مرکزی

گارد ریل های هوشمند پنجره ای برای حفظ جان رانندگان

گارد ریل های هوشمندی دارای قابلیت ضد ضربه بوده و همچنین از اینترنت اشیاء یکپارچه بهره گرفته است.

"ژورونگ" بیش از یک کیلومتر روی سیاره غبارآلود مریخ راه رفت.

برابر اعلام سازمان ملی فضایی چین مریخ‌نورد "ژورونگ"، مسافتی بیش از یک کیلومتر را روی سیاره سرخ پیموده است. این درحالی است که حتی برف های سطح این سیاره غبار آلود هستند.

وقتی آنتی بادی قوی تر از "واکسن فـایـزر" عمل می کند

داده‌های اولیه یک تحقیق نشان می‌دهد احتمال بسیار کمتری دارد افرادی که از عفونت طبیعی کووید-۱۹ به بهبود رسیده‌اند، نسبت به افرادی که به طور کامل با واکسن فایزر واکسینه شده‌اند؛ مجددا دچار عفونت دوباره با سویه‌ دلتای کرونا شوند.

۳۶۱۸ تیم طرح شهید سلیمانی در استان مرکزی

در راستای اقدامات تخصصی طرح شهید سلیمانی در محورهای مراقبت، نظارت، حمایت و واکسیناسیون بیش از ۳ هزار و ۶۱۸ تیم ساماندهی شده که برای مقابله و کاهش آسیب های بیماری کرونا نقش آفرینی می کنند.

نفوذ هوش مصنوعی به زندگی زنبورهای عسل

دانشمندان با بهره مندی از دید رایانه ای و هوش مصنوعی موفق به کنترل و ارزیابی فرایند تولید و استخراج عسل از کندوهای رباتیکی شدند.

"هوشمند سازی پلیس" با همکاری شرکت های دانش بنیان

همکاری شرکت های دانش بنیان برای هوشمند شدن پلیس با انعقاد قرارداد ۶۵ میلیارد ریالی می تواند گامی مهم در پیشگیری از وقوع جرایم و تخلفات و تسرریع در انجام اقدامات اجرایی نیروی انتظامی.

"قارچ سیاه" از نشانه های ابتلا تا روشهای درمان

چند روزی است که در صدر اخبار ایران قرار گرفته است و از ابتلا ایرانیان در استان های مختلف به قارچ سیاه در خبرها خوانده و شنیده می شود. در ادامه خواهید خواند " قارچ سیاه" چیست و چگونه می توان آن را درمان کرد؟

۲ روش جدید برای درمان بیماری پارکینسون

اگرچه علت بروز این بیماری کاملاً مشخص نیست اما راهکارهای مختلفی در زمینه درمان این بیماری به انجام رسیده است.

ساخت شیشه ای سخت تر از الماس

محققان سخت‌ترین و قدرتمندترین ماده شیشه‌ای جهان را ساخته‌اند که می‌تواند به راحتی الماس را خراش دهد.

۱۶ سال پیشرفت "سلول بنیادی" در ایران

از سال ۱۳۸۴ مطالعات علمی در ایران بر روی یاخته های بنیادی آغاز شد و دانشمندان در گام‌های نخستین خود، به وجود سلول‌های بنیادی در دندان‌های کودک و مایع آمنیوتیک پی برده‌اند.