سمنان

توسط محققین دانشگاه میشیگان میسر شد؛

بهبود کارایی دستگاه فتوسنتز مصنوعی با گذشت زمان

محققان در دانشگاه میشیگان موفق به ساخت دستگاهی شدند که این دستگاه با استفاده از نور خورشید شکل تمیزتر از هیدروژن را تولید می کند.

در تازه ترین تحقیقات به عمل آمده توسط دانشمندان کالج امپریال لندن میسر شد؛

تشخیص عارضه قلبی عروقی با کاوشگر درخشان

دانشمندان یک کاوشگر با مولکول های فلورسنت تولید کرده اند که در حضور آنزیم های مرتبط با مشکلات قلبی عروقی با شدت بیشتری می درخشد.

توسط محققین دانشگاه براون انجام شد؛

تقویت سلول خورشیدی پروسکایت با چسب مولکولی

دانشمندان یک نوع جدید و پایدارتر از سلول خورشیدی پروسکایت تولید کرده اند که با استفاده از چسب مولکولی پیوندهای محکمی بین لایه های خود ایجاد می کند.

معرفی کتاب؛

کتاب مذاکره/اثر برایان تریسی

برایان تریسی با کمک کتاب های متعددی که نوشته؛ تاثیرات مثبتی بر زندگی افراد در سراسر دنیا گذاشته و باعث تغییر نگاه افراد به زندگی شخصی و کاری شده است. او با بازکردن دریچه های جدید از مسائل مختلف به روی مخاطبان به آن ها می آموزد که چطور از حقوق خود دفاع کرده و از مکالمات منفعت کسب کنند.

با همت محققان ایرانی در دانشگاه آمریکا انجام شد؛

هیدروژلی برای درمان بافت آسیب دیده چشم

جمعی از محققان ایرانی هیدروژلی حاوی فاکتور رشد هپاتوسیت تولید کرده اند که طی آزمایش، بافت آسیب دیده قرنیه را در سه روز درمان می کند.

با تلاش شرکت دانش بنیان ایرانی ؛

ساخت نانوپوشش تبدیلی جهت استفاده در صنعت لوازم خانگی

از مزایای این نانوپوشش سازگاری با محیط زیست است و مانند دیگر پوشش های رایج شامل فسفات، نیکل و منگنز مشکلات زیست محیطی ایجاد نمی کند.

با پدیدار شدن چالش کم آبی بررسی می شود؛

تکنولوژی در مسیرکمک به بحران کم آبی

با وجود کم ‌آبی در سراسرجهان و نیز در کشورمان محققان به دنبال شیوه ها و راه هایی هستند که از طریق فناوری های نوین به حل این مساله اقدام نمایند.

به همت شرکت دانش بنیان؛

تولید پروتزهای زانو و لگن در ایران

هادی جواهری مدیرعامل یک شرکت دانش بنیان تولید کننده پروتزهای زانو و لگن گفت: از اهداف برتر شرکت انتقال و به کارگیری دانش تولید قطعات ارتوپدی است.

در دیدار مسئول بسیج دانشجویی استان با رئیس پارک علم و فناوری؛

مسیر جدید در بدنه دانشجویی با اهداف پژوهشی

رئیس سازمان بسیج علمی استان، مسئول بسیج دانشجویی استان با رئیس پارک علم و فناوری استان در سالن جلسات معاونت علمی استان دیدار کردند.

در راستای نظارت بر قطعات رها شده در فضا؛

شناسایی زباله های فضایی توسط تلسکوپ

رئیس دفتر زباله‌های فضایی در آژانس فضایی اروپا می‌گوید: این فضاپیما یک تلسکوپ نوری به عرض ۲۰ سانتی‌متر را به مداری در ارتفاع ۶۰۰ تا ۷۰۰ کیلومتری از سطح زمین خواهد برد.