کهگیلویه و بویراحمد

پیراهن های رنگی که به تن وزارت علوم می پوشانند؛

ایجاد رشته های جدید از دیدگاه وزیران سابق علوم/سرنوشتی نامعلوم در انتظار برخی رشته ها

رشد سرطانی در برخی رشته ها و علوم، منجر به تورم بیکاری فارغ التحصیلان (دانش آموختگان) گردیده و چاره را در جابجایی رشته های علوم دانسته اند،که این نوع دیدگاه هم تابع سیاست وزرایی خواهد بود.

یادداشت؛ سید علیرضا آل داوود پژوهشگر فضای مجازی و رسانه

بزه دیدگی کودکان در فضای مجازی / هشدار جدی برای خانواده ها

ورود محصولات و ابزار های هوشمند در کشور و پایین بودن سواد فضای مجازی برای استفاده خانواده ها و اقشار مختلف منجر به آسیب های جدی در سطح کشور شده است که متاسفانه در میان این آسیب دیده ها خردسالان، کودکان و نوجوانان در معرض شدیدترین این آسیب ها قرار دارند.

یادداشت/سیده زینب حیدری

تأملی در بیانات اخیر مقام معظم رهبری در دیدار با نخبگان علمی جوان

بیانات اخیر مقام معظم رهبری در دیداربا نخبگان علمی جوان از زوایای مختلف قابل تحلیل و بررسی است.

یادداشت؛دکتر جابر مهدی نیا افرا؛

تبدیل شدن ایران به مدینه فاضله با استفاده از تکنولوژی های جدید و ساخت شهر ایده آل

در متن‌های دینی و اساطیری ایران باستان و در ادبیات پارسی آنجا که به ایران باستان پرداخته شده، از جامعه آرمانی این جهانی بسیار یاد شده است.

کارشناس مسائل استراتژیک در گفت و گو با خبرگزاری علم و فناوری مطرح کرد؛

معجزه ایمان و ایثار در کنار تکنولوژی

کارشناس مسائل استراتژیک گفت: طبیعتاً میزان و تعداد سلاح های که ایران در اختیار دارد قابل مقایسه با تکنولوژی و سلاح های آمریکایی نیست، اما این ایمان و ایثار است که در کنار پیشرفت های تکنولوژی باعث شده حتی قدرتمندترین کشورها جرأت تعرض به خاک این کشور را نداشته باشند.

کارشناس زمین شناسی در گفت و گو با خبرگزاری علم وفناوری مطرح کرد؛

میدان نفتی گچساران جایگاه پنجم جهان

یک کارشناس زمین شناسی بیان کرد:معدن مس (تیپ کوپرشیفر) واقع در ارتفاعات دنا که حاوی مس و نقره با عیار خوب است از جمله ذخایر معدنی با ارزش استان هستند، این معدن در دهه ۴۰ شمسی توسط انگلیسی ها تحت استخراج بوده اما هم اکنون متروکه است.

پاسخ جالب یکی از مسئولان آموزش و پرورش به فارغ اتحصیلان دانشگاه فرهنگیان؛

آموزش و پرورش معلم با تحصیلات عالی دانشگاهی نیاز ندارد

برای بررسی و پیگیری وضعیت سازمان دهی دانشجویان دانشگاه فرهنگیان ،پای صحبت یکی از فارغ التحصیلان دانشگاه فرهنگیان(پردیس فاطمه الزهرا - تبریز) نشستیم.

یک کارشناس در گفت و گو با خبرگزاری علم وفناوری مطرح کرد؛

تعادل و توازن توزیع منابع در سند آمایش سرزمین/اجرای برنامه آمایش در کهگیلویه و بویراحمد به زودی

یک کارشناس زمین شناسی گفت:بر اساس ماده ۲۶ قانون برنامه ششم توسعه کشور دولت مکلف است سند آمایش سرزمین را در سال اول این برنامه (۱۳۹۶) تهیه و از سال دوم (۱۳۹۷) نیز آن را وارد مراحل اجرایی کند.

گزارش؛

انتقادی بر عملکرد مرکزنمایش های هوایی/ موزه هوانوردي تهران یا قبرستان هوایی+ تصاویر

ناوگان مرکز نمایش های هوایی تهران در بر گیرنده ی هواپیماهای ارزشمندی است که حتی سابقه حضور در جنگ جهانی را در کارنامه ی خود دارند و بعضی نیز رکورد دار پرواز محسوب می شوند.

مسئول مرکز هنرهای رقومی بسیج در گفت و گو با خبرگزاری علم وفناوری مطرح کرد؛

بازی نهنگ آبی؛ تبدیل شدن به یک چالش برای جامعه مخاطب/ رونمایی از ۱۸ بازی تا اسفند ماه ۹۶/ مسئولان تفاوت بازی و گیم را نمی دانند

مسئول مرکز هنرهای رقومی بسیج گفت: متاسفانه هنوز مسئولان مربوط در این حوزه در خواب غفت به سر می برند و دلیل آن هم این که "گیم" به زبان فارسی به "بازی" برگردان شده است،وقتی که بازی مطرح می شود، مسئولان ما فکر می کنند، گیم یعنی بازی و سرگرمی به همین خاطر خیلی جدی گرفته نمی شود.