کهگیلویه و بویراحمد

شناسایی ۱۲ بیمار مبتلا به کرونای انگلیسی در کهگیلویه و بویراحمد

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی یاسوج گفت: تاکنون ۱۲ بیمار مبتلا به کرونای جهش یافته (انگلیسی) در این استان شناسایی شده است.

حمایت بنیاد ملی نخبگان از برترین های کنکور کهگیلویه و بویراحمد

رئیس بنیاد نخبگان کهگیلویه و بویراحمد گفت: برترین ‌های کنکور سراسری این استان به مدت یک سال از تسهیلات بنیاد ملی نخبگان استفاده می‌ کنند.

صدور مجوز تأسیس صندوق پژوهش و فناوری کهگیلویه و بویراحمد

رئیس پارک علم و فناوری کهگیلویه و بویراحمد گفت: مجوز تأسیس صندوق پژوهش و فناوری غیردولتی این استان با سرمایه گذاری ۲ شرکت فناور و دانش بنیان زیرمجموعه پارک علم و فناوری استان صادر شد.

ساخت تجهیزات مخابراتی در داخل کشور/ انتقال تکنولوژی از آریونت یاسوج به دنیا

تجهیزات مخابراتی با همت نخبگان، فناوران، متخصصان دانشگاهی و کارآفرینان بومی در داخل کشور ساخته شد که موفقیت ارزنده ای محسوب می شود.

شهادت نخستین مدافع سلامت در کهگیلویه و بویراحمد

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی یاسوج گفت: دکتر محمد زارع از پزشکان کهگیلویه و بویراحمد به دلیل ابتلا به بیماری کرونای انگلیسی به شهادت رسید.

کاهش علائم بیماری کرونا با ویتامین «ب ۶»

نتایج یک بررسی که به تازگی انجام شده نشان می دهد ویتامین «ب ۶» با اثرات ضدالتهابی و تقویت سیستم ایمنی بدن قادر به کنترل طوفان سیتوکین و ترومبوز بوده و می‌ تواند کاهش دهنده علائم بیماری کرونا باشد.

رییس نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه های کشور:

ایران ۲ درصد حجم تولید دانش دنیا را دارد/ غربی ها به لحاظ علمی رقبای جدی پیدا کرده اند

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های کشور گفت: ایران با وجود برخورداری از یک درصد جمعیت جهان ۲ درصد حجم تولید دانش دنیا را داشته و از نظر تولید مقالات علمی باارزش نیز ۳.۵ درصد تولید علم دنیا را دارد.

​نخستین مورد کرونای انگلیسی در کهگیلویه و بویراحمد شناسایی شد

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی یاسوج گفت: نخستین بیمار مبتلا به کرونای انگلیسی در کهگیلویه و بویراحمد شناسایی شد.

برای نخستین بار در کشور؛

کارخانه تولید آنتی بیوتیک های دامی در کهگیلویه و بویراحمد ساخته می شود

رئیس جهاد دانشگاهی کهگیلویه و بویراحمد گفت: برای نخستین بار در کشور کارخانه تولید آنتی بیوتیک های دامی، گیاه پایه و آفت کُش های گیاهی در شهرک صنعتی چاربیشه گچساران از توابع این استان ساخته می شود.

انحصار شرکت‌ های اروپایی از سوی فناور ایرانی شکسته شد/ ۱۰ هزار کلونی زنبور مخملی وارد بازار می‌ شود

فناور برتر ایرانی فعال در کهگیلویه و بویراحمد موفق شد انحصار تولید زنبورهای مخملی که در اختیار کشورهای اروپایی هلند و بلژیک بود را بشکند.