کرمان

نخستین گردهمایی نوآوری و فناوری مجتمع مس شهربابک برگزار می شود

پیوند میان نیازهای صنعت مس و ایده‌های نوآورانه

نخستین گردهمایی نوآوری و فناوری مجتمع مس شهربابک باهدف پیوند میان نیازهای صنعت مس و ایده‌های نوآورانه و به‌منظور تأمین زنجیره ارزش این صنعت و با محوریت‌هایی چون شناسایی شرکت‌های دانش‌بنیان، ارائه نیازهای فناورانه و توسعه زنجیره ارزش مس برگزار می شود.

دانش‌آموز کرمانی پژوهشگر برتر کشوری در سومین جشنواره علمی‌پژوهشی / استفاده از نانوذره هسته خرما به‌عنوان منبع تغذیه برای اولین‌بار در ایران

نگین دریجانی دانش‌آموز پایه یازدهم تجربی دبیرستان دوره دوم استعدادهای درخشان فرزانگان شهرستان بم در سومین جشنواره علمی‌پژوهشی گرایش گیاهان دارویی به‌عنوان پژوهشگر برتر کشوری انتخاب شد.

کسب عنوان موفق ترین پایگاه بسیج توسط پایگاه علمی "شهید وجدانی" کرمان در جشنواره سراسری اسوه

پایگاه علمی «شهید وجدانی» کرمان با حضور در هفتمین جشنواره مالک اشتر و چهارمین جشنواره ملی سراسری اسوه بسیج، عنوان موفق ترین پایگاه بسیج را کسب کرد.

برگزاری نمایشگاه اقتصاد مقاومتی و صنایع تبدیلی در کرمان

همزمان با هفته بسیج، نمایشگاه اقتصاد مقاومتی و صنایع تبدیلی به همت سازمان بسیج سازندگی استان کرمان در محل حسینیه ثارالله شهر کرمان با هدف حمایت از مشاغل خرد و خانگی برگزار شد.

در گفتگو با بانوی جوان فاریابی کرمان؛

از ساخت دستگاه خودکار آبیاری کشاورزی در راستای صرفه جویی منابع آبی تا اختراع سرریز نیلوفری متحرک تاشو با دریچه مرکزی

حمیده روشنی گفت: اختراع من سرریز نیلوفری متحرک تاشو با دریچه مرکزی است؛ يكي از سازه هاي مهم كه وظيفه انتقال آب از بالا دست به پايين دست سد در شرايط اضطراري را بر عهده دارد سرريز است

مسئول سازمان بسیج علمی پژوهشی و فناوری استان کرمان؛

رویداد سلسله وار کارآفرینی به سبک علمی در کرمان برگزار می شود

رضا خواجه حسنی گفت: رویداد یک روزه با همکاری بسیج جامعه زنان سراسر استان کرمان در موضوعاتی همچون؛ آشنایی با فرآیند های ثبت نام، اخذ مجوز و تسهیلات در کسب و کارهای خرد و خانگی، تدوین طرح کسب و کار در مشاغل خانگی ، بازاریابی و فروش محصولات خانگی، آشنایی با فرآیند های ثبت برند ( نام و علامت تجاری ) به مرحله اجرا درآمد.

سخنگوی دانشکده علوم پزشکی کرمان در جمع خبرنگاران مطرح کرد؛

خطر پیک ششم کرونا بیخ گوش کرمانی ها

سعید صحبتی گفت: با وجودی که به نظر می‌رسد موج پنجم کرونا را پشت سر گذاشتیم اما شرایط ما، شرایط عادی نیست و تغییر رنگبندی درسطح استان ها نشان می دهد که به پیک ششم وارد شده ایم.

همتی؛ شاهکار تحقیقات نانو ذرات نفتی

از نگارش اولین کتاب هوش مصنوعی در صنعت نفت تا کسب عنوان برتر دانشمندان جوان در جهان

عبدالحسین همتی گفت: نانوتکنولوژی آینده مهندسی نفت را تغییر می‌دهد و می‌تواند به افزایش برداشت نفت از مخازن نفتی زیرزمینی کمک کند لذا مقالات و تحقیقات زیادی از نانو ذرات ابگریز تا اسفالتین ها را به صورت عملی به اجرا در آوردیم .

استاندار کرمان در حاشیه افتتاح پنجمین نمایشگاه معدنی و صنعتی مطرح کرد:

شرکت های دانش بنیان مغز متفکر بدنه اقتصادی هستند

علی زینی وند گفت: باید کار علمی متناسب با دنیا داشته باشیم وگرنه با شیوه های قدیمی و دانش های بدون پژوهش و کار R&Dمبتی بر شرایط دنیا، در بازارهای جهانی حرفی برای گفتن نداریم بنابراین شرکت‌های دانش بنیان در همه صنایع از جمله صنایع معدنی و فولادی به عنوان برجسته ترین شرکت ها در این عرصه باشند.

مدیر عامل مس باهنر کرمان عنوان کرد؛

بومی سازی قطعات مسی با فناوری ایرانی/ به دنبال احیای صنایع جنبی بر پایه دانش بنیان هستیم

مجید ضیایی گفت: با راه اندازی یک هلدینگ دانش بنیانی از طرح ها و ایده های دانشگاه ها استقبال کرده ایم و این ایده ها را در عرصه بومی سازی قطعات پرورش داده ایم و اکنون نزدیک به ۳۶۰ قطعه را در داخل با توان و همت جوانان متخصص ساخته ایم .