کرمان

متخصص طب ورزشی - آسیب های عضلانی اسکلتی و مفاصل مطرح کرد:

سلول درمانی راهی موثر در درمان قطعی پارگی تاندون آشیل

علیرضا حسن نژاد گفت: سلول درمانی سبب می شود تا التهاب کاهش یابد و تاندون عمل ترمیم را اغاز کند و ریسک عوارض شدید ضد التهابات کرتون دار را نیز ندارد ضمن اینکه بورسیت که در کنار اشیل قرار دارد و در برخی مواقع دچار ضایعه شدید تری می شود نیز عمل prp یا همان سلول درمانی بر روی ان نیز اثر گذار است .

از گردشگری معدنی چه می دانیم؟

خلق ثروت مضاعف از معادن متروک

یکی از بهترین جاذبه‌های گردشگری هر کشور وجود معادن آن است که مشاهده معدن‌های روباز و زیرزمینی، روش‌های اکتشاف و استخراج معدن‌ها، استفاده از دستگاه‌ها و ماشین‌آلات مخصوص مورد استفاده در معدن، تماشای انواع کانی‌ها و سنگ‌ها به‌ویژه سنگ‌های قیمتی و جواهر به‌خودی‌خود برای هر تماشاگری دیدنی هستند.

در شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی استان کرمان مطرح شد؛

شرکت های دانش بنیان قطعات پازل رشد و توسعه

مدیریت اتاق بازرگانی کرمان گفت: شرکت‌های دانش بنیان، بهره‌وری، مهارت‌آموزی و توسعه صادرات همه قطعات پازلی هستند که می‌خواهیم به هدف کلی توسعه استان با تکیه بر دانش و توسعه با ارزش افزوده برسیم که نگاه تکیه بر معادن جهت رشد را به نگاه تکیه بر توان علمی برای ثروت افرینی تغییر دهیم.

مدیر عامل شرکت ذغال سنگ کرمان خبر داد؛

تولید ۱۲ نوع سوخت جدید از ذغالسنگ با همکاری دانشگاه هایتک

با قر نیک طبع با بیان اینکه تنها از ذغال سنگ دو نوع قطران و کک (کنسانتره)در حال حاضر استحصال می شود ، افزود: با دانشگاه هایتک واحد علمی و کاربردی مختص شرکت ذغال سنگ قرار داد پژوهشی امضا کرده ایم و به زودی ۱۲ نوع سوخت جدید از ذغال سنگ را ارائه خواهیم کرد که اکنون در مرحله تحقیقاتی آن ها هستیم .

از صرفه جویی ارزی تا بازسازی شاول های کابلی در گل گهر؛

ساخت ماده شيميايي فوق العاده ارزبر MIBC كه در فرآیند فلوتاسيون(شناورسازی) موثر است

مدیر عامل گل گهر گفت: فلوتاسیون یکی از اصلی ترین روش های جدایش فیزیکی شیمیایی است، پیریت (کانی حاوی سولفور) موجود در کنسانتره آهن به حباب ناشی از اين فرآیند شیمیایی چسبیده و به صورت سرریز جدا می شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمان؛

مراکر بهداشت، فنی, حرفه ای و تیم سیار کار واکسیناسیون را انجام می دهند/ امتحانات حضوری در سلامتی کامل برگزار می شوند

حمیدرضا رشیدی‌نژاد با بیان اینکه واکسیناسیون بالای ۷۰ درصد جمعیت سالمند با سن ۸۰ سال استان کرمان انجام شده است،گفت : سالمندان بالای ۸۰ سال شهر کرمان علاوه بر مرکز بهداشتی می‌توانند به مرکز سعادت و مرکز فنی و حرفه‌ای برای دریافت واکسن مراجعه کنند و در برخی از بخش‌ها نیز تیم‌های سیار برای واکسیناسیون افراد سالمند نیز اعزام می‌شوند.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان کرمان مطرح کرد؛

حمایت دانشگاه آزاد اسلامی استان کرمان از طرح "راه مهندسی"

علیرضا منظری توکلی در دیدار مسئول بسیج دانشجویی استان کرمان بیان کرد: دانشگاه آزاد اسلامی استان کرمان از طرح " راه مهندسی" که مشکل عدم آشنایی دانشجویان با مهارت های موردنیاز رشته تحصیلی آنها را حل خواهد کرد؛ حمایت میکند.

همزمان با دهه سرآمدی آموزش؛

جشنواره ملی انتخاب مدرسان برتر دانشگاه جامع علمی کاربردی در کرمان برگزار شد

صبح امروز جشنواره ملی انتخاب مدرسان برتر دانشگاه جامع علمی کاربردی همزمان با دهه سرآمدی آموزش با حضور "مختار جلالی جواران"معاون آموزشی دانشگاه جامع علمی کاربردی کشور در کرمان برگزار شد.

استاندار کرمان مطرح کرد؛

۲۵۰ شرکت فناور و دانش بنیان در پارک های علم وفناوری استان کرمان فعال هستند

علی زینی وند گفت:عملکرد پارک علم و فناوری استان کرمان درمقایسه با دیگر پارک‌های کشورنشان می دهد که گردش مالی سه شرکت پارک علم و فناوری استان کرمان بیش از گردش مالی تمام شرکت های پارک علم و فناوری درسطح کشور است که این نشان از رشد علمی و فناورانه در استان است.

با حضور معاون آموزشی وزیر بهداشت و درمان؛

فاز سوم کارآزمایی بالینی واکسن کرونا ایرانی - کوبایی در کرمان آغاز شد

صبح امروزفاز سوم کارآزمایی بالینی واکسن کرونای ایرانی - کوبایی با حضور معاون وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در کرمان آغاز شد.