کرمان
کرمان

کارشناس مسائل اقتصادی:

افزایش نیاز ارزی با واردات کالاهای غیرضروری/ لازمه دور زدن تحریم‎ها تجدید نظر در قوانین فعلی است

کارشناس مسائل اقتصادی گفت: ولنگاری مخارج ارزی، واردات بی رویه کالاهای لوکس و زینتی، واردات کالای مصرفی، کالاهای غیر ضروری و اشرافی باعث شده نیاز ارزی به شدت افزایش پیدا کند

رییس اتاق بازرگانی استان کرمان عنوان کرد:

کرمان، دومین استان پرمصرف آب در کشور/ ۳۰ درصد از رشد اقتصادی استان از طریق بهره‌وری

رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان کرمان گفت: مسئله آب با وجود محدودیت‌زا بودن آن بسیار اهمیت دارد و باید به این نکته توجه داشت که کرمان با سرانه ۲ هزار و ۱۰۰ مترمکعب پس از خوزستان دومین استان پرمصرف آب است اما گردش مالی فعلی از مصرف آب در استان حدود ۵ میلیارد دلار است در حالی که می تواند به ۲۰ میلیارد دلار برسد.

سرپرست اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان کرمان:

سرانه مطالعه در استان کرمان زیر ۱۵ دقیقه در روز است/ ۱۳۳ هزار عضو فعال در کتابخانه های استان وجود دارد

سرپرست اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان کرمان گفت: طبق آخرین آمار اعلام شده از سوی سازمان آمار سرانه مطالعه در استان کرمان زیر ۱۵ دقیقه در روز بوده است .

استاندار کرمان:

توسعه دولت الکترونیک مانع بسیاری از فسادها می‌شود

استاندار کرمان با اشاره به لزوم حرکت به سمت دولت الکترونیک در سطح کشور گفت: با ایجاد دولت الکترونیک، روند توسعه شتاب بیشتری به خود گرفته و جلوی بسیاری از فسادها گرفته می‌شود.

در گفتگو با پژوهشگر جوان کرمانی:

تولید نانو ذرات کلوئیدی توسط جوانان ایرانی /تامین نانو ذره با هزینه ای کمتر از ۵ دلار

مهران اسپهبدی گفت : برای تأمین یون سلنیوم به منظور تولید نانوذرات سلنیوم کلوئیدی، از سلنات سدیم تولید شده از لجن آندی استفاده شده ، هر لیتر نانوذرات کلوئیدی سلنیوم با غلظت ۱۰۰۰ میلی‌گرم در لیتر با قیمت بیش از ۵۰ دلار وارد کشور می‌شود درحالی‌که با دانش فنی به دست آمده می‌توان این ماده را با هزینه‌ای بسیار کمتر (حدود پنج دلار) تولید کرد.

بررسی رونق تولید از نگاه فناورانه؛

پارکهای علم و فناوری اهرم پیشران رونق تولید/ایجاد دانش فنی و فروش آن به دنیا رمز اقتصاد مستقل از نفت است

مقام معظم رهبری ضمن نامگذاری سال ۹۸ با عنوان «رونق تولید» تاکید کردند:اینها همه مشکلات مهمّ اقتصادی ما است. صاحب‌نظران و کسانی که مطّلع از مسائل اقتصادی هستند، تصدیق میکنند، تأیید میکنند. معتقدند که ظرفیت های کشور برای شکوفایی اقتصاد، ظرفیّتهای بسیار آماده و مستعد و کاملی است.

بیش از ۱۰۰۰ میلیارد تومان تسهیلات رونق تولید در کرمان پرداخت می‌شود

معاون صنعت، معدن و تجارت استان کرمان از سهمیه هزار و ۹۰ میلیارد تومانی تسهیلات رونق تولید در استان کرمان خبر داد و گفت: سال گذشته بیش از ۵۰ واحد صنعتی در استان موفق به دریافت تسهیلات بانکی نشدند.

دبیر اجرایی همایش رسانه های نوین و شکل دهی نهادهای اجتماعی:

ارائه ۳۰۰مقاله در نخستین همایش رسانو/ایجاد اشتغال پایدار و اقتصاد دیجیتال از محورهای این همایش بود

دبیر اجرایی همایش رسانه های نوین و شکل دهی نهادهای اجتماعی گفت : ۳۰۰ مقاله در نخستین همایش رسانو در کرمان ارائه شد.

با حضور مسئولین کشوری و استانی برگزار شد؛

اولین همایش رسانه های نوین و شکل دهی نهاد های اجتماعی/تصاویر

اولین همایش رسانه های نوین و شکل دهی نهادهای اجتماعی در دانشگاه هایتک کرمان با حضور مقامات کشوری و پژوهشگران حوزه ی رسانه برگزار شد.

کارشناسان کارآمد و خبره در پروژه‌های اقتصاد مقاومتی کرمان بکارگیری‌ شوند

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان کرمان با بیان اینکه عدم استفاده از کارشناسان کارآمد و خبره در تعیین پروژه‌های اقتصاد مقاومتی کرمان چالش استان است گفت: پروژه‌های اقتصاد مقاومتی استان کرمان بررسی و آسیب‌شناسی شده است.