کهگیلویه و بویراحمد

گزارش تصویری از جشنواره جهادگران علم و فناوری در یاسوج

در این جشنواره که به همت سازمان بسیج علمی استان کهگیلویه و بویر احمد و با حضور جمعی ازمسئولین، نخبگان و مخترعان بسیجی در عرصه های مختلف بسیج برگزار گردید از سه طرح علمی ،پژوهشی رونمایی شد.

بسیج علمی پژوهشی کهگیلویه و بویر احمد برگزار کرد:

جشنواره جهادگران علم و فناوری دریاسوج برگزار ‌شد/ رونمایی از سه طرح پژوهشی نخبگان استان

جشنواره جهادگران علم و فناوری به همت معاونت جهاد علم و فناوری سپاه فتح استان کهگیلویه و بویر احمد در شهر یاسوج، سالن شهید شوشتری این نهاد برگزار و درآن از سه طرح علمی پژوهشی نخبگان علمی این استان رونمایی شد.

معاون فرهنگی و اجتماعی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی دریاسوج مطرح کرد؛

افزایش باسوادی مردم و شکوفایی در علم و فناوری طی چهل سال بعد از پیروزی انقلاب اسلامی

معاون فرهنگی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران گفت: در دوره پهلوی اکثریت ملت ایران بی‌سواد بوده اند امروزه با گذشت چهار دهه از پیروزی انقلاب اسلامی، آنها مرزهای علم و دانش را درنوردیده و به پیشرفت‌های عظیمی نائل شده‌اند.

خبرگزاری علم وفناوری گزارش می دهد؛

استعمار جدید در حوزه نفت و گاز

طراحان اصلی قراردادهای جدید کسانی هستند که مدلهای سابق نیز توسط آنان طراحی شده است و این نگرانی وجود دارد که برخی از آسیب های قبلی تکرار شود.طراحان قراردادهای بیع متقابل امروز اعتراف می کنند که این قراردادها کارآمدی لازم را نداشته و به همین علت باید مدل جدیدی تدوین کرد.

ترویج فرزند آوری در سایه نابسامانی بهداشت و درمان

پس از ابلاغ سیاست های مقام معظم رهبری و الزام دولت به حمایت از نهاد خانواده برای ازدیاد نسل و ترغیب آنان به فرزندآوری، لیکن وضعیت اسف بار بهداشتی و درمانی استان کهگیلویه و بویراحمد علیرغم نرخ مثبت باروری ۴/۲ درصدی در مقایسه با نرخ باروری ۱/۲ درصد در سطح کشور، به هیچ عنوان زیبندۀ مسئولان بهداشت و درمان استان نیست.

پارک علم وفناوری برگزار می کند؛

نخستین دوره مسابقات ملی فناوری در پایتخت طبیعت ایران

نخستین دوره مسابقات ملی فناوری و هوافضای جام پایتخت طبیعت ایران برگزار می شود.

معاون توسعه مدیریت ومنابع بنیاد ملی نخبگان؛

بنیاد ملی نخبگان تمام قد در پیشبرد اهداف نخبگان از همه ظرفیت‌ها استفاده می‌کند

معاون توسعه مدیریت ومنابع بنیاد ملی نخبگان گفت: متاسفانه در کشور یک بخش قابل توجهی از مردم در هر زمینه‌ای خود را صاحب نظر می‌دانند و ادعای نخبگی دارند که در بنیاد ملی نخبگان تا حدی این ادعاها فیلتر می‌شوند، بنیاد ملی نخبگان تمام قد در پیشبرد اهداف نخبگان از همه ظرفیت‌ها استفاده می‌کند.

گزارش/ کارشناسان هوا و فضا در مورد فرستادن انسان به فضا توسط ایران توضیح دادند؛

فرستادن انسان به فضا بزرگ نمایی و مانور سیاسی/بودجه ها را صرف پژوهش در دانشگاه ها کنند

هر چند رئیس سازمان فضایی ایران در نشست خبری در مورد آخرین وضعیت پروژه اعزام موجود زنده به فضا که در دولت قبل بسیار بر آن تاکید شده بود، اما هم اکنون مسکوت مانده است، گفته بود که پروژه انسان به فضا در شورای عالی عتف شده بود و در اسناد بالادستی نیز بر آن تاکید شده است.

کارشناس رسانه و فضای مجازی مطرح کرد؛

مدیریت بحران رسانه ای در کشور نداریم/ ضربه ای که شبکه های اجتماعی به زخم زلزله می زند

کارشناس رسانه و فضای مجازی با مقایسه کشور با کشورهای پیشرفته گفت: معمولاً در زمینه بحران ها،دستگاه های امنیتی از ورود شهروند خبرنگار ها به محل حادثه برای اینکه شایعات و اخبار کذب دست به دست نشود، جلوگیری می کنند.

گزارش/کودکانی که دیده نمی شوند؛

مدارس کودکان استثنایی و باری بر دوش والدین/طرحی که هرگز اجرا نشد

تعداد زیادی از مربیان بر این عقیده اند که کودکان آموزش پذیر نباید جدا از دیگر همسالان خودشان و در مدارس ویژه تحصیل کنند ولی عیب این روش در این است که مدارس کشور ما واجد شرایط مطلوب برای این گونه کودکان است.