قم

به گزارش خبر نگاری

اولین پایگاه علمی خواهر به همت مسئولین ناحیه امام حسین علیه السلام افتتاح شد.

پایگاه علمی خواهر ناحیه امام حسین علیه السلام با حضور امام جماعت مسجد امام جواد(ع)درپایگاه مدافعان زینبی و فرمانده ناحیه امام حسین علیه السلام و مسئول سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری افتتاح گردید.

جشنواره جهادگران علم و فناوری در قم برگزار می شود

با هدف تشویق و حمایت از مبتکرین و فعالان جهادی عرصه علم و فناوری جشنواره جهادگران علم و فناوری دهه فجردر استان قم برگزار می شود

واکاوی علم و فناوری در تجارب استارت آپی مشاور شرکت های بزرگ دیجی کالا،کاله؛

چگونه تیم استارت آپی خود را بسازیم؟

ارزش تیم سازی در استارت آپ ها به اندازه است که در عرصه جهانی برای سرمایه گذاری روی یک کسب و کار در ابتدا تیم مربوطه را ارزیابی کرده و سپس ایده مورد نظر در کسب و کار مورد بررسی قرار می گیرد،یک تیم خوب باعث موفقیت استارت آپ و تیم ضعیف عامل شکست استارت آپ است.

واکاوی علم و فناوی از عملیات های فریب علیه ایران؛

پشت پرده عملیات روانی چند روز اخیر چیست؟/سیاه نمایی از وضعیت کشور به کمک ۲۶۰ رسانه فارسی زبان دشمن

دشمن در تلاش است تا به کمک ۲۶۰ رسانه فارسی زبان و فضای مجازی تصاویر اشتباهی از جامعه ارائه کند و با اثرگذاری منفی روی دستگاه محاسباتی مسئولین و سیاه نمایی از وضعیت کشورمردم را نسبت به آینده مایوس کرده و با تبدیل نقاط قوت کشور به نقطه ضعف به اهداف خود برسد.

ایده هات را به فضا پرتاب کن؛

استارت آپ فضایی ایران برگزار می گردد/فهرست اولویت های سرمایه گذاری در کسب و کارهای فضایی ایران

با رشد روز افزون به کارگیری فناوری در زندگی روزمره ،خدمات فضایی نیز جای خود را در زندگی بشر باز کرده و تا سال ۲۰۴۰ اقتصاد جهانی فضا بیش از ۱/۱ تریلیون دلار خواهد بود،همزمان با هفته جهانی فضا، سازمان فضایی ایران در جهت تولید ثروت و اشتغال زایی در کشور، استارت آپ فضایی ایران را در مهرماه سال جاری برگزار خواهد کرد.

برای اولین بار در جهان؛

تکنولوژی ایرانی جهت مدیریت مصرف برق/صرفه جویی ۶۵ درصدی دستاورد بزرگ محققان ایرانی

به همت مخترع قمی محمد اخترشناس سیستم هوشمند یهینه سازی مصرف برق اختراع شد. این سامانه که برای اولین بار در جهان مطرح شده است با کاهش چشمگیر تلفات برق تا ۶۵ درصد ضمن صرفه جویی در مصرف برق، تا چهل درصد هزینه برق مصرقی را کاهش می دهد.

رقابت پرنده ها در جام ملی سرعت پهپاد ها+فیلم

جام ملی سرعت پهپاد ها از سال ۹۴ در کشور کار خود را آغاز کرده که سومین دوره این مسابقات ا از ۲۰ آبانماه لغایت ۲۴ آبان ماه در دانشگاه سراسری اصفهان برگزار خواهد شد. تیم های پهپادی علاقه مند برای شرکت در این رویداد می توانند به آدرسNDRClub.com مراجعه کنند.

گفت و گوی خبرگزاری علم و فناوری با دبیر اجرایی سومین جام ملی سرعت پهپادها؛

جام ملی سرعت پهپاد ها فرصتی برای رشد استارت آپ های پهپاد محور

سومین دوره جام ملی سرعت پهپاد ها ،از بزرگ ترین و محبوب ترین مسابقات تخصصی پهپادها است که آبان ماه سال جاری به میزبانی دانشگاه اصفهان برگزار می شود.این جام فرصت مغتنمی برای هم افزایی فعالان حوزه روبات های پرنده محسوب می شود.

مزیت های صادراتی ایران/ استراتژی تعیین نوع کالا و کشور هدف برای صادرات

برای خیلی از فعالان بخش اقتصاد دانش بنیان و فعالان استارت آپ ها این سوالات پیش آمده باشد که چه کالاهایی را می توان صادر کرد؟ یا اینکه به کدام کشورها صادرات داشته باشیم؟در گفت و گوی خبرگزاری علم و فناوری با مدیر عامل شرکت فن تدبیران نسل آفتاب که از شرکت های پیشرو در صادرات دانش بنیان است استراتژی های انتخاب کالا و کشورهای هدف برای صادرات مورد بررسی قرار گرفته است.

پرنده های ثروت آفرین؛

استارت آپ دانشجویی NDRClub /حضور روبات های پرنده ی سرعت در فضای کسب و کار کشور

در بین کسب و کارهای نوپا ، استارت آپ های مبتنی بر روبات های پرنده جز جدیدترین کسب و کارها به شمار می آید که جای خود را در بین دانشجویان پیدا کرده و نوید بخش تولید ثروت و اشتغال زایی به وسیله روبات های پرنده در آینده است.