همدان

علم و فناوری گزارش می دهد؛

میزان ماندگاری ویروس کرونا بر روی اشیاء مختلف/ آیا گرم شدن هوا می تواند "کوید ۱۹" را از بین ببرد ؟

پروفسور سیدمسعود هوشمند از اعضای هیات علمی پژوهشگاه ملی مهندسی ژنتیک معتقد است ویروس جدید کرونا می تواند از ۴ تا ۲۸ روز بر روی سطوح زنده بماند ولی اگر درجه حرارت به کمتر از ۳۰ تا ۴۰ درجه سانتی‌گراد برسد مدت زیست این ویروس کمتر می‌شود نه آنکه از بین برود.

علم و فناوری گزارش می دهد؛

رکورد تشخیص بیماری کرونا در جهان شکسته شد/ آیا با هوش مصنوعی می توان مرگ و میر "کوید ۱۹" را کنترل کرد ؟

محققین شرکت علی بابا با استفاده از هوش مصنوعی و با کمک ست تی اسکن موفق به ابداع روشی شده اند که در ۲۰ ثانیه می توان بیماری کرونا را تشخیص داد این در حالی است که در حالت عادی زمانی بین ۲۴ تا ۷۲ ساعت برای این کار لازم است .

علم و فناوری گزارش می دهد؛

ساخت پوشک هوشمند که می توان با تلفن همراه آن را کنترل کرد+فیلم و عکس

به تازگی نوعی پوشک هوشمند ساخته شده که امکان ردگیری وضعیت پوشک و کودک از طریق اپلیکیشن موبایل را فراهم می‌کند و والدین با استفاده از آن می‌ توانند متوجه ادرار یا حرکت‌ های روده ‌ای کودکان شوند.

علم و فناوری گزارش می دهد؛

اولین مودم ۵G جهان ساخته شد/ بارگذاری اطلاعات با سرعت ۷.۵ گیگابیت با کمک فناوری ۵ نانومتری

شرکت کوالکوم از تولید مودم جدید اسنپ دراگون ایکس ۶۰ خود خبر داده که با فناوری پنج نانومتری طراحی شده و قادر به بارگذاری اطلاعات با سرعت ۷.۵ گیگابیت در ثانیه است.

علم و فناوری گزارش می دهد؛

داروی درمان سرطان سینه در کشور بومی سازی شد/ چهار کشور جهان در صف خرید نانوداروی ایرانی

محققین کشورمان موفق شدند داروی کاملا ایرانی و با کیفیتی برای درمان سرطان سینه بسازند که نسبت به نمونه خارجی آن که به قیمت ۷۰۰ دلار وارد می شود، تنها با یک بیست نمونه وارداتی به فروش برسانند؛ هم اکنون ۴ کشور مشتری این دارو یارانی هستند .

علم و فناوری گزارش می دهد؛

ماسک تنفسی N۹۵ چیست و چه کاربردی دارد ؟

محققین کشورمان با استفاده از تکنولوژی نانو ، موفق به تولید ماسک تنفسی N۹۵ شده اند که به دلیل کیفیت بالای تولید آن ، با درخواست ۲۰۰ میلیونی خرید آن توسط کشورهای خارجی روبه رو شده است .

علم و فناوری گزارش می دهد؛

اپلیکیشن شناسایی افراد مبتلا به کروناویروس ساخته شد

دولت چین به منظور کاهش افراد مبتلایان به کروناویروس نوعی اپلیکیشن ساخته اند که به کاربران در مورد افرادی که به این بیماری دچار شده اند هشدار می دهد.

علم و فناوری گزارش می دهد؛

ساخت ربات هوشمندی که می تواند ۱۰۰ نوع غذای مختلف بپزد+فیلم و عکس

به تازگی محققین نوعی ربات آشپز ساخته اند که می تواند در کمترین زمان غذای مورد نظر شما را با استفاده از تلفن هوشمندتان و از راه دور طبخ نماید .

علم و فناوری گزارش می دهد ؛

از اولین خودرو برقی کشور به صورت رسمی رونمایی شد/ تولید انبوه خودروهای برقی در ایران به چه زیرساخت هایی نیاز دارد ؟

ساعاتی پیش همزمان با برگزاری يازدهمين همايش موتورهای درون‌سوز و نفت از اولین خودروی تمام برقی ایرانی توسط فرشاد مقیمی مدیرعامل ایران خودرو رونمایی شد؛ تولید این خودروها کاهش آلودگی و مصرف سوخت در کشور را در پی خواهد داشت .

علم و فناوری گزارش می دهد؛

با روش های برگزاری انتخابات الکترونیکی در کشورهای مختلف آَشنا شوید/ رأی گیری الکترونیکی برای ایران چه مزایایی دارد ؟

هر ساله با نزدیک شدن به زمان انتخابات، موضوع برگزاری رأی گیری الکترونیکی به موضوع داغ کشور تبدیل می شود. امسال نیز با پیش رو داشتن یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی دوباره بحث استفاده از این سیستم مورد توجه کارشناسان و مردم قرار گرفته است .