مرکزی

مشکلات و راهکارهای حضور کودکان در فضای مجازی

استفاده کودکان و نوجوانان از اینترنت خصوصا در شرایط کرونا و نبود نظارت والدین بر فعالیت آن‌ها در فضای مجازی باعث بروز مشکلاتی برای آن‌ها می شود.

خلاقیت و اختراعاتی که تاریخ را تغییر داد

در طول تاریخ نوآوری‌ هایی رخ داده که باعث تغییر و پیشرفت بشر شده که در این گزارش به آنها پرداخته ایم.

ابداع "بتن خود ترمیم شونده" با روش جدید

نوع جدیدی از بتن، می‌تواند خود را ترمیم کند و همچنین کارها و هزینه‌های تعمیر و نگه‌داری را کاهش می‌دهد.

نکات مهم تغذیه در فصل پاییز

با ورود به فصل پائیز و ایجاد هوای سرد زمینه برای ابتلا به بعضی از بیماری‌های عفونی خصوصا عفونت تنفسی مهیاست و بنابراین مصرف ریزمغذی‌ها نباید فراموش شود.

جایگزین های قند

رواج محصولا غذایی رژیمی باعث شده است که با افراد دچار دیابت یا افرادی که می‌خواهند وزنشان را کاهش دهند، با انواع گوناگون شیرین‌کننده‌های مصنوعی مواجه شوند و این پرسش برایشان مطرح شود که کدامیک از این جایگزین‌های قند بهتر هستند.

عوارض کم خوابی بر سلامت فرد

همیشه گفته اند که خواب خواب می آورد و کسی که زیاد می خوابد علاوه بر اینکه تنبل است بیمار است. اما در این پیام به بررسی آسیب های ناشی از کم خوابی بر سلامت می پردازیم.

ریشـه یابی بیـماری روانـی "خود تحقیری"

دست‌کم گرفتن خود، توانایی‌ها و موفقیت‌هایی که فرد کسب می‌کند، همیشه یک ضعف روانشناختی محسوب شده است.حالا اما این ویژگی از محدوده یک ویژگی فردی خارج شده و در حال تبدیل شدن به یک اپیدمی اجتماعی است.

"آلـزایـمر" کنترل؛ درمان

محققان ممکن است سرانجام علت اصلی ابتلا به بیماری آلزایمر را کشف کرده باشند. آنها می‌گویند مغز ممکن است مواد شیمیایی سمی را نشت دهد و به این ترتیب موجب توسعه این بیماری شود.

بیماری " ام اس" از راهکارهای پیشگیرانه تا درمان قطعی

بیماری التهابی که در آن غلاف‌های میلین سلول‌های عصبی در مغز و نخاع آسیب می‌بینند. پژوهشگران در بررسی جدید خود سعی کرده‌اند تا بیماری ام‌ اس را با کمک نوعی مولکول درمان کنند.

واکسن برچسبی هم رسید

پژوهشگران، نوعی برچسب چاپ سه‌بعدی ابداع کرده‌اند که می‌تواند یک جایگزین بدون درد برای واکسن‌های تزریقی باشد.