همدان

علم و فناوری گزارش می دهد؛

تا پایان مهرماه ارزدیجیتال تلگرام عرضه می شود/ Gram چه ویژگی هایی خواهد داشت ؟+فیلم

با توجه به اعلام تلگرام ، قرار است رمزارز اختصاصی این شرکت که Gram نام دارد تا ۳۱ اکتبر سال جاری میلادی به بازار عرضه شود. علامت این سکه‌ ی دیجیتال یک الماس آبی‌ رنگ خواهد بود و قیمت نهایی فروش هر سکه‌ ی آن ۰.۹۷ دلار در نظر گرفته شده است.

علم و فناوری گزارش می دهد؛

کشف درمان قطعی بیماری سرماخوردگی برای اولین بار در جهان !

به تازگی محققان دانشگاه ‌های استنفورد و کالیفرنیا مدعی شده اند، که با دستکاری و متوقف کردن فعالیت پروتئین "۳SETD" در سلول ‌های انسانی می تواند ویروس سرماخوردگی را از فعالیت بیاندازد .

علم و فناوری گزارش می دهد؛

ژاپن صدر نشین بیشترین نرخ امید به زندگی در جهان/ راز عمر طولانی ژاپنی ها چیست ؟

بر اساس آمارهای جهانی ، ژاپن از لحاظ نرخ امید به زندگی در جهان رتبه اول را به خود اختصاص اداده است؛ همچنین این کشور با داشتن ۷۱ هزار سالمند بالای ۱۰۰ ساله رکورد بیشترین سالمند ۱۰۰ ساله را نیز از آن خود کرده است.

علم و فناوری گزارش می دهد؛

اولین هتل پیشرفته جهان برای اقامت گردشگران در فضا ساخته می شود+فیلم و عکس

یک شرکت آلمانی از طرحی برای رونمایی از هتلی در فضا رونمایی کرده است که قابلیت اسکان ۱۰۰ نفر را به صورت همزمان دارد؛ این هتل دارای امکانات پیشرفته ای همچون گرانش مصنوعی و سالن ورزشی خواهد بود.

علم و فناوری بررسی می کند؛

استفاده ۱۲۰ کشور جهان از "اینترنت اشیاء"/ مهمترین موانع پیاده سازی این تکنولوژی در ایران چیست ؟

اینترنت اشیاء یکی از تکنولوژی جدیدی است که حدود ۱۲۰ کشور جهان در حال استفاده از آن هستند و انتظار می رود تا سال ۲۰۲۵، نزدیک به ۷۵ میلیارد گجت از این فناوری استفاده کنند.

علم و فناوری گزارش می دهد؛

لو رفتن اطلاعات سری ماهواره KH-۱۱ آمریکا در صفحه توییتری ترامپ/ ماهواره های جاسوسی آمریکا شکار بعدی سربازان سپاه+ عکس

انتشار تصاویر مربوط به انهدام راکت انداز ماهواره "ناهید ۱" توسط رئیس جمهور آمریکا، باعث لو رفتن اطلاعات سری مربوط به ماهواره جاسوسی پیشرفته KH-۱۱ شده است .

علم و فناوری گزارش می دهد؛

ساخت ریزترین شتاب سنج جهان با استفاده از فناوری نانو

به تازگی محققانی در دانشگاه آلمان موفق به ساخت ریزترین شتاب سنج جهان شده اند ، این محققان برای سخت این شتاب سنج از تکنولوژِی نانو بهره برده اند .

برای اولین بار در جهان؛

ساخت قلم هوشمندی که محدودیتی برای بکار گیری رنگ ها در آن وجود ندارد + عکس و فیلم

به تازگی محققان لهستانی نوعی قلم هوشمند ساخته اند که با استفاده از آن می توان از تمام رنگ های طبیعت بدون محدودیت استفاده کرد .

علم وفناوری گزارش می دهد؛

خطرات استفاده از فیلترشکن و پروکسی ها چیست ؟

طی سال های اخیر، استفاده از فیلترشکن ها و پراکسی ها در بین مردم کشورمان به صورت چشمگیری افزایش یافته است این در حالی است که بسیاری از مردم از خطرات این برنامه ها همچون جاسوسی از کاربران، سرقت اطلاعات ، آلوده شدن سیستم شان به بدافزارها و ... اطلاعی ندارند.

علم و فناوری گزارش می دهد؛

تولید بیش از ۶۰۰ محصول مبتی بر فناوری نانو در کشور/دلیل عدم استقبال مردم از بعضی کالاهای نانویی تولید داخل چیست ؟ + فیلم و نمودار

طبق آخرین آمار تاکنون بیش از ۶۰۰ محصول نانویی توسط شرکت های دانش بنیان در کشور تولید گردیده است که در این بین محصولات نانویی در حوزه عمران و ساختمانی با ۲۰ درصد ، بیشترین کالای تولیدی شرکت های دانش بنیان را به خود اختصاص داده اند.