خراسان رضوی

دبیر منطقه سه مراکز رشد دانشگاه آزاد اسلامی کشور گفت:

ساخت فاز اول پردیس فناوری دانشگاه آزاد خراسان رضوی از سال آینده

دبیر منطقه سه مراکز رشد دانشگاه آزاد اسلامی کشور گفت: دانشگاه آزاد خراسان رضوی از سال آینده ساخت فاز اول پردیس فناوری خود را در شهرک فناوری‌های برتر شروع می‌کند.

پزشکیان در جمع دانشجویان گروه علوم پزشکی مشهد:

نمی‌‌‌‌توانند در آینده به مردم خدمات سلامت ارائه کنند/ عدم اجرای قانون تعرفه گذاری پرستاری به دلیل نبود پول است/ سهم وزارت بهداشت از تولید ناخالص کشور شش الی هفت درصد است

نائب رئیس مجلس شورای اسلامی در خصوص طرح تحول سلامت گفت: قبل از اجرای طرح تحول سلامت در خصوص شکست این طرح گفته‌‌ایم؛ اما کسی گوش نکرد وحالا مشکلاتی در نظام سلامت ایجاد کرده است ودر آینده نمی‌‌توانند به مردم خدمت ارائه کنند.

معاون بهداشت وزارت بهداشت بیان کرد:

عزم جدی در اجرای طرح پزشک خانواده داریم/ مجلس با افزایش اعتبار طرح پزشک خانواده در بودجه ۹۷ مخالفت کرده است

معاون بهداشت وزارت بهداشت در مشهد گفت: با وجود این که مجلس با افزایش اعتبار طرح پزشک خانواده در بودجه ۹۷ مخالفت کرده است؛ اما ما عزم جدی در اجرای کردن این طرح داریم.

حسن علم‌الهدیی در گفت‌ و گو با خبرگزاری علم و فناوری:

وقف در حوزه علم و فناوری کمک به دانش و تبدیل محصول آن به ثروت است

رئیس پارک علم و فناوری گفت: وقف در حوزه علم و فناوری کمک به دانش و تبدیل محصول آن به ثروت است که متاسفانه با وجود اهمیت این وقف هنوز به صورت مدل وفرهنگ در نیامده است

معاون راهبردی و هماهنگی وزیر بهداشت مطرح کرد:

فرصت سوزی در سیستم بسیار داریم/هزینه ۵۵۰ میلیون تومانی برای تربیت پزشکانی که مشغول کارهای غیر حرفه‌ای هستند!

معاون راهبردی و هماهنگی وزیر بهداشت با بیان این‌که فرصت سوزی در سیستم بسیار داریم که حیف است گفت: پزشکانی داریم که به کارهای غیر حرفه‌ای مشغول هستند، در صورتی که برای تربیت هر پزشک عمومی ۵۵۰ میلیون تومان هزینه می شود.

۱۸ اریبهشت ماه:

بیست وششمین کنفرانس ملی مهندسی برق برگزاری می‌شود

دبیر اجرایی کنفرانس ملی مهندسی برق ایران گفت: بیست و ششمین کنفرانس ملی مهندسی برق ۱۸ اردیبهشت ما هسال آینده در دانشگاه صنعتی مشهد برگزار می‌شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مشهد بیان کرد:

انجام کارهای عمرانی بدست خود دانشگاهیان در امور اقتصادی به صرفه است

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: در دانشگاه علوم پزشکی مشهد پروژهایی صورت گرفته که در مقایسه با پروژهایی مشابه خود استحکام و زیبایی دارد و چنانچه پروژهای عمرانی دانشگاه بدست خود دانشگاهیان صورت بگیرد در امور اقتصادی به صرفه است.

رئيس انجمن رادیوتراپی و انکولوژی ایران بیان کرد:

کمبود دستگاه رادیوتراپی یکی از اشکالات در درمان سرطان است

رئيس انجمن رادیولوژی و انکولوژی ایران گفت: کمبود دستگاه رادیوتراپی یکی از اشکلات در درمان بیماریی‌های سرطان در کشور است و ۵۰ درصد از بیماران به این دلیل فوت می‌کنند.

یک متخصص زنان بیان کرد:

تولد هر کودک عمر مادر را طولانی می‌کند/ بارداری ریسک سرطان را در مادر کاهش می‌دهد

استاد دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: هر تولدی عمر مادر را زیاد می‌کند، چون ریسک ابتلاء به سرطان‌های شایع مانند رحم، تخمدان و پستان را در بدن آنان کاهش می‌دهد.

در نشست خبری کنگره «جراحی سرطان» مطرح شد:

شریفیان: تشخیص سرطان در مرحله ابتدائی ۹۵ درصد در درمان تاثیر دارد/ مستعان: سن شیوع سرطان پستان در زنان کاهش یافته است

مدیر گروه گوش، بینی و گلو دانشگاه علوم پزشکی مشهد با تاکید بر تاثیر زودرس سرطان در درمان بیماری گفت: چنانچه بیمار سرطان در مرحله اولیه تشخیص داده شود ۹۵ درصد در درمان بیماری تاثیر دارد و منجرب به فوت نمی‌شود.