مازندران

اولویت‌ طرح‌های پژوهشی استان مازندران اعلام شد

۱۴ نیازمندی اساسی مازندران روی میز پژوهشگران

سازمان مدیریت و برنامه ریزی مازندران ۱۴ نیازمندی‌های اساسی استان مازندران را روی میز پژوهشگران استان قرار داده و به مدیران و ادارت مرتبط اعلام کرده که طرح‌های پژوهشی خویش را در این راستا هدایت کنند.

طرح نابودی خزر کلید خورد

محقق و پژوهشگر حوزه منابع آب و محیط زیست گفت: عملیات شیرین سازی و نمک زدایی آب سبب تولید حجم عظیم نمک شده و شوری خاک این را چند برابر کرده و آینده زیست بوم را با نابودی جدی مواجه خواهد ساخت. غلظت خروجی آب شیرین کن ها باعث افزایش شوری خزر شده و باعث نابودی کامل حیات جانوری و گیاهی منطقه و آسیب جدی به زیستگاه های دریایی و ساحلی وارد خواهد ساخت.

رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه کشور

ورود اوقاف برای کمک به شرکت‌های دانش بنیان

رئیس اوقاف و امور خیریه کشور از برنامه ریزی برای کمک به شرکت‌های دانش بنیان خبر داد.

نائب رئیس اول نظام مهندسی ساختمان مازندران مطرح کرد:

نظارت بر ساخت هشت میلیون متر مربع ساختمان توسط مهندسان داری صلاحیت نظام مهندسی ساختمان مازندران/ نمایندگان نظام مهندسی در کمیسیون ماده ۵ و ۱۰۰ حق رای ندارند

نائب رئیس اول نظام مهندسی ساختمان مازندران گفت: حضور نماینده نظام مهندسی در کمیسیون‌های ماده ۱۰ ۰و پنج دارای اهمیت است اما در حال حاضر با توجه به نقشی که نظام مهندسی در ساخت و ساز دارد حق رای ندارد .

رونمایی از جدی ترین رقیب نیروگاه تولید برق در ساری/ رنجنامه تولید زباله در مازندران

نیروگاه زباله سوز ساری قرار است تا ابتدای سال ۹۹ با تولید ۶ مگاوات برق راه اندازی شود.

پالونیا در کش و قوس تایید و تکذیب کارشناسان و مدیران منابع طبیعی شمال کشور

در حالی برخی از کارشناسان معتقد هستند که کاشت درخت پالونیا به لحاظ ارزش اقتصادی داری اهمیت است مدیران امر در منابع طبیعی و جهاد کشاورزی کاشت این درخت را در شمال کشور تایید نکرده و بحث ممنوعیت آن را پیگیری می‌کنند.

مسئول پایگاه علمی پژوهشی سوادکوه شمالی خبر داد

شناسایی نخبگان علمی و پژوهشی سوادکوه شمالی

مسئول پایگاه علمی و پژوهشی سوادکوه شمالی از برنامه ریزی برای شناسایی استعدادهای برتر علمی سوادکوه شمالی پس از افتتاح دفتر پایگاه علمی در این شهرستان خبر داد.

معاونت تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی البرز:

کامپوزیت مغناطیسی شده نانواکسید آهن گزینه مناسب تصفیه آب‌های آلوده

معاونت تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی البرز اعلام کرد:استفاده از کامپوزیت مغناطیسی شده نانواکسید آهن بعنوان یک گزینه مناسب و امیدوارکننده جهت تصفیه آب‌های آلوده مطرح شود.

مدیرکل آموزش و پرورش مازندران:

برخورد با مدیرانی که نسبت به اخذ وجه از خانواده‌ها اقدام می‌کنند/قول تامین اعتبار بخشی از نیاز ۱۲ میلیارد تومانی مراکز کاردانش و هنرستان‌ها مازندران

مدیرکل آموزش و پرورش مازندران گفت: مدیران مدارس حق دریافت پول از خانواده‌ها را به هیچ وجه ندارند و اگر موردی مشاهده شود به شدت برخورد می‌کنیم.

نتیجه تحقیقاتی انجام شده در دانشگاه علوم پزشکی بابل:

استرس مادران با پوسیدگی دندان کودکان ارتباطی ندارد

محقق دانشگاه علوم پزشکی بابل اعلام کرد: استرس مادران باردار با پوسیدگی دندان کودکان ارتباطی ندارد.