مرکزی

قواعد حقوقی میان موجر و مستاجر

در جوامع شهری و همزمان با افزایش هزینه خرید خانه، روند اجاره نشینی رو به افزایش است و به دلیل عدم آگاهی از حقوق مربوط به این عقد، مشکلات مختلفی برای طرفین پیش می آید. علم حقوق برای همه این موضوعات راهکار دارد. در ادامه به بررسی حقوق طرفین می پردازیم.

همه آنچه از آمبولی و درمانش باید بدانید

۱۳ اکتبر در تقویم روز جهانی ترومبوز نامیده شده است. ترومبوز یا لختگی خون یکی از شایع ترین علل مرگ و میر در دنیاست و با رعایت برخی نکات می توان از آن جلوگیری کرد.

استخراج آب از هوا

یک محقق۸۲ ساله ماشینی ساخته است که با استفاده از یک فناوری که از الکتریسیته برای متراکم کردن بخار آب از هوا استفاده می‌کند، آب را از هوا استخراج می‌کند.

خاصیت های شگفت انگیز مصرف میوه ها و سبزیجات

میوه ها و سبزیجات برگ دار حاوی ویتامین‌ها، مواد معدنی و فیبر فراوان هستند و ارزش غذایی بالا و کالری کمی دارند که می توانند خطر ابتلا به خیلی از بیماری ها خنثی کنند.

کدام بهتر است؟ میوه تازه؛ خشک شده؛ یخ زده؛

اگرچه توصیه‌های فراوانی در خصوص مصرف میوه‌ها وجود دارد؛ اما شاید برخی در خصوص شکل مصرف آن پرسش‌هایی داشته باشند.

نقش مواد شیمیایی مضر در مرگ زودرس

نتایج مطالعه اخیر محققان نشان می‌دهد مواد شیمیایی مضر موجود در ظروف غذای پلاستیکی، لوازم آرایشی بهداشتی و اسباب بازی‌های کودکان سالانه به مرگ زودرس می‌شود.

درمان بیماری های متابولیک با استفاده از داروهای گیاهی

اختلال متابولیک به واکنش‌های شیمیایی غیرطبیعی می گویند که علایمی مانند: لتارژی، کاهش وزن، یرقان و تشنج. این علائم بر حسب نوع بیماری نشان می دهد. در ادامه به بررسی این بیماری و راهکار جدید با توجه به بهره مندی از گیاهان دارویی می پردازیم.

فناوری جدید پیش بینی خودکشی

خودکشی در فقه و در میان ایرانیان همواره مورد مذمت قرار گرفته است. فناوری‌های نوین راهکارهای جالب توجهی برای پیشگیری از خودکشی در اختیارمان گذاشته‌اند

درمان آلرژی با شیرمادر

پژوهشگران در بررسی جدید خود نشان داده‌اند که شیر مادرانی که زندگی سنتی دارند، می‌تواند ایمنی بالاتری را نسبت به بیماری‌های آلرژیک در نوزادان ایجاد کند.

شناسایی باکتری فلزخوار

پژوهشگران با بررسی وتحقیق در طبیعت به شناسایی باکتری مفیدی دست یافته اند که فلزات را می بلعد.