همدان

علم و فناوری گزارش می دهد؛

فرار ۸۰ هزار پزشک ایرانی از شفافیت مالی/ رقم واقعی فرار مالیاتی پزشکان چقدر است ؟+ فیلم و جدول

با توجه به اعلام علی رستم‌پور ، رئیس سازمان مالیاتی کشور، حدود ۸۰ درصد پزشکان از نصب کارتخوان بانکی در مطب های خود سرباز زده اند که این نشان از عدم علاقه پزشکان برای شفاف سازی درآمدهای میلیاردی خود دارند.

علم و فناوری بررسی می کند؛

دلالان چگونه از اطلاعات حجاج برای واردات تلفن همراه استفاده کردند ؟

دلالان و سودجویان بازار تلفن همراه این بار برای دور زدن طرح ریجستری، با همکار دفتر پیشخوان دست به سرقت اطلاعات شناسایی حجاج نموده و اقدام به واردات تلفن همراه نمودند.

علم و فناوری گزارش می دهد؛

رکورد ورود کم سن ترین دانشجوی جهان به دانشگاه در آکسفورد شکسته شد ! + عکس

جاشوا بکفورد «Joshua Beckford» نام کودک نابغه ۶ ساله است که برای اولین بار در جهان توانست به عنوان دانشجو در دانشگاه «آکسفورد» پذیرفته شود.

نظام رتبه بندی سایمگو اعلام کرد؛

کسب رتبه نخست تولیدات علمی در رشته نرم‌افزار در منطقه غرب آسیا توسط محققان ایرانی + جدول

بر اساس آخرین رده بندی نظام رتبه بندی سایمگو در سال ۲۰۱۸، جمهوری اسلامی ایران ، مقام نخست تولیدات علمی در رشته نرم ‌افزار در سطح کشور های آسیای غربی و رتبه چهاردهم در سطح جهان را کسب کرده است .

علم و فناوری گزارش می دهد؛

وقتی که گران شدن دفتر مشق، کام دانش آموزان را در مهرماه تلخ می کند/ پشت پرده افزایش قیمت کاغذ در کشور چیست ؟

طی ماه های اخیر قیمت نوشت افزارها بین ۱۰۰ تا ۳۰۰ درصد نسبت به شهریور سال گذشته رشد داشته است که در این بین قیمت دفتر مشق بیشترین افزایش قیمت را به خود اختصاص داده است.

علم و فناوری گزارش می دهد؛

پشت پرده ورود داروهای داروخانه ای به بازار آزاد چیست ؟ / همکاری دلالان با پزشکان و داروخانه ها دلیل کمبود داروهای خارجی بیماران+فیلم

طی ماه های اخیر ، تعدادی از داروهای دولتی که با ارز اختصاصی وارد کشور شده اند به جای داروخانه ها، سر از بازار آزاد در آورده اند و بیماران مجبورند برای تهیه داروهای خود به جای داروخانه به بازارهای آزاد مراجعه کنند و داروی موردنیازشان را به چند برابر قیمت خریداری کنند.

علم و فناوری گزارش می دهد؛

هفتمین دوره آموزش پرسشگری در استان همدان برگزار شد+فیلم و عکس

هفتمین دوره آموزش پرسشگری استان همدان با حضور ۳۰ داوطلب از ۸ شهرستان ، در مرکز آموزشی امام حسین (ع) این شهرستان برگزار شد.

علم و فناوری گزارش می دهد؛

صادرات داروی ضدسرطان نانویی ایران به ۷ کشور جهان/ سوریه به جمع کشورهای واردکننده تجهیزات پزشکی نانویی ایران پیوست

یک شرکت دانش بنیان در حوزه نانو، موفق به تولید نانوداروی ضدسرطان باکیفیتی شده است که علاوه بر تأمین بازار داخل ، موفق به صادرات این محصول به ۷ کشور جهان شده است.

علم و فناوری گزارش می دهد؛

ایران در آستانه خودکفایی در تولید دارو در کشور/ ۹۷ درصد نیازهای دارویی بیماران در داخل تولید می گردد

بر اساس اعلام نایب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان، هم اکنون ایران توانسته است ۹۷ درصد نیازهای دارویی خود را در داخل تولید کند که با توجه به برنامه ریزی های صورت گرفته در آینده نه چندان دور شاهد خودکفایی صددرصدی تولید داروی های بیماران خواهیم بود.

علم و فناوری گزارش می دهد؛

عراق صدرنشین واردکنندگان محصولات نانویی ایران/ ۸۷ درصد صادرات کالاهای نانویی کشور به پوشش‌ های سخت صنعتی اختصاص دارد

طی سال های اخیر با توجه به پیشرفت های گسترده ای که ایران در زمینه فناوری نانو داشته است باعث شده است که هم اکنون علاوه بر آن که نیاز کشور در این زمینه در داخل تأمین می شود بلکه محصولات با کیفیت نانویی ایرانی به ۴۹ کشور جهان صادر می شود.