خراسان جنوبی

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه قائن :

​دانشگاهیان نقش محوری در تحقق بیانیه گام دوم انقلاب دارند

​فرحبخش ثانی گفت: دانشگاهیان و نخبگان علمی نقش محوری و اساسی در تحقق بیانیه گام دوم انقلاب دارند و باید به این مهم توجه بیشتری شود.

مدیر مسئول موسسه پیشگامان طلوع علم در بیرجند:

​علم و دست برتر علمی راز پیشرفت هر کشوری در تمامی عرصه ها است

​فرهادی با بیان اینکه علم و دست برتر علمی راز پیشرفت هر کشوری در تمامی عرصه ها است، گفت: همه ما باید بنا برفرموده رهبرمعظم انقلاب علم را به معنای کامل آن به عنوان یک جهاد دنبال کنیم .

قوانین بقای انرژی با قدرت باقی می مانند:

منبع پیشران موتورهای نامیرا کشف شد

ناسا در سال ۲۰۱۴ در مقالاتی بررسی و اعلام کرد که در حال بررسی یک وسیله و دریافت نیروی پیشران برای حرکت از جسم مرموزی به نام رانشگر الکترومغناطیسی یا EmDrive است، یک شیپور عجیب و برنجی که سازندگان آن ادعا می کنند می تواند بدون دریافت هیچ گونه نیروی محرکی، نیروی پیشران تولید کند! یافته های ناسا صحت آزمایشات سال ۲۰۰۹ توسط چین را نشان می داد. موتور پیشران با نیروی محرکه صفر؟ دنیا نشست و گوش فرا داد.

درمانی جدید برای مفاصل آسیب دیده:

ترمیم غضروف های مفاصل آسیب دیده با تزریق هیدروژل

به طور عادی هنگامی که مفصلی آسیب می بیند، غضروف محافظ در زانوها و سایر مفاصل به آرامی آن را بهبود می دهد. با این حال، یک ژل تزریقی جدید می تواند بافت را بعد از آسیب دیدن تقویت کرده و سرعت ترمیم غضروف جدید را بالا ببرد.

با مطالعه بر روی گرافن صورت گرفت:

تحول در علوم نانوالکترونیک و کوانتوم پیشرفته با کشف ساختاری جدید به نام بوروفان

دانشمندان علوم مهندسی مواد ساختار جدیدی در قالب ماده ای فوق العاده نازک و فوق العاده محکم که بوروفان نامیده شده را معرفی کرده اند که به نظر آنها می تواند روزی در فرم های پیشرفته علم نانوالکترونیک و کوانتوم استفاده شود.

کاربردهای جدید الکترونیک در زندگی روزمره:

قفل الکترونیکی دوچرخه، آن را ضد سرقت می کند

اگر یک سارق با تجربه و مجهز قصد دزدی داشته باشد، می تواند تقریباً هر قفلی بر روی دوچرخه را به راحتی باز کند. قفل الکترونیکی جدید با نام پنتالاک این امکان را حتی از این سارقان نیز سلب می کند و دوچرخه غیرقابل سرقت می شود و حتی بدون نیاز به قفل کردن آن به یک ستون می توانید از عملکرد آن مطمئن باشید.

مخترع و کشاورز روستای محمد آباد درمیان، با ۱۲۰ اختراع ادوات کشاورز

عبدل لطیف آبدار کشاورزی از روستای محمد آباد درمیان توانسته است با ایده های ذهنی و خلاق خود تا کنون ۱۲۰ اختراع از ادوات کشاورزی با کمک وسایل دور ریختنی داشته باشد.

مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه انصارالرضا(ع) در گفتگو با خبرگزاری علم و فن آوری عنوان کرد:

نخبگان علمی پشتوانه محکمی برای نظام اسلامی هستند / بسیج گره گشای مشکلات در سطح جامعه است

حجت الاسلام والمسلمین نوفرستی گفت: نخبگان جامعه در محیط های علمی با اشراف و تخصص هایی که دارند اگرهمراه با التزام اسلامی و دینی باشد، می توانند موفق عمل کنند و پشتوانه ای برای مجموعه های اداری و تحقق شعار سال از سوی رهبری نظام باشند.

اختراع جدید دانشمندان در خدمت بیماران حرکتی:

میمونی که با قدرت ذهن خود پینگ پنگ بازی می کند!

نئورالینک، استارت آپ ایلان ماسک، آخرین نسخه رابط کاربری مغز و ماشین خود را به نمایش گذاشته که یک میمون به کمک آن با ذهن خود و به صورت بی سیم پینگ پنگ بازی می کند. این نمایش، هم گامی دیگر برای شرکت بلندپرواز نئورالینک است و هم نگاهی جذاب به وضعیت فعلی این فناوری دارد که در کنار سایر موارد، می تواند به بیماران فلج راهی برای کنترل مجدد اندامشان ارائه دهد.

نخبه علمی و پژوهشگر قاینی مطرح کرد:

​پژوهش های کاربردی در کشور منجر به توسعه اقتصادی و علمی است

​حسینی پژوهش های کاربردی در کشور منجر به توسعه اقتصادی و علمی است، گفت: پژوهش مبنای توسعه و تضمینی برای استمرار توسعه به شمار می‌آید و یکی از اهداف اصلی تحقق شعار سال از سوی رهبر معظم انقلاب پرداختن به امر پژوهش کاربردی است.