مرکزی

جایگاه نوآوری و بهره مندی از فناوری در صنعت خودروسازی

باوجود سال‌ ها مونتاژ و تلاش برای داخلی‌سازی فناوری‌ های روز خودروسازی چرا وارد مرحله نوآوری نمی‌شویم؟ علت عادت به محصولات ساده و ابتدایی در عین پایین بودن استانداردهای روز دنیا چیست؟ چرا علی رغم کیفیت پایین هزینه های بالایی پرداخت میکنم؟ و برای پیش خرید آن ها سرو دست می شکنیم؟

پس از مرگ چه اتفاقاتی برایمان می افتد؟

حقایق شگفت انگیزی درباره دنیای پس از مرگ وجود دارد که تا به حال حتی به گوش‌تان هم نخورده است. ادامه به بیان بخشی از آن می پردازیم.

"مریخ"، قابل سکونت؟!

چالش های زندگی در سیاره مریخ. بررسی محققان نشان می دهد در گذشته به طور بالقوه قابل سکونت بوده است. اولین نمونه‌های جمع‌آوری شده از سطح مریخ توسط مریخ‌نورد استقامت نشان می‌دهد در این سیاره برای مدت‌های طولانی آب وجود داشته است.

حکمرانی فضای مجازی در ایران با هدف تامین حقوق کاربران در پلتفرم‌های خارجی

دبیر سمینار علمی حکمرانی فضای مجازی در ایران گفت: لازم است هرچه سریع‌تر نسبت به تقویت زیست بوم داخلی تحت عنوان شبکه ملی اطلاعات اقدام و نظام مقررات گذاری در حوزه نظام اقتصادی حاکم شود و زنجیره ارزش به صورت کامل تحقق یابد.

حمایت‌ از تجاری‌سازی محصولات دانش‌بنیان درحوزه فوتونیک

معاونت علمی و فناوری حمایت از رونق محصولات و خدمات ۱۲۰۰ شرکت دانش‌بنیان در حوزه فوتونیک را توسط ستاد توسعه فناوری‌ لیزر، فوتونیک، مواد پیشرفته و ساخت محقق کرده است.

مسیر توسعه فناوری و نوآوری گیاهان دارویی در ایران

ایران کشوری با غنای گیاهی و تنوع زیستی است و ایرانیان از پیشگامان علم طب و گیاهان دارویی جهان بوده‌اند.

تشکیل شورای راهبردی دانش بنیان به ریاست رئیس جمهور

رئیس کمیته پژوهش و فناوری مجلس از تشکیل شورای راهبری دانش بنیان به ریاست رئیس جمهور خبر داد.

تولید فوق سرد کننده توسط محققان ایرانی

محققان در یک شرکت دانش بنیان موفق به ساخت اولترافریزها یا فوق سرد کننده ها برای نگهداری فرآورده‌های زیستی، سلولی، مولکولی و مواد آزمایشگاهی شدند.

نشانه های ویروسی شدن موبایل

با مشاهده این ۷ نشانه به ویروسی شدن موبایل خود شک نکنید و حتما به متخصص مراجعه نمایید.

پروژه چشمه نور ایران چیست و چه ویژگی‌هایی دارد؟

مشاهده ساختار ویروس کرونا تنها یکی از هزاران کاربرد چشمه‌های نور در جهان است که نقش بسیار موثری را در ساخت واکسن این بیماری داشته است.