فارس

اتحادیه شرکت‌های تعاونی تولید فارس پای کار شرکت‌های دانش‌بنیان

مدیرعامل اتحادیه شرکت های تعاونی تولید استان فارس گفت: آماده همکاری و حمایت از شرکت های دانش بنیان به ویژه در زمینه های کشاورزی و صنعت هستیم.

ساخت اولین دستگاه ضدعفونی‌کننده کابین آمبولانس در شیراز

مخترع جوان استان فارسی موفق به ساخت دستگاهی شده که در مدت زمانی کوتاه می تواند کابین آمبولانس را بصورت کامل ضدعفونی نماید.

فرمانده جدید سپاه ناحیه عشایر فارس منصوب شد

با حضور جمعی از مسئولین استانی و شهری، مراسم تکریم و معارفه فرمانده سپاه عشایر استان فارس در سالن اجتماعات آموزش و پرورش عشایر سیار استان فارس برگزار گردید.

شیراز، قطب پزشکی هسته‌ای کشور

استاد پزشکی هسته ای دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت: رشته پزشکی هسته ای برخلاف نامش که موجب ترس بسیاری از مردم شده، چیز ترسناکی نبوده و انجام اسکن ها با دقت و اطمینان بسیار بالا انجام شده و عوارض که بیماران نگران آن باشند، وجود ندارد زیرا مقدار تابشی که مورد استفاده قرار می گیرد، استاندارد بوده و بطور مداوم با دستگاه هایی چک و بررسی می شود تا هیچ خطری بیماران را تهدید نکند .

هموپرفیوژن امیدی برای درمان کووید۱۹

از گوشه و کنار کشور خبرهایی مبنی بر درمانهای گوناگون برای کوبید ۱۹ شنیده می شود که توسط دانشگاههای علوم پزشکی که مرجع تایید یا رد این نسخ درمانی هستند تکذیب یا تایید می گردند.

استارت‌آپ ها و لزوم حمایت از آنها

استارت‌آپ های جنوب کشور در حوزه هاي سلامت ديجيتال، آموزش الكترونيكي و توليد محتوا، تجارت الكترونيكي، بازي و رسانه ديجيتال، شهر هوشمند مورد حمایت قرار می گیرند .

جوان ارسنجانی که ربات معلم ساخت

رضا حسن‌شاهی، یکی از جوانان مخترع ارسنجانی‌ که به شغل شریف معلمی مشغول است، از اولین ربات معلم در سطح کشور رونمایی کرد .

در گفتگو با مخترع بسیجی لاری مطرح شد:

با تکیه بر ایده‌ها و نوآوری‌های جوانان می‌توان دشمن را شکست داد

مخترع بسیجی لاری گفت: جنگ نرمی که دشمن به راه انداخته با هوشیاری جوانان بسیجی و جوانان خط راه امام به پیروزی با تکیه بر ایده ها و نوآوری ها مبدل می شود.

کرونا را باید جدی گرفت اما نترسید

یکی از اشکالات اساسی ما آدم ها اینه که؛ یا شور شوریم یا بی­نمک بی­نمک! مثلاً یه عدّه، اصلاً کرونا رو جدّی نمی­گیرند و میرن سفر، یه عدّه هم چنان می­ترسند که زنگ می­زنند به دوست و آشنا، با گریه می­گویند؛ وای همه­مون می­میریم! پس؛ هر دو، غلطه! جدّی بگیر، امّا نترس، زیرا؛ ترس از کرونا، از خودش کشنده­ تره!

دعوت به کار جهت پایش در طرح صنعت یار در سطح فارس

سازمان بسیج مهندسین صنعتی فارس از بین علاقه مندان و فارغ التحصیلان رشته های مرتبط با صنعت جهت پایش و عارضه یابی واحدهای صنعتی شیراز با پرداخت حق الزحمه پایش در قالب گروه های جهادی دعوت به همکاری می نماید .