همدان

علم و فناوری گزارش می دهد؛

اولین باطری لیتیوم سولفور جهان توسط محقق ایرانی ساخته شد/ طی کردن هزار کیلومتر تنها با یکبار شارژ

یکی از محققین کشورمان موفق به ساخت نوعی باطری گردیده که می تواند شارژ موبایل را برای ۵ روز متوالی حفظ یا به یک وسیله نقلیه برقی کمک کند مسافت هزار کیلومتر را بدون نیاز به شارژ طی کند.

علم و فناوری گزارش می دهد؛

ایران با کدام موشک ها پایگاه عین‌الاسد را جهنم تروریست های آمریکایی کرد ؟ + فیلم و عکس

بامداد امروز ده‌ها فروند موشک نیروی هوافضای سپاه در عملیات شهید قاسم سلیمانی که با رمز مقدس «یا زهرا (س)» انجام شد، پایگاه نظامی‌ها آمریکایی‌ها در ۱۶۰ کیلومتری بغداد به نام «عین‌الاسد» را مورد اصابت قرار دادند.

توسط محققین ژاپنی انجام شد؛

ساخت ربات جنگنده ای که در هر دقیقه ۶ هزار گلوله شلیک می کند+فیلم و عکس

محققان ژاپنی موفق به ساخت ربات جنگنده قدرتمندی شده اند که مجهز به سلاح های کشنده مختلفی است که می تواند هر هدفی را منهدم کند.

علم و فناوری گزارش می دهد؛

ساخت ویلچر رباتیکی که امکان حرکت معلولین به صورت ایستاده را فراهم می کند+فیلم وعکس

به تازگی محققان نوعی ویلچر رباتیک ساخته اند که افراد معلول می توانند بدون کمک سایر افراد و به صورت ایستاده از آن استفاده کنند.

توسط محققین اینتل انجام شد؛

ساخت ویلچری مبتنی بر هوش مصنوعی که توسط حرکات صورت کنترل می شود+فیلم و عکس

شرکت اینتل به تازگی موفق به ساخت نوعی ویلچر هوشمند شده است که این امکان را برای افرادی دچار فلج چهار گانه بدن فراهم می کند که بتوانند با حرکت صورت ویلچر خود را کنترل و حرکت دهند.

بیانیه سازمان علمی پژوهشی سپاه انصارالحسین (ع) استان همدان در واکنش به شهادت سردار سلیمانی

سازمان علمی و پژوهشی سپاه انصارالحسین (ع) استان همدان، اساتید، مخترعین و اعضای خانه نخبگان این استان با صدور بیانیه ای ضمن محکوم کردن این اقدام وحشیانه آمریکا بر لزوم انتقام خون این شهید بزرگوار اسلام تاکید کردند.

علم و فناوری گزارش می دهد؛

پای هوش مصنوعی به فضا باز شد/ ساخت ربات هوشمندی که مانع افسردگی فضانوردان می شود+ فیلم و عکس

به تازگی محققان نوعی ربات هوشمند سخن گو مبتنی بر هوش مصنوعی ساخته که می تواند با فضانوردان در فضا ارتباط برقرار نماید و مانع افسردگی آن ها شود.

توسط دانشگاه MIT انجام شد؛

ساخت ماده ای که باعث تبدیل گیاهان به لامپ می شود +فیلم

محققان دانشگاه MIT موفق به تولید نانو ذراتی شده اند که با تزریق آن به گیاهان باعث درخشش آن ها می شود.

علم و فناوری گزارش می دهد؛

ساخت اولین کبد مصنوعی جهان با استفاده از چاپگر سه بعدی

محققان دانشگاه سائوپائولو در برزیل با استفاده از چاپگرهای سه بعدی در محیط آزمایشگاهی موفق به تولید اولین کبد مصنوعی جهان شده ‌اند که اکثر عملکردهای معمول کبد مانند ذخیره ویتامین ‌ها، تولید پروتئین ‌های حیاتی و ترشح صفرا را شبیه ‌سازی می‌کند.

علم و فناوری بررسی می کند؛

کیک شکلاتی با طعم قرص سرماخوردگی!/ مصرف احتمالی این محصولات چه عوارضی دارد ؟+فیلم

حدود یک هفته از پخش تصویر کیک‌هایی که داخل‌شان یک یا چند قرص قرار گرفته، می‌گذرد. این موضوع باعث داغ شدن تنور شایعات گردیده و بعضی از کانال های مجازی از فوت تعدادی از هموطنانمان خبر می دهد. بررسی های خبرگزاری علم و فناوری نشان می دهد تمام اخبار جعلی است و تاکنون تنهاتعداد محدودی به دلیل مصرف این محصولات دچار مسمومیت جزئی شده اند و به صورت سرپایی درمان و از بیمارستان مرخص شده اند.