کرمان

دست یاری سپاه به سوی جبهه اقتصاد و سلامت:

از کنترل بازار تا راه اندازی دوباره کارگاه های ماسک تا فراخوان پزشکان بسیجی برای مقابله با کرونا

حسین معروفی با بیان اینکه یکی از موضوعات جدی که در کشور ما نیاز است حوزه کنترل بازار است، گفت : بسیجیان ما اماده خدمت هستند همانطور که در راستای مقابله با کرونا درسطح استان ۲۴ سوله ورزشی صالحین و ۹ دی تجهیز شده است که در این سوله‌ها ۳۰ تا ۵۰ تخت بیمارستانی پیش‌بینی شده است تا قرنطینه بیماران انجام شود.

معاون سیاسی استانداری کرمان خبر داد؛

کرمان با ۶ شهرمبتلا به کرونا در وضعیت وخیم است / اصناف کرمان به مدت ۲ هفته تعطیل شدند /کرمان شرایط جنگی به خود گرفته است

محمد بصیری با تأکید بر اینکه وضعیت شش شهرستان سیرجان، رفسنجان، بافت، بردسیر، زرند و کرمان همچنان فوق حاد است، گفت: هفت راهبرد مورد نظر وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی باید در استان کرمان انجام شود و از تمامی اعضای قرار گاه زیستی استان بخصوص سپاه و جمعیت هلال احمر و گروه های مردم نهاد کمک خواهیم گرفت.

ریاست دانکشده علوم پزشکی کرمان خبر داد؛

شیوع افسار گسیخته کرونا در کرمان /مبتلایان از مرز هزار نفر گذشتند/ اعمال دوباره محدودیت های بهداشتی

حمیدرضا رشیدی‌نژاد گفت: استان کرمان با وجود پهنه های معدنی ، زمین های وسیع کشاورزی و اجبار به جمع شدن افراد در کنار یکدیگر در راستای برداشت محصولات زراعی - باغی و حتی استخراج د رمعادن ، عدم توجه مردم به پروتکل های بهداشتی شیوع دوباره کرونا در کرمان نه تنها ادارات را به دورکاری مجبور ساخت بلکه اصناف نیز دوباره در ۶ شهر اجبارا با تعطیلی یک هفته ایی روبه رو شدند.

در گل گهر سیرجان صورت گرفت؛

اهدای ۱۰ دستگاه ونتیلاتور به بیمارستان های درمان کرونا در کرمان

شرکت معدنی و صنعتی گل گهر که به عنوان معین اقتصادی منطقه سیرجان و بردسیر در مثلث توسعه اقتصاد مقاومتی معرفی شده است در تازه ترین اقدامات خود تعداد ۱۰ دستگاه تنفس مصنوعی را به بیمارستان های مورد درمان کرونا در این مناطق اهدا کرد .

مدیر پژوهش و فناوری بسیج دانشجویی استان کرمان:

مراکز تحقیقات بسیج دانشجویی حلقه گم شده انجام طرح های پژوهشی و علمی بین دانشگاهی

علیرضا غلامحسین پور گفت: ایجاد مراکز تحقیقات نواحی و حوزه های بسیج دانشجویی وشبکه سازی آنها در سطح استان ها میتواند در ایجاد شبکه کارآمد علمی جهت هماهنگی ایجاد وانجام طرح های پژوهشی نقش کلیدی را ایفا و پژوهشگران را از ناامیدی عدم انجام پژوهش خود در دانشگاه محل تحصیل رها کند.

مخدر هایی که هر روز صنعتی تر می شوند:

اثر دندان نامرئی کروکودیل برپوست و مغز جوانان

مخدر کروکدیل (دزومورفین) دارویی خطرناک و بالقوه کشنده است که عوارض جانبی زیادی ایجاد می کند اثرات سمی آن بلافاصله پس از تزریق تجربه شده و خیلی سریع پیشرفت می کند

توسط شرکت های دانش بنیان صورت گرفت:

تولید اولین دمنوش گیاهی ضد دیابت در کرمان

شرکت صدف ساحل هلیل یکی از واحدهای فناور مستقر در پارک علم و فناوری کرمان توانسته است با پژوهش علمی و دانش بنیانی دمنوشی را تولید کند که ضد دیابت است و کمترین عوارض شیمیایی را به علت گیاهی بودن آن دارد.

رئیس پارک علم و فناوری استان کرمان:

چالش های جدید حوزه فناوری با کمک بسیج قابل رفع هستند

مسعود ترک‌زاده گفت: در حوزه فناوری وجود برخی چالش ها باعث شده تا دچار مشکلات بسیاری شده ایم که با ظرفیت بالقوه بسیج می توانیم از این چالش ها عبور کنیم.

فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان:

تولید علم و دانش نیاز امروز جامعه/نگاه به تولیدات داخلی از ملزومات است

سردار حسین معروفی گفت:حقیقت انقلاب را باید به جامعه معرفی کرد و تولید علم و دانش نیاز امروز جامعه است، دشمن نگاه ما را از تولید داخل کشور به تولیدات خارجی برده که همان نفوذ است و تعطیلی کارخانجات و روی آوری مردم به تولیدات خارجی توطئه دشمنان است.

مدیریت پارک علم و فناوری کرمان:

دستاوردهای علم و فناوری کرمان در تولید علم بی نظیر است

مسعود ترک زاده ماهانی گفت: ۱۵ شرکت دانش بنیان و ۱۷ شرکت مستقر در پارک علم و فناوری استان از تسهیلات ۱۱۰ میلیارد ریالی استفاده کرده اند و این تسهیلات با هدف کاهش ریسک شرکت های دانش بنیان، توسعه بازار، محصولات داخلی و تامین سرمایه در گردش به شرکت های دانش بنیان کرمانی اختصاص یافته است.