را کاهش نمی دهد.

در یک مطالعه بزرگ بین المللی داروی ضد ویروسی رمدسیویر خطر مرگ برای افراد به شدت بیمار بستری به خاطر کرونا را کاهش نداد.

محققان پاسخ دادند :

با هم زمانی کووید ۱۹ و آنفلوآنزا در پاییز چه اتفاقی خواهد افتاد ؟

SARS CoV ۲، ویروسی که باعث ایجاد COVID ۱۹ می شود، ممکن است به زودی در برابر آنفلوآنزا قرار گیرد، به طوری که حتی دانشمندان هنوز نمی دانند چگونه این برخورد پایان می یابد.

مدیر کل آموزش و پرورش خراسان جنوبی:

​توزیع ۲۰ هزار ماسک و دستکش در بین دانش آموزان / فعالیت ۱۶۷ گروه جهادی برای ضد عفونی کردن مدارس خراسان جنوبی

​واقعی از توزیع ۲۰ هزار ماسک در بین دانش آموزان استان خبر داد و گفت: به دلیل جهش زیاد کرونا مدارس حضوری پنج شهرستان نهبندان، بیرجند، طبس، قائن و فردوس به مدت یک هفته تعطیل هستند و آموزش به صورت غیر حضوری برگزار خواهدشد.

رئیس سازمان بسیج فرهنگیان خراسان جنوبی:

​پویش لبخند مهربانی در دوران کرونا برگزار می شود

قاسمی از برگزاری "پویش لبخند مهربانی " در دوران کرونا خبر داد و گفت: این پویش با همکاری فرهنگیان سراسر استان برای کمک به دانش آموزان محروم و بی بضاعت در دوران کرونا برگزار می شود.

نخبه کنکوری از روستای شاه کوه نهبندان مطرح کرد:

بعد از تحصیلم در خراسان جنوبی می مانم / نوجوانان توصیه رهبری را سر لوحه زندگی تحصیلی و شخصی خود قرار دهند

محمدی نخبه کنکوری از روستای شاه کوه نهبندان گفت: برای ادامه تحصیل دانشگاه فرهنگیان را انتخاب کرده ام و بعد از تحصیلاتم برای خدمت در استانم خراسان جنوبی خواهم ماند.

مسئول بسیج دانش آموزی ناحیه مقاومت بسیج سپاه نهبندان خبرداد:

​تجلیل از دانش آموزان برتر کنکوری سال جاری در نهبندان

​کوهگرد گفت: در راستای حمایت از نخبگان علمی ۷نفر از دانش آموزان بسیجی که در کنکور سال جاری رتبه زیر ۱۰۰۰را کسب کرده بودند تجلیل شدند.