همدان

علم و فناوری گزارش می دهد؛

۲۵ میلیون کاربر فضای مجازی در ایران زیر ۱۸ سال سن دارند/۸۰درصد محتوای اینترنت مناسب کودکان و نوجوانان نیست+فیلم

بر اساس اعلام معاون دادستان کل کشور در امور فضای مجازی، ۲۵ میلیون از کاربران اینترنت و فضای مجازی در ایران زیر ۱۸ سال سن دارند این در حالی است که تاکنون هیچ نهادی مسئولیت آموزش به کودکان و نوجوانان در زمینه فضای مجازی را برعهده نگرفته و اکثر این افراد بدون آموزش وارد این دنیای مکاره می شوند.

علم و فناوری گزارش می دهد؛

ایران به دنبال ساخت جزایر مصنوعی در خلیج فارس/پیامدهای احداث جزایر مصنوعی بر اقتصاد کشور چیست ؟+فیلم

طبق اعلام مدیرعامل سازمان منطقه آزادکیش، قرار است قرارگاه خاتم الانبیاء (ص) سپاه پاسداران به سفارش این سازمان، در خلیج فارس اقدام به ایجاد جزایر مصنوعی نماید که در شرایط کنونی کشور می تواند پیامدهای متعدد اقتصادی و سیاسی برای کشور داشته باشد.

علم و فناوری گزارش می دهد؛

شرایط برای سفر بلندمدت به فضا فراهم شد/ کشف روشی جدید که ماندگاری غذا در فضا را ۳ برابر می کند+فیلم و عکس

محققان موفق به کشف روش جدیدی برای نگهداری از غذاها در بلند مدت شده اند که با کمک آن می توانند غذا را تا ۳ برابر گذشته کنسروشده نگهداری کنند؛ با این روش زمینه برای سفرهای طولانی مدت به فضا فراهم خواهد شد.

علم و فناوری گزارش می دهد؛

ایران به باشگاه دارندگان زبان برنامه نویسی بومی پیوست/با ویژگی های زبان برنامه نویسی ایرانی آشنا شوید

محققان یک شرکت دانش بنیان برای اولین بار در کشور و بعد از ۱۰ سال تحقیق و بررسی توانستند از اولین زبان برنامه نویسی بومی رونمایی کنند. تاکنون تنها تعداد انگشت شماری از کشورهای جهان موفق به ساخت زبان برنامه نویسی بومی شده اند.

علم و فناوری گزارش می دهد؛

ربات هوشمند چیست و چه ویژگی هایی دارند ؟ با پیشرفته ترین ربات انسان نمای جهان آشنا شوید+فیلم و عکس

سوفیا پیشرفته ترین ربات هوشمند انسان نمای جهان است که موفق شده است به عنوان اولین ربات ، کارت شهروندی یک کشور را دریافت نماید.

علم و فناوری بررسی می کند؛

آیا امریکا امکان ارسال فضانورد تا سال ۲۰۲۴ به مریخ را دارد ؟/با ویژگی های سیاره سرخ آشنا شوید+فیلم و عکس

روز گذشته دونالد ترامپ ، رئیس جمهور آمریکا خبر از برنامه ریزی این کشور برای ارسال فضانورد به مریخ تا سال ۲۰۲۴ را داد که هدف این پروژه، آماده سازی امکان اسکان انسان در این سیاره اشاره شده است.

ساخت میز راحتی برای کارمندان !

به تازگی نوعی میز راحتی برای کارمندان ساخته شده است که علاوه بر راحتی آن ها و کاهش خستگی ، می تواند باعث بالا رفتن راندمان کاری آن ها شود.

علم و فناوری گزارش می دهد؛

ایران به جمع دارندگان سلاح "جنگ ستارگان" پیوست/با کشورهای دارای توپ‌های لیزری آشنا شوید+فیلم و عکس

سلاح های لیزری ، جزء ابزارهای جنگی پیشرفته ای هستند که با توجه به دانش بالا جهت ساخت آن ، تاکنون تنها ۴ کشور موفق به ساخت آن شده است؛ با توجه به سخنان امیر شاهرخ شهرام معاون وزیر دفاع، جمهوری اسلامی ایران نیز به جمع دارندگان این سلاح پیوسته است.

علم و فناوری گزارش می دهد؛

پشت پرده افزایش ۵۰۰ درصدی قیمت چادر در کشور/ دلایل عدم خودکفایی ایران بعد از ۱۰۰ سال استفاده از چادر چیست ؟+فیلم

بر اساس شواهد موجود، قیمت چادر نسبت به سال گذشته با تورم ۳۰۰ تا ۵۰۰ درصدی روبه رو بوده است ، این در حالی است که بعد از ۱۰۰ سال استفاده از چادر در کشور، هنوز ۹۳ درصد آن از خارج وارد کشور می شود و تولید کنندگان توان مقابله با واردکنندگان را ندارند.

علم و فناوری گزارش می دهد؛

ضریب نفوذ اینترنت در ایران به ۹۰ درصد رسید/ عمده استفاده مردم ایران از اینترنت، اتصال به شبکه های اجتماعی است + نمودار

بر اساس آخرین آماری که سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی کشور امروز منتشر نمود، تعداد مشترکان اینترنت باندپهن در کشور تا پایان خرداد ماه به ۷۴ میلیون و ۵۱۸ هزار و ۵۹۵ نفر رسیده و ضریب نفوذ اینترنت در کشور ۹۰.۷۸ درصد است.