مرکزی

شکستن انحصار تکنولوژی ساخت سامانه کنترل و مهار شن در چاه‌های نفت توسط ایران

پس از سال‌ها تلاش با بومی‌سازی از طریق انتقال تکنولوژی و دستیابی به دانش کامل ساخت و رانش، موفق به طراحی سیستم کنترل مهار شن در چاه‌های نفت و گاز در کشور شدیم.

رابطه هدف داشتن در زندگی با بهبود حافظه

شبکه‌ های اجتماعی را که روی گوشی باز می‌کنیم می‌بینیم همه جا حرف از داشتن هدف در زندگی و مثبت‌بودن است اما این نظرات بر اساس تحقیقات علوم اعصاب چقدر واقعیت دارد؟

ارائه خدمات به ۲ هزار بیمار کرونایی در بیمارستان‌ سپاه استان مرکزی

سرهنگ امینی معاون سلامت و دفاع زیستی سپاه روح الله استان مرکزی با اشاره به اقدامات مهم آن معاونت در طرح شهید سلیمانی پرداختند.

معاون هماهنگ کننده سپاه روح الله در جمع خادمان شهدا؛ راهیان نور یک فناوری است

سرهنگ پاسدار محمد گودرزی مقدم معاون محترم هماهنگ کننده سپاه روح الله در جمع خادمان شهدا – تاریخ ۹ آذر به شرح زیر مطالبی را بیان فرمودند:

چرا باید اقدامات علمی در کشور حمایت شوند؟

بی‌آن‌که متوجه باشیم هر روز تصمیم‌هایی می‌گیریم که در بسیاری از آنها پای علم و تحقیقات علمی در میان است. از واکسیناسیون برای مقابله با کووید ۱۹ و دیگر بیماری‌ها گرفته تا تلاش برای کنترل تغییرات آب‌و‌هوایی.

توسعه ناوگان حمل و نقل در دنیای جدید

امروزه توسعه شهرنشینی و روند افزایش جمعیت در شهرها و به دنبال آن وسعت شهرها، باعث پیشرفت صنعت خودروسازی و وابستگی روزافزون به آن شده است.

دستگاه تصویربرداری از کل بدن در کشور ساخته شد

محققان در یک شرکت دانش بنیان موفق به تولید دستگاه تصویربرداری از کل بدن شدند که تا پایان سال مجوز تولید انبوه آن اخذ می شود

همه چیز درباره ی "توربوشارژر" و "سوپرشارژر"

خودروسازان اخیرا به طور فزاینده‌ای از توربوشارژر‌ها و سوپرشارژر‌ها استفاده می‌کنند تا قدرت بیشتری از سوخت تولید کنند. در ادامه به بررسی تخصصی آن ها می پردازیم.

چگونه از تصادف مرگبار نجات پیدا کنیم؟

دانشمندان تحقیقات جالبی درباره جلوگیری از آسیب دیدن انسان در حوادث رانندگی انجام داده اند.

روش های ساده برای حفاظت خودرو

وقتی با بیشتر مالکان خودرو صحبت می‌کنیم درخصوص نگهداری درست و صحیح خودرو، نکات بسیاری را متوجه می‌شویم که در نحوه نگهداری و سرویس خودروی خود به اشتباه عمل می‌کنند و یا از انجام آن غافل می‌شوند و این موضوع باعث می‌شود که ناخودآگاه مشکلاتی را برای خود به وجود بیاورند.