همدان

علم و فناوری گزارش می دهد؛

ساخت ربات نمونه گیری که مانع ابتلای پزشکان به بیماری کرونا می شود+فیلم و عکس

محققین کره ای از نوعی ربات رونمایی کرده اند که می تواند از افراد مشکوک به بیماری کرونا آزمایش بگیرد .

علم و فناوری گزارش می دهد؛

ساخت میز هوشمندی که می توان با تلفن همراه آن را کنترل کرد ! + فیلم و عکس

به تازگی محققان نوعی میز هوشمند ساخته اند که می توان با تلفن همراه ارتفاع آن را متناسب با قد کاربر تنظیم نمود و یا ارتفاع آن را به نحوی قرار داد که بتوان به صورت ایستاده از آن استفاده کرد .

علم و فناوری گزارش می دهد؛

۵ دانشگاه از ایران جزء برترهای نظام رتبه بندی "کیو اس" در سال ۲۰۲۱ قرار گرفت + جدول

بر اساس جدیدترین رتبه بندی پایگاه "کیو اس" در سال ۲۰۲۱ ، پنج دانشگاه از ایران جزء ۱۰۰۰ دانشگاه برتر این رتبه بندی قرار گرفتند که در این بین دانشگاه صنعتی شریف به عنوان با ارزش ترین دانشگاه ایرانی انتخاب شده است .

علم و فناوری گزارش می دهد؛

تور مجازی به آمستردام/ از ۵۰۰ اثر موزه ون گوگ به صورت رایگان بازدید نمایید

یکی از مکان‌های دیدنی که سالانه گردشگران زیادی را به سمت خود می‌کشاند، موزه ونگوگ در آمستردام است که مجموعه‌ای از آثار ونسان ونگوگ، هنرمند برجسته هلندی و معاصرانش را به نمایش گذاشته است.

علم و فناوری گزارش می دهد؛

چند درصد از مردم اروپا برای درمان بیمارهای خود از طب کهن استفاده می کنند ؟ /گذراندن درس مبانی طب سنتی برای دانشجویان علوم پزشکی الزامی شد+جزئیات

با توجه به بخشنامه وزارت بهداشت ، درمان و آموزش ، تمامی دانشجویان دوره دکتری عمومی (پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی) صرف نظر از سال ورود به تحصیل ملزم به گذراندن درس طب سنتی شدند.

به منظور جلوگیری از انتقال کرونا به نابینایان؛

ساخت دستگاهی که می تواند خط بریل را در هوا چاپ کند + فیلم و عکس

محققان به منظور جلوگیری از لمس صفحات بریل توسط نابینایان در مراکز عمومی و پیشگیری از انتقال بیماری کرونا به آن ها نوعی دستگاه برای چاپ خطوط بریل ساخته اند که می تواند متون را بر روی هوا ایجاد نماید .

علم و فناوری گزارش می دهد؛

کارنامه سیاه ترامپ علیه کودکان بیمار ایرانی/ تحریم های آمریکا مانع ورود داروی بیماران CF به کشور می شود

طی ماه های اخیر، تحریم‌های ظالمانه آمریکا موجب کمبود برند خارجی داروی "کرون" برای بیماران «سی اف» شده که این عامل نفس مبتلایان به این بیماری که اغلب کودکان هستند را به شمارش انداخته است .

علم و فناوری گزارش می دهد؛

درمان بیماری دیابت با داروی محقق ایرانی آسان تر می شود/ تولید نوعی انسولین از سم حلزون دریایی که عوارض جانبی ندارد

محقق ایرانی همراه گروهی از پژوهشگران دانمارکی با استفاده از زهر نوعی حلزون، انسولینی ساخته اند که سرعت تاثیرگذاری آن نسبت به انسولین های موجود در بازار بیشتر است و عوارض جانبی داروهای فعلی دیابت را نیز ندارد.

علم و فناوری گزارش می دهد؛

ساخت دوچرخه الکتریکی تاشو که به راحتی در کوله پشتی جا می شود + فیلم و عکس

به تازگی محققان ژاپنی موفق به ساخت نوعی دوچرخه تاشو گردیده اند که به راحتی می توان زمان هایی که قصد استفاده از آن را نداریم در کوله پشتی خود قرار دهیم و مانع به سرقت رفتن آن شویم .

علم و فناوری گزارش می دهد؛

این تلفن همراه می تواند محتویات برخی اجسام و یا بدن افراد را از پشت لباس نمایش دهد!+فیلم و عکس

به تازگی شرکت چینی وان پلاس از گوشی هوشمندی با نام "OnePlus ۸ Pro" رونمایی کرده است که با استفاده از امکانات اشعه فروسرخ ، امکان دیدن محتویات برخی اجسام و یا بدن افراد را توسط دوربین گوشی برای کاربرانش فراهم می آورد .