همدان

علم و فناوری گزارش می دهد؛

پایان انحصارطلبی آمریکا در خرید امتیاز داروی درمان کرونا/ رمدسیویر با دانش کاملا ایرانی در کشور بومی سازی شد

با توجه به تأیید سازمان بهداشت جهانی مبنی بر اثربخشی داروی رمدسیویر برای بیماران مبتلا به کروناویروس، آمریکا اقدام به خرید تمام محصولات این شرکت تا پایان مهرماه نمود که این امر بازار داخل را با مشکلات عدیده ای روبه رو کرد که خوشبختانه محققان کشورمان توانسته اند این دارو را به کیفیت بالا بومی سازی نمایند .

علم و فناوری گزارش می دهد؛

ساخت تلفن همراهی که بدون نیاز به باطری و از طریق هوا کار می کند ! + فیلم و عکس

به تازگی دانشمندان تلفن همراهی طراحی کرده اند که بدون نیاز به باتری و شارژ برقی و از طریق جذب امواج رادیویی محیط می تواند کار کند .

علم و فناوری گزارش می دهد؛

ساخت ربات هوشمندی که می تواند در طول شبانه روز ده برابر پزشکان کار کند+فیلم و عکس

محققان دانشگاه "لیورپول" انگلیس موفق به ساخت و توسعه نوعی ربات هوشمند برای انجام آزمایش های بیماران کرونایی شده است که می‌تواند یک آزمایش را که انجام آن توسط انسان‌ها ماه‌ها به طول می‌انجامد تنها در سه روز انجام دهد.

برای اولین بار انجام شد؛

سوآپ نمونه گیر بیماری کرونا با ۵۰ درصد قیمت وارداتی در کشور بومی سازی شد

خوشبختانه بار دیگر محققان کشورمان با عملیاتی سازی شعار "ما می توانیم" توانستند برای اولین بار ، سواپ نمونه گیری از ته حلق برای افراد مشکوک به کرونا را در کشور بومی سازی نمایند .

علم و فناوری بررسی می کند؛

طاعون خیارکی چیست و چه علائمی دارد ؟/آیا بیماری جدید چینی ها وارد خاک ایران شده است ؟

مینو محرز، عضو کمیته کشوری کرونا و استاد دانشگاه علوم پزشکی تهران در خصوص شایعات ورود طاعون خیارکی به کشور گفت: موضوع ورود طاعون خیارکی به کشور اساساً کذب است و هیچ گزارش رسمی در مورد ابتلای افراد به این بیماری در کشور طی هفته‌های گذشته نداشته‌ایم.

سرعت تولید خودرو در جهان شکسته شد؛

ساخت خودرو در ۳ روز و به کمک چاپگر سه بعدی+فیلم و عکس

کمپانی چینی "polymaker" به تازگی از نوعی خودرو هوشمند به نام "LSEV" رونمایی کرده است که می توان آن را تنها در مدت تنها ۳ روز و با کمک چاپگر سه بعدی طراحی و ساخت .

علم و فناوری گزارش می دهد؛

اولین بیمار مبتلا به ایدز بعد از ۴۸ هفته ، با دارو بهبود یافت/ آیا HIV را باید از لیست بیماری های بدون درمان خارج کرد ؟

بر اساس تحقیقات جدید دانشگاه سائو پائولو در برزیل، محققین موفق به ساخت ترکیب دارویی شده اند که با استفاده از آن توانسته اند برای اولین بار در جهان، بیمار مبتلا به ایدز را با دارو درمان نمایند .

مالزی و گرجستان مشتری محصول باکیفیت ایرانی؛

محققین ایرانی بر انحصار آمریکا در تولید پانسمان شبیه پوست انسان پایان دادند

محققین کشورمان موفق به ساخت نوعی پانسمان شبیه پوست انسان برای درمان زخم های خاص شدند که تاکنون تکنولوژی ساخت آن تنها در اختیار کشور آمریکا بوده است .

علم و فناوری گزارش می دهد؛

با ۱۰ بیماری کشنده که از حیوانات به انسان ها منتقل می شود آشنا شوید + عکس

بر اساس تحقیقات دانشمندان تاکنون ۳۰ نوع بیماری مشترک بین حیوانات و انسان کشف شده است که می تواند جان هر دو گونه را تحدید کند؛ آخرین نمونه این بیماری ها که به مرحله همه گیری جهانی رسیده است بیماری "کرونا" با منشاء حیوانی خفاش می باشد .

علم و فناوری گزارش می دهد؛

ساخت دستکشی که می تواند به جای ناشنوایان صحبت کند ! + فیلم و عکس

به تازگی محققین کالیفرنیا نوعی دستکش هوشمند ساخته اند که افراد ناشنوا و افرادی که دچار اختلالات گفتاری هستند می توانند با استفاده از آن، زبان اشاره را به گفتار تبدیل نمایند .