کرمان

با توسعه ی فناوری های نوین در زندگی بشر؛

هوش مصنوعی تیغ دو لبه برای انسان

فناوری هوش مصنوعی، امروزه بخشی از زندگی انسانی شده و او با این فناوری به حل مشکلاتش رو می آورد. با این وجود بیشتر مردم از اهمیت آن چیز زیادی نمی دانند که این فناوری در کنار حسن هایی که دارد، می تواند برای او مخاطره داشته باشد و مانند تیغ دو لبه زندگی اش را تهدید کند.

شهرستان رابر۲۳۳هکتار سطح زیرکشت گیاهان دارویی دارد

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان رابر با بیان اینکه ۲۳۳هکتار سطح زیر کشت گیاهان دارویی در شهرستان داریم، گفت: ۳۷ هکتار مزرعه زعفران،۱۴۵ هکتار گل محمدی و ۵۱ هکتار سایر گیاهان دارویی از ۲۳۳ هکتار را به خود اختصاص داده اند.

در گفتگوی اختصاصی با مخترع محصول دانش بنیان:

شیرهیدرولیک هوشمند شرکت ما، جایگزین نمونه آلمانی شد/به دلیل مشکلات حتی قصد مهاجرت به کشور دیگرداشتم

تولید شیرآسانسور هیدرولیک هوشمند توسط جوان کرمانی

طرح سیماب گامی در اشتغال زایی فارغ التحصیلان دانشگاهی

مدیرجهاد کشاورزی شهرستان سیرجان از اجرایی شدن طرح سیماب در این استان خبرداد وگفت:این طرح در جهت اشتغال زایی فارغ التحصیلان دانشگاهی و پیشبرد کشاورزی این استان براساس متد علمی و فنی می باشد.

چاپ مقاله یک استاد جوان بسیجی در مجله معتبر انگلستانی

یکی از اساتید جوان کرمانی عضوِ کارگروه تخصصی برق و الکترونیک سازمان بسیج علمی و پژوهشی استان کرمان، موفق به ارائه روش جدیدی جهت مانیتورینگ جابجایی محوری سیم پیچ ترانسفورماتور قدرت که در قالب یک مقاله در مجله ای معتبر انگلستانی به چاپ رسیده شده است.

بنا به اعلام سازمان جهادکشاورزی استان کرمان؛

توسعه کشت گیاهان دارویی در استان کرمان

گیاهانی نظیر شیرین بیان، آویشن شیرازی، زیره سیاه و زیره سبز که جز گیاهان کم آب بر و دارای مزیت صادراتی می باشند، در صدر برنامه های توسعه ای گیاهان دارویی در این استان قرا گرفت.

تشخیص سرطان فوری در۱۰ دقیقه

آزمایش طراحی شده بر مبنای یک نشانگر خاص در دی ان ای سلول های سرطانی طراحی شده که گمان میرود، در همه ی سرطان ها یکسان باشد.

کسب رتبه برتر در حوزه صنعت توسط شرکت دانش بنیان

رتبه برتربخش دانش بنیان حوزه صنعت در همایش برترین های صنعت و معدن سال ۹۸ به یک شرکت دانش بنیان در زمینه تولید و بومی سازی سیستم های هوشمند حمل و نقل تعلق گرفت.

برگزاری کارگاه آموزشی اقتصادی طرح ها و پروژه های فناورانه

مدیر مرکز رشد پارک علم و فناوری کرمان خبر داد:شروع كارگاه سه روزه آموزشی ارزیابی اقتصادی طرح ها و پروژه های فناورانه

جزییات ساخت تالار مرکزی شهر کرمان از زبان رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان

رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان کرمان گفت: تالار مرکزی شهر کرمان در سه طبقه اجرا شده که شامل سالن همایش با گنجایش ۱۵۰ نفر، سالن موسیقی با گنجایش ۶۸۰ نفر و سالن تئاتر با ظرفیت ۳۲۰ نفر و فضاهای اداری و پشتیبانی است.