خراسان رضوی

۹ اسفندماه:

نخستین همایش ملی وقف علم و فناوری برگزار می‌شود

نخستین همایش ملی وقف علم و فناوری ۹ اسفندماه در دانشکده کشاورزی دانشگاه فردوسی مشهد برگزار می‌شود.

رئيس نظام مهندسی خراسان رضوی مطرح کرد:

عدم رعایت اصول اسلامی در سیمای مشهد به خاطر موضوعات اقتصادی بوده است

​رئیس نظام مهندسی خراسان رضوی گفت: اصل اول قانون نظام مهندسی و هدف اولی که در آن دیده شده، رعایت اصول و قوانین اسلامی در سیما و منظر شهرها است که به دلایل اقتصادی این اصول در سیما و منظر مشهد رعایت نشده است.

مابین سازمان بسیج علمی کشور و آستان قدس رضوی

امضا تفاهم نامه کاربردی از جنس هم افزایی ظرفیت‌های علمی

تفاهم نامه همکاری در راستای توسعه علم و فناوری بین سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری و آستان قدس رضوی با حضور حسین قدیانی، مسئول سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری و طهرانچی، معاون علمی آستان قدس رضوی در ساختمان بنیاد پژوهشی آستان قدس به امضاء رسید.

معاون علمی آستان قدس مطرح کرد:

داشتن اقتصاد پویا با تبدیل ایده جوانان به محصول ممکن است

معاون علمی آستان قدس ضمن اشاره به این نکته که کشور امروز به نوآوری و خلاقیت نیازمند است گفت: با تبدیل ایده جوانان به محصول می‌تواند بازار داخلی را در اختیار گرفت و اقتصاد پویا داشت.

عصر امروز اتفاق افتاد؛

بازدید حسین قدیانی از نمایشگاه دستاوردهای بسیجیان خراسان رضوی

حسین قدیانی، مسئول سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری عصر امروز از نمایشگاه دستاوردهای بسیجیان خراسان رضوی که در دانشکده علوم پایه دانشگاه فردوسی مشهد دایر است بازدید کرد.

گزارش خبرگزاری از اختراع جهادگران علم و فناوری؛

پکی که به دانش‌آموزان توانایی ساخت محصولات انرژی خورشیدی را می‌دهد/ ربات زنده‌یابی که توسط دانش‌آموزان مشهدی طراحی شد/ دستگاهی که در هر دقیقه ۲۰ متر مربع زعفران جمع‌آوری می‌کند

از جمله اختراعات شرکت کننده در نمایشگاه جهادگران علم وفناوری پک مدرسه انرژی خورشیدی است که با آموزش موضوعات انرژی خورشیدی به دانش‌آموزان، این توانایی را به آنها می‌دهد که محصولاتی در این زمینه بسازند.

غفور پور مطرح کرد:

امروز بشدت محتاج نوآوری هستیم

جانشین فرماندهی سپاه امام رضا(ع) خراسان رضوی گفت: جوانان با وجود مشکلات توانسته‌اند پرچم اقتدار ایران در جهان را برافراشته کنند و امروز کشور در زمینه‌های مختلف از جمله هسته‌ای، نانو و موشکی پیشرفت‌ کرده است با این وجود امروز بشدت نیازمند نوآوری هستیم.

ساخت دستگاهی که تا ۳۰ کیلومتر مکعب از هوای آلوده را پاک می‌کند!

نخبه مشهد توانسته دستگاهی اختراع کند که تا ۳۰ کیلومتر مکعب از هوای آلوده را تبدیل به هوای پاک می‌‌‌کند، این دستگاه در مناطقی که آلودگی دارند نصب می‌شود.

مجتبی تنها خبر داد:

نهمین جشنواره جهادگران علم و فناوری خراسان رضوی برگزار می‌شود/ حضور۶۰ اختراع در نمایشگاه جهادگران علم و فناوری

مسئول سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری خراسان رضوی گفت: نهمین جشنواره جهادگران علم و فناوری خراسان رضوی ۲۴ الی ۲۶ بهمن ماه در دانشکده علوم دانشگاه فردوسی مشهد برگزار می‌شود.

وزیر علوم در گفت و گو با خبرگزاری علم و فناوری:

متوسط رشد بودجه دانشگاه‌ها کمتر از ۱۴ درصد است/ اعتبار دانشگاه‌ها برای حل بحران‌های زیست محیطی رقم‌ مشخصی نیست

وزیر علوم گفت: متوسط رشد بودجه دانشگاه‌‌ها کمتر از ۱۴ درصد است و با توجه به این میزان از رشد کم بودجه بدنبال تامین منابع بیشتر برای دانشگاه‌‌ها از مسیرهای مختلف هستیم.