مرکزی

حالت تهوع دلایل و راهکارهای درمان آن

احساس تهوع ناگهانی در لیست تجربیات ناخوشایند است و ذهن فرد را درگیر می‌کند؛ علی رغم چندش آور بودن موضوع، نباید یادمان برود نشانه های مهمی در این حالت نهفته است که در ادامه به واکاری آن می پردازیم.

"نــازایــی" کابوس زوج های جوان

نتیجه تحقیقات متخصصان نشان داده ۱۰ تا ۱۵ درصد از زوج ها در جهان از مشکل ناباروری رنج می بدند. در ادامه به بررسی این موضوع مهم و راهکارهای علمی آن می پردازیم.

مدیریت منابع آب با استفاده از فناوری های هوشمند

راهبردهای فناورانه در مدیریت آب و توجه به آن در طراحی زیرساخت تاسیسات صنعتی حفظ منابع و هوشمندی در مصرف را به همراه می‌آورد.

تاثیر کاکائو بر جلوگیری از پیر شدن

پژوهشگران در بررسی جدید خود سعی دارند نقش کاکائو را در کاهش پیری به دقت ارزیابی کنند و یک پاسخ قطعی در این مورد ارائه دهند.

راهکارهای کنترل استرس دانش آموزان

والدین می‌توانند با حمایت از فرزندان خود به آن‌ها متذکر شوند که این مشکلات رفع خواهد شد البته محققان نیز در این زمینه راهکار‌هایی ارائه کرده‌اند که در ادامه با بیان آن ها می پردازیم.

پوشش ضعف گوگل با حذف برنامه های ایرانی

در سال‌های گذشته مسئولین مرتبط وعده‌های متعددی برای پیگیری حقوقی حذف برنامه‌های ایرانی از پلتفرم‌های بین‌المللی داده‌اند اما این وعده‌ها هیچ‌گاه به نتیجه نرسیده است. از جولان یک انحصار بین‌المللی تا ضعف متولیان/چرا گوگل برنامه های ایرانی را حذف می‌کند؟

جلوگیری از رشد تومورها با استفاده از "نمک"

محققان اخیرا با مطالعه بر روی موش‎ها دریافته‌اند که رژیم غذایی حاوی نمک زیاد می‎تواند با رشد تومورها مبارزه کند.

رصد غلظت گازهای آلاینده با فناوری سنجش از دور

سازمان فضایی ایران نتایج پایش میانگین غلظت دی اکسید نیتروژن، گوگرد و مونوکسید کربن کشور و برخی از استان‌ها با استفاده از فناوری سنجش از دور را منتشر کرد.

"نیروگاه های خورشیدی شناور" فناوری نوین با حفظ منابع آب و تولید انرژی

استفاده از پنل‌های خورشیدی شناور روی سطح آب ضمن جلوگیری از تبخیر آب، می‌تواند در مناطقی که با محدودیت زمین برای احداث نیروگاه خورشیدی مواجه هستند، مورد استفاده قرار بگیرد.

فواید جویدن آدامس پس از جراحی قلب

پژوهشگران آمریکایی در بررسی جدید خود دریافته‌اند که جویدن آدامس پس از جراحی قلب می‌تواند به برطرف کردن مشکل انسداد روده پس از جراحی کمک کند.