همدان

علم و فناوری گزارش می دهد؛

اولین ماهواره ۶G جهان به فضا ارسال شد/ اینترنت نسل ششم چه ویژگی و مزیت هایی نسبت به ۵G دارد؟+فیلم و عکس

روز گذشته چین برای اولین بار در جهان موفق شد اولین ماهواره تحقیقاتی ۶G جهان را به فضا ارسال نماید.

علم و فناوری گزارش می دهد؛

روزانه ۷۲۰ نفر در ایران جان خود را به خاطر بیماری فشار خون از دست می دهند

دکتر سعید نمکی وزیر بهداشت کشورمان، در مراسم گفتگوی هفته با وزارت آموزش و پرورش، آمار مرگ و میر بیماری فشار خون در کشور را بسیار نگران کننده دانست و اعلام کرد در هر دو دقیقه یک نفر جان خود را به خاطر این بیماری در کشور از دست می دهد.

علم و فناوری گزارش می دهد؛

خلع سلاح مدافعان سلامت شدت گرفت/ ابتلای بیش از ۳۲ هزار پرستار به بیماری کرونا

بنابر اعلام وزارت بهداشت تاکنون، بیش از ۳۲ هزار پرستار به بیماری کرونا مبتلا شده اند؛ البته از این تعداد حدود ۲۶ هزار نفر با بهبود وضعیت به محل کار خود بازگشته‌اند اما ۶ هزار پرستار دیگر امکان حضور در محل خدمت خود را پیدا نکرده‌اند .

علم و فناوری گزارش می دهد؛

اولین زبان مصنوعی جهان توسط پرینتر سه بعدی ساخته شد/ آیا بیماری "سرطان زبان" درمان پذیر می شود ؟

برای اولین بار در جهان محققین انگلیسی موفق به ساخت نوعی زبان مصنوعی به کمک چاپگر سه بعدی شده اند که خاصیت ارتجاعی، خیس شدن و بافت زبر منحصر به فرد زبان واقعی انسان را با ساختار سیلیکونی مصنوعی خود تقلید می کند.

علم و فناوری گزارش می دهد؛

آزمایش انسانی واکسن کرونا در کشور آغاز می‌شود/ تا چه اندازه می توان به درمان ایرانی کوید-۱۹ امیدوار بود ؟

سعید نمکی ، وزیر بهداشت کشورمان در مصاحبه ای امیدوار کننده از موفقیت واکسن کرونا ایرانی بر روی مدل‌های حیوانی خبر داد و اعلام نمود مدل انسانی این واکسن ، طی هفته های آینده وارد فاز اجرایی می گردد.

علم و فناوری گزارش می دهد؛

آسمان کشور زیر چشمان تیز بین رادارهای ایرانی/ از رادار پیشرفته "کاشف ۹۹" چه می دانید ؟+فیلم و عکس

یکی از جدیدترین رادارهایی که توسط محققان کشورمان طراحی و ساخته شده است رادار سه بعدی و آرایه فازی و متحرک کاشف-۹۹ است که به منظور کشف همزمان ۳۰۰ هدف و ریزپرنده در مرکز تحقیقات فناوری های نوین نیروی پدافند هوایی ارتش طراحی و ساخته شده است.

علم و فناوری گزارش می دهد؛

دانشگاه های ایران بیش تر از اتحادیه اروپا/ دلیل بیکاری نخبگان علمی در کشور چیست ؟

ایران بنابر اعلام وزارت علوم حدود ٢‌هزار و ٦٤٠ دانشگاه دارد این درحالی است که تعداد دانشگاه‌ها در اغلب کشورهای پیشرفته جهان زیر ٥٠٠ دانشگاه است به‌طوری که آلمان ٤١٢، انگلیس ٢٩١، کانادا ٣٢٩، ایتالیا ٢٣٦ و هلند ٤٢٣ دانشگاه دارند؛ این آمار در برخی کشورهای اروپایی نظیر نروژ، سوئد، دانمارک، فنلاند و ... زیر ١٠٠ دانشگاه می باشد.

گام بلند محققین برای ساخت داروی کرونا؛

ریه مصنوعی در محیط آزمایشگاه ساخته شد

محققان دانشگاه دوک و دانشگاه کمبریج نوعی ریه‌های مصنوعی تولید کرده اند که در آزمایشگاه به دانشمندان اجازه می‌دهد تا ببینند چگونه ویروس کرونا در ریه منتشر می‌شود و آن را آلوده می‌کند تا به کمک آن بتوانند داروی برای درمان این بیماری بسازند.

علم و فناوری گزارش می دهد؛

طرح جامع مجازی راه مهندسی در دانشگاه‌های استان همدان توسط بسیج دانشجویی اجرا می‌شود

حمید پورحسینی، فرمانده بسیج دانشجویی استان همدان گفت: طرح جامع مجازی راه مهندسی با برگزاری سلسله برنامه ها، نشست ها، رویدادها و بازدیدهایی برای دانشجویان به صورت عمومی و تخصصی به تفکیک هر رشته پیرامون چندین بحث مشخص از جمله: سبک زندگی دانشجویی، آشنایی با کاربرد هر یک از رشته ها با آینده شغلی خود، مسائل بومی و ملی در رشته های تخصصی، نحوه مطالعه دروس و مواجهه با آن در طول دوران دانشجویی، مهارت افزایی و پرهیز از نمره گرایی، بررسی صنایع بومی و مادر رشته های مهندسی به همت بسیج دانشجویی در استان اجرا می شود.

علم و فناوری گزارش می دهد؛

پای اینترنت ۵G به تهران باز شد/ آیا استفاده از اینترنت نسل پنجم می تواند باعث سرطان شود ؟

بنابر اعلام ستار هاشمی معاون وزیر ارتباطات، قرار است تا قبل از پایان سال، ۵ سایت (نقطه) در شهر تهران به صورت عملیاتی به تجهیزات ۵G مجهز شود.