کردستان

مخترع کردستانی:

ساخت دستگاه جوشکاری اصطکاکی اغتشاشی توسط مخترع کردستانی

دستگاه های جوشکاری مورد استفاده در دنیا ، در حال حاضر به علت داشتن پیچدگی های فنی و مکانیکی بسیار گران قیمت بوده و به دلیل مسائل تحریم قابل خرید نمی باشد لذا در طرح دستگاه جوشکاری که توسط ما معرفی می شود ، یک مکانیزم الکترو مکانیکی ابتکاری پیشنهاد شده است که در آن از قطعات کاملا بومی و ساخت داخل استفاده می شود و قیمت تمام شده آن به نسبت نمونه خارجی بسیار پایین تر است. فرآیند دوست محیط زیست است و هیچگونه دود، ولتاژ بالا یا تابش های خطرناکی در آن وجود ندارد.

در گفتگو با مخترع:

کنترل آسان تردد معابر و سالن ها

این طرح یک سیستم نرم افزاری هوشمند در حوزه ی بینایی ماشین جهت کنترل رفت و امد و کاهش خطر در مکانهای عمومی ارائه شده است . این سیستم که بر پایه روشها و الگوریتمهای هوش مصنوعی ساخته شده شامل قدرت بازرسی، تشخیص خطر و نمایش هشدارهای آنی در حین مشاهده اکشنهای اتفاق افتاده در دوربینهای نظارتی است.

مخترع سنندجی؛

ساخت بخاری هوشمند دوستدار محیط زیست

ین بخاری طوری طراحی شده که می توانیم دمای اتاق یا منزل را روی دمای مشخصی تنظیم کنیم و در صورت افزایش دمای اتاق از آن میزان مشخص شده بخاری به صورت اتوماتیک خاموش می شود ولی شمع آن همچنان روشن است .

توسط مخترع کردستانی انجام شد:

ساخت ربات مریخ نورد توسط مخترع خوش ذوق

با توجه به اینکه ارسال بشر در شرایط بسیار سخت فضا، به شدت خطرناک و پرهزینه و نیازمند تحقیقات گسترده است، برای به حداقل رساندن خطر و هزینه فرستادن فضانوردان به محیط دشوار فضا که کاری خطرناک و پرهزینه است. باید از ربات ها جستجوگر و بازوهای رباتیک مستقل به عنوان دستیار فضانوردان در ماموریت های فضایی استفاده شود.

خبرگزاری علم وفناوری از کردستان گزارش می دهد؛

ساخت نسل جدید اتصالات لوله های پلیمری

با طراحی واجرا دستگاه قلاویز پلی پرو پیلین نسل جدیدی از اتصالات رزوه شده پلی پروپیلن برای جایگزین اتصالات تلفیقی و اتصالات رزوه ای گالوانیزه بوجود می آید. یعنی با یک ابزار جدید یک محصول جدید تولید می شود و بدین ترتیب منبع درآمد وکسب و کار جدید ایجاد می گردد، محصولی بسیار ارزانتر، مقاوم تر، بادوام تر با قابلیت تهیه آسان تر ازاتصالات عادی بدون نیاز به تغییر شکل و ابعاد اتصال را دارد که موجب سرفه جویی در استفاده از مواد اولیه می گردد وارزش افزوده ای را در واحدهای تولیدی ایجاد می کند.

راحتی در منزل با نسل جدید تکنولوژی؛

فراتر از یک خانه

این محصول که پس از تحقیقات فراوان در مورد اینترنت اشیاء و سیستم های کنترل هوشمند طراحی و ساخته شده است، دارای یک مرکز کنترل جامع می باشد که علاوه بر رابط کاربری خوش دست، قابلیت دریافت فرامین از طریق اینترنت و تلگرام را نیز دارا می باشد و می تواند دستورات مورد نظر کاربر را از این طریق هم دریافت و اجرا نماید. همچنین اطلاع رسانی از طریق هشدار صوتی،ارسال ایمیل و ارسال پیغام از طریق تلگرام به کاربر در این محصول پیش بینی شده است تا کاربر بتواند تعامل خوبی با آن برقرار نماید.

پیام نور واحد بیجار؛

نقش دانشگاه در شکوفایی استعدادهای علمی

تیم رباتیک گروس اولین تیم رباتیک دانشگاهی شهرستان بیجار می باشد که به کمک دانشگاه پیام نور مرکز این شهرستان در سال ۱۳۹۰ تشکیل شد. این تیم تا کنون در سه المپیاد رباتیک کشوری شرکت نموده و برای شهرستان افتخارات زیادی کسب نموده اند.

پایان مسابقات ملی رباتیک؛

شرکت کنندگان به دانش فنی خود بیافزایند

ششمین دوره مسابقات ملی رباتیک در دانشگاه آزاد اسلامی واحد سنندج برگزار شد.

رباتیک...

پیشرفت چشم گیر مسابقات رباتیک آزاد

افتتاحیه ششمین دوره مسابقات ملی رباتیک در دانشگاه آزاد اسلامی واحد سنندج

مسابقات رباتیک؛

ربات از مهمترین مولفه های توسعه و پیشران دنیا

افتتاحیه ششمین دوره مسابقات ملی رباتیک در دانشگاه آزاد اسلامی واحد سنندج